Захистити здобуте
На початку з’їзду п’ятий президент України Петро Порошенко нагадав, скільки його команді вдалося зробити за останніх п’ять років. Це і створення боєздатної армії, і отримання безвізу та підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Країна здобула Томос і стала на шлях членства в ЄС та НАТО. Однак наразі, на жаль, немає жодних гарантій, що новій владі вдасться утримати всі ці позиції й продовжити розвиток країни в європейському напрямку.
«Головне, чого ми не встигли зробити, — це забезпечити незворотний характер цих змін. Часу для цього виявилося замало. По багатьох позиціях можна відкотитися назад. У тому числі і по позиціях, які є фундаментальними і засадничими для держави», — пояснив Порошенко.
Йдеться, зокрема, про нападки на мовний закон, армію. Необхідно також захищати набутий прогрес у децентралізації та енергетичній незалежності країни.
«Байки про дешевий задушливий газ»
Лідер партії Петро Порошенко наголосив, що не можна допустити реваншу проросійських сил, адже вже відомо, що «Опозиційний блок», «Наші», «Відродження» та інші партії, що складаються з колишніх «регіоналів», об’єдналися для участі у дострокових виборах до парламенту. А представники «Опозиційної платформи – За життя» Юрій Бойко та Віктор Медведчук вже вдруге з’їздили до Москви, аби укласти там сумнівні газові угоди.
«Як би себе не називали різні уламки партії Януковича, їхня сутність абсолютно одна, її назва – «п’ята колона» Росії. Вони ворожі до всього, чого країна досягла протягом останніх п’яти років. Це вони ворожі до української армії, до української мови, до української церкви, до енергонезалежності і знову заманюють нас у пастку байками про дешевий задушливий російський газ», — застерігає Порошенко.
Тим не менш, політик вважає, що купити чи обдурити українців подібними обіцянками вже не вдасться, саме тому «Європейська солідарність» вирішила йти на вибори, щоб проросійські сили не змогли розвернути Україну назад у бік Росії і зупинити її на півдорозі до Євросоюзу та НАТО.
Реальні терміни
Говорячи про плани «Європейської солідарності» на роботу в новому парламенті, Порошенко зауважив, що її головною метою буде продовження напрацювання курсу України на вступ до ЄС і НАТО.
До того ж цей прогрес буде легко відстежувати, адже їх програма має чіткі часові рамки: вже не пізніше як у 2023 році країна має отримати план дій щодо членства в НАТО. Сама дискусія щодо включення цього питання до порядку денного НАТО має відбутися вже на грудневому саміті Північноатлантичного альянсу.
«Тоді ж, у 2023 році, нашими зусиллями ми досягнемо критеріїв, необхідних для країни, яка претендує на вступ до Євросоюзу», — зауважив очільник партії.
Як пояснює Порошенко, якщо у 2014 році перспектива членства країни у Євросоюзі була вкрай примарною, то сьогодні вже представники ЄС наполягають, щоб Україна стала членом організації.
Він наголошує, що набуття Україною членства в ЄС і НАТО у 2025-2027 роках — це оптимістичні, але реальні терміни.
Професіонали і молоді політики
Порошенко визнав, що стало очевидним під час президентських виборів: його команда потребувала змін. У зв’язку з цим не лише назву партії «Блок Петра Порошенка» було змінено на «Європейську солідарність», аби уникнути її одноосібності. З політсили також вийшли депутати Олександр Грановський та Ігор Кононенко. Натомість у команді з’явилися нові молоді обличчя. Як зізнався Петро Порошенко, деякі з них взагалі роблять перший крок у політиці. Але партія обрала цих людей не тому, що вони – нові політики, а тому, що вони справді служать країні.
До першої п’ятірки увійшов Герой України, командир 95-ої бригади, генерал-лейтенант Михайло Забродський. «Хтось призначає на посади кадри з «95-го кварталу», а для нас важливіші ті, хто пройшов 95-ту бригаду», — зауважив Порошенко, представляючи Забродського.
Військовий вважає, що Україна заплатила надвисоку ціну за всі прагнення, досягнення і прорахунки. Тому дозволити в угоду чиїмось політичним амбіціям змінити курс — означає зрадити пам’ять тисяч загиблих та постраждалих на війні українців, переконаний Забродський.
Сьомий номер у списку партії — командир медичного батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич. Вона як доброволець на Донбасі своїми очима бачила страхи війни. Допомагаючи українським бійцям, вона потрапила у страшну аварію, тож тепер вимушена пересуватися в інвалідному візку.
У парламенті Зінкевич обіцяє боротися за рівні права для жінок та людей з інвалідністю.
У першій десятці списку «Європейської солідарності» також люди, досвід яких дозволить продовжити роботу над європейським майбутнім України. Зокрема, голова парламенту Андрій Парубій завжди підтримував про-
українські та проєвропейські рішення Ради, до останнього боровся за ухвалення мовного закону. Перший віцеспікер Ірина Геращенко неодноразово бувала на фронті і зробила дуже багато для повернення українських полонених додому. А віцепрем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе роками стежить за тим, щоб Україна не збилася з курсу на інтеграцію до ЄС та НАТО і планує займатися цим далі.
До списку партії також увійшли: «голос львівського Майдану» Софія Федина, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, ексголова Львівської ОДА Олег Синютка та заступник голови меджлісу кримськотатарського народу, колишній в’язень Кремля Ахтем Чийгоз.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: "Європейська солідарність", Петро Порошенко