— Технічний нагляд — один із наших інструментів контролю за виконанням дорожніх робіт. Раніше цю функцію виконували винятково інженери технагляду Служби автомобільних доріг, однак значне збільшення обсягів робіт та підвищення вимог до якості вимагає залучення також незалежного технагляду. Це додаткова гарантія надання якісних послуг, – коментує начальник Служби автомобільних доріг у Тернопільській області Микола Довгошия.
Служба автомобільних доріг у Тернопільській області залучила у 2021 році незалежний технічний нагляд на чотири об’єкти. На кожен об’єкт було проведено тендер. Перемогу здобули:
– консорціумом «Техексперт Інжиніринг»;
– ДП «Дорцентр».
Організації здійснюють контроль за дотриманням підрядником графіка виконання робіт, проєктних рішень та вимог будівельних норм і правил, а також контролюють якість та обсяг робіт. Незалежний технагляд перевіряє наявність документів, що засвідчують якість матеріалів, виробів та конструкцій, які надходять на місце виконання робіт (технічних паспортів, сертифікатів відповідності, результатів лабораторних випробувань).
Інженери також інформують Службу про наявність проблемних питань, які виникають у ході виконання робіт, і надають підрядникам рекомендації щодо усунення порушень тощо.
Незалежний технагляд приймає виконані підрядником роботи, перевіряє відповідність актів приймання виконаних робіт фактично виконаним роботам, веде фотозвіт виконання робіт, бере участь у роботі комісії з прийняття в експлуатацію підшефного об’єкта.
На які об’єкти залучили незалежний технічний нагляд?
– Поточний середній ремонт дороги Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль км 33+811 – км 106+769;
– Капітальний ремонт мосту через ріку Серет на автомобільній дорозі державного значення Н-18 Івано-Франківськ – Бучач – Тернопіль на км 103+602 (с.Струсів);
– Капітальний ремонт дороги М-30 Стрий – Ізварине км 93+061 – км 94+611 (вул. Рогатинська в
м. Бережани);
– Капітальний ремонт дороги М-30 Стрий – Ізварине км 95+711 – км 96+411 (вул. Тернопільська в м. Бережани).
Як перевіряються ключові аспекти ремонтних робіт?
Асфальтобетон. Перевіряється методом кернування або відбиранням зразків під час укладання матеріалу на відповідність чинним ДБН та ДСТУ.
Вимірюється температура суміші під час укладання, контролюється товщина шару, геометричні параметри, ущільнення (кількість проходів котками по 1 сліду), поперечні ухили. Далі відібрані зразки або керни тестуються у незалежних лабораторіях на відповідність гранскладу, вміст в’яжучих, водонасичення, міцність та щільність.
Бетон. Перевіряється залишкове водонасичення та міцність матеріалу.
Пісок. Тестується методом статичного штаму коефіцієнт ущільнення.
Розмітка. Перевіряється на коефіцієнт світлоповертання.
Джерело: НОВА Тернопільська газета