Зустріч відбулася на території Львівського національного аграрного університету. «Як заробити додаткові 100 доларів з гектара: час рахувати» — таку назву мав захід. День поля в «Контінентал» — це майданчик, де передові виробники аграрної сфери змогли поспілкуватися, вдосконалити свої знання у виробничих питаннях, обмінятися досвідом. Цьогоріч навесні на Дні поля у Хоросткові фахівці Компанії планували ефективну роботу, а зібравши щедрий врожай, у Львові все підсумували. Наприкінці заходу великі агровиробники підписати меморандум про спільну науково-дослідну діяльність. Погода була чудова, тож аграрії водночас мали змогу відпочити — провели футбольний турнір на стадіоні біля університету та насолодились святковим концертом.
«Континент інновацій»: аграрії рухаються вперед
На Дні поля у Львові презентували новий бренд «Континент інновацій», під яким Компанія «Контінентал» буде надалі проводити заходи з розвитку технологій та з демонстрації ефективності роботи.
— Навесні ми обговорили плани на цей сезон, сьогодні підсумовуємо, що нам вдалося, — виступив Генеральний директор Компанії «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен. — Мета нашого заходу — співпраця з партнерами, з постачальниками, з фермерами. У партнерстві для нас не має значення потужність компанії, скільки гектарів обробляє фермер. Ми відкриті до обміну досвідом, до діалогу. Водночас раді знайомству зі студентами університету, які задумуються про подальшу професійну кар’єру. Багато випускників університету вже працюють у нашій Компанії, мають високий фаховий рівень. Сільське господарство дуже швидко рухається вперед, тому важливо впроваджувати нові ідеї, технології, аналізувати інформацію. Хочемо бути лідером в аграрному секторі, тому для нас важливе партнерство. «Контінентал Фармерз Груп» обробляє 195 тисяч гектарів у п’яти областях Західної України, маємо пів мільйона тонн елеваторних потужностей. У нас працюють понад 20 тисяч спеціалістів. Цьогоріч ми інвестували в інфраструктуру понад 15 млн. доларів: придбали елеватор у Городенці, збудували склад картоплі на 16 тисяч тонн у Чукві на Самбірщині. Маємо чіткі плани з розвитку на наступні роки.
— Україна виходить на перші місця у світі з виробництва і переробки сільськогосподарської продукції, із застосування новітніх технологій. Для подальшої перспективи дуже важлива співпраця науки і виробництва, — наголосив ректор Львівського національного аграрного університету Володимир Снітинський.
Точне землеробство — додаткові 100 доларів із гектара
Під час Дня поля експерти «Контінентал» розповіли про економічний ефект від впровадження систем точного землеробства, поділилися ефективними методами роботи у цьому напрямку.
— Нинішній День поля — це продовження Дня поля у Хоросткові, — виступив операційний директор Компанії «Контінентал Фармерз Груп» Віталій Ставнічук. — Хочемо показати партнерам, як заробляти додаткових 100 доларів із гектара, використовуючи інновації, систему точного землеробства, новітні технології. Наша Компанія відкрита до співпраці з сільгоспвиробниками. Хочемо, щоб українські аграрії заробляли більше, щоб отримували вищі врожаї. Важливо ділитися досвідом, оглядати українські поля, обговорювати проблеми, проводити дискусійні клуби. Власне все це будемо реалізовувати у рамках підписаного нині меморандуму.
— Наша програма співпраці з фермерами «Зростаємо разом» передбачає вигідні умови придбання насіння, добрив та засобів захисту рослин, користування послугами елеваторів, — розповів комерційний директор Компанії «Контінентал Фармерз Груп» Юрій Кузьм’як. — Фермери вміють прекрасно працювати на землі, вирощують гарні врожаї, але часто не мають змоги придбати насіння за хорошими цінами, тому ми готові взяти це питання на себе. Якісне насіння — це плюс 5-10 % до врожайності. Пропонуємо насіння пшениці, кукурудзи, соняшнику, сої. На наших елеваторах фермери можуть зберігати насіння, також ми пропонуємо послугу із завантаження зерна у транспорт і доправку в порт. Із «Контінентал» уже співпрацюють понад 30 фермерів із Західної України. Для нас не важливо, чи в аграрія є 100 гектарів, чи 2 тисячі гектарів, важливий господарський підхід.
— Якщо скласти в пазл продуману економію та додатковий прибуток на усіх агротехнічних операціях упродовж року, то в кишені аграрія з’явиться додаткових 100 доларів із гектара землі, — зазначив керівник служби точного землеробства Компанії «Контінентал» Дмитро Зайцев. — Наприклад, застосування автоматичної секції під час посіву зернових зменшує витоптування і дозволяє зекономити до 25-30 доларів на гектарі. Якщо говоримо про точне землеробство в Україні, то мова йде не тільки про класичне американське розуміння зональних неоднорідностей у полі, а й про наявність автопілотів, що прискорює виконання операцій, полегшує роботу аграріїв. Наша Компанія має серйозні напрацювання у багатьох напрямках, тому ми хочемо ділитися ними з агровиробниками і фермерами.
«Майбутнє Контінентал»: щоб молодь залишалася в Україні
Цікава інформація прозвучала на заході й для майбутніх аграріїв, hr-спеціалісти представили програму «Майбутнє Контінентал», розповіли про перспективи кар’єри в агробізнесі. Студенти аграрного університету дізналися про вакансії в «Контінентал Фармерз Груп», а ще перевірили свої знання. При відборі кадрів, як зазначило керівництво Компанії, передусім звертають увагу на особистість та на вміння працювати в команді.
— Бізнес диктує запит щодо спеціалістів певних напрямків для навчальних закладів, на це варто зважати, — наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман.
— Пропонуємо студентам перевірити свої знання. Маємо два види тестів: агрономічного та інженерного напрямку. Уже багато молодих людей пройшли тестування. Цікавляться стажуванням та працевлаштуванням у нашій Компанії, — розповів менеджер виробничого навчання Компанії «Контінентал Фармерз Груп» Ігор Бортник. — Із результатів тестування бачимо, що підростає гідне покоління майбутніх аграріїв. Хочемо, щоб до нас приходили молоді кадри, щоб молодь залишалася працювати в Україні.
— Навчаюся на другому курсі університету за спеціальністю «Автомобільний транспорт». Хотів би в майбутньому працювати над розробкою автомобілів. Пройшов тестування, маю 19 правильних відповідей із 25. Задоволений! — поділився враженнями Роман Шведнюк із Волині.
— Навчаюся в магістратурі на агроінженера. Під час тестування правильно відповів на 22 запитання, отримав у подарунок наплічник! Хотів би реалізувати себе за спеціальністю, тому мені цікава інформація про роботу в Компанії «Контінентал», — сказав Андрій Дробошар зі Стрия.
Україну чекає хороше майбутнє у сільському господарстві
Серед почесних гостей Дня поля був Міхаель Хорш — засновник німецької компанії «HORSCH Maschinen GmbH», яка є провідним виробником сільськогосподарської техніки.
— Україну чекає хороше майбутнє у сільському господарстві, адже ваші продукти займають вагому позицію на світовому ринку. Невдовзі до вас прийде ще більше технологій з Європи та зі світу, зростатиме виробництво, — зазначив Міхаель Хорш. — Наша компанія планує побудувати великий завод на Київщині, причина проста — ми віримо в Україну. Світові ціни на продукти ростуть швидкими темпами, особливо упродовж двох останніх років. А врожайність зменшується через кліматичні зміни. Що це означає для фермерів? Вони мають більш інтенсивно працювати, зменшувати кількість помилок під час вирощування.
Окремий блок на Дні поля відвели картоплярству — спеціалісти «Контінентал» розповіли про вирощування культури та пригостили гостей картоплею з власного врожаю. А також відбулася виставка сільськогосподарської техніки та обладнання. До неї долучилися провідні виробники добрив, насіння, ЗЗР тощо.
Джерело: НОВА Тернопільська газета