17 кандидатів з “Батьківщини” пройшли за партійними списками, ще двох було обрано в одномандатних округах. Попри таку мізерну підтримку громадськості, лише за рік державного фінансування політична партія екс-прем’єрки отримала майже 14 мільйонів бюджетних гривень. Майже по мільйону на депутата.
Нагадаємо, з липня минулого року діє закон про держфінансування політсил. Його прийняття було однією з вимог Євросоюзу для отримання безвізу. (dt.ua)
Ідея полягає в тому, щоб зробити політиків незалежними від олігархів та фінансових груп. Та чи реально зменшився рівень корупції у великій політиці?
Розслідування Нацагентства з питань запобігання корупції та дослідження руху “Чесно” показали, що принаймні у випадку “Батьківщини” нічого не змінилося.
Як повідомила на власній сторінці у Facebook голова НАЗК Наталя Корчак, аналіз звітів партій за ІІІ квартал 2016 року виявив чимало порушень. Зокрема, йдеться про значні порушення порядку надання або отримання внесків на підтримку політсил. Є навіть факти отримання внесків від фізичних осіб готівкою. Наявні також порушення порядку фінансування партій. Причому це вже — правопорушення кримінального характеру.
За офіційними даними, громадяни перерахували на підтримку “Батьківщини” понад 7,5 мільйона гривень. Мінімальний внесок склав 2 тис. гривень, максимальний — майже 60 тисяч. Якщо вірити документам, усі ці гроші партії Тимошенко подарували безробітні, пенсіонери, газозварювальники, студенти. Близько половини “спонсорів” — це люди, які в різні часи балотувалися до владних органів Обухова, Ірпеня, Вишгорода, Березані, Борисполя, Василькова, Бучі, Боярки. Причому балотувалися від інших політсил. Щоправда, вони кажуть, що ні про які внески нічого не знають і взагалі не мають таких коштів. Деякі готові навіть надати документальні підтвердження, що грошей не давали. (www.pravda.com.ua)
Лідія Макаренко з Березані дуже здивована, що нібито від неї на рахунок партії Тимошенко надійшли 16 тисяч гривень. Разом із тим жінка пригадує, що торік перераховувала гроші на підтримку воїнів АТО. Така ж сума надійшла “Батьківщині” й від Олени Суслової, у минулому кандидатки до Київської облради від партії “Наш край”. “Це неправда! Я бачила цей звіт. Там написано, що я є членом партії і що це були членські внески. Дзвонила я їм разів десять, прохала розібратися. Я не є членом “Батьківщини” і ніяких грошей не давала”, — обурюється жінка.
Інформація про перерахунок грошей партії стала справжнім сюрпризом навіть для деяких депутатів міськрад від “Батьківщини”. Щоправда, у коментарях “тимошенківці”, які задекларували 6 тисяч гривень доходів, а “подарували” партії 30 чи 50 тисяч, здебільшого прямих відповідей уникають. Кажуть, що їм нібито складно пригадати.
Цікаво, що значні внески від різних осіб та з різних районів робились гамузом в один день. Вочевидь, усі ці звіти були банально підроблені. Хтось “засвітив” повний пакет документів, коли балотувався до сільради або міськради, хтось волів отримати субсидію або брав позику. А хтось віддав копії документів під час вступу до “Батьківщини”.
“НАЗК нині аналізує звіт “Батьківщини” за четвертий квартал. До партії є низка запитань, зокрема, щодо внесків від фізичних осіб”, — повідомив керівник Департаменту з питань запобігання політичній корупції НАЗК Роман Смик.
Після завершення розслідування правоохоронних органів та НАЗК “Батьківщина” має усі шанси розгубити залишки довіри своїх прихильників та потрапити під суворі санкції – конфіскацію нелегальних коштів і повне припинення держ-
фінансування. А сама Тимошенко у гонитві за мільярдами та владою, якою вона так марить, може не тільки втратити створений великим коштом імідж, а й показати широкому загалу свою справжню сутність.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ВО «Батьківщина», Україна, Юлія Тимошенко