У нашій аграрній області цей день шанують особливо. На теренах краю працюють десятки сільгосппідприємств, і одним з найуспішніших є ПАП “Добрий самарянин”, що обробляє паї мешканців понад двох десятків сіл Збаразького району.
Напередодні професійного свята ми попросили директора ПАП “Добрий самарянин” Володимира Кравця підбити попередні підсумки сільськогосподарського сезону.
— Володимире Васильовичу, День працівників сільського господарства фактично збігається з часом завершення сільськогосподарських робіт. З якими результатами ви вийшли на фініш сезону?
— Насамперед хочу привітати всіх колег та селян зі святом і подякувати нашим пайовикам, які у дуже нелегкий час висловлюють нам довіру. Хочу запевнити, що ми віддячимо їм плідною і самовідданою працею. Щодо цьогорічних результатів, то, гадаю, вони непогані. Ми зібрали багатий урожай, зокрема, озимого ячменю — до 90 цн з гектара, пшениці — до 75 ц/га, ріпаку — 3,2 т/га, кукурудзи — 8,6 т/га. Та, як кажуть, кожен фініш — новий старт. Нині понад 3000 гектарів землі ми засіяли озиминою. Приблизно третину цієї площі ми відвели під пшеницю, стільки ж — під ріпак, а решту — під озимий ячмінь.
— “Добрий самарянин” несе і чималі соціальні та податкові навантаження…
— На нашій фірмі під час основних робіт зайнято понад 70 працівників і всім ми без затримок виплачуємо заробітну плату. Щодо податків, то тільки сума нововведеного ПДВ складає близько 6 млн. грн., з них 3 млн. грн. вже сплатили, а решту сплатимо до кінця року. А загальна сума податків за 2016-ий рік, за нашими попередніми підрахунками, складе 10-12 млн. грн. Приблизно 17 млн. грн. ми виплатимо людям у формі орендної плати за паї.
— А у скількох селах маєте пайовиків?
— Ми обробляємо землі мешканців 22 сіл Збаразького району, а цьогоріч навіть трішки “заглибилися” у Кременецький район. Там у мешканців виник конфлікт з місцевим холдингом, а ми маємо добру репутацію, отож люди вирішили надати право обробляти паї нам. І це, очевидно, не межа, адже маємо запрошення від представників ще й Зборівського району. Запрошують нас навіть люди із Заліщицького району, але це дуже далеко і ми там поки що не плануємо працювати.
— Бачимо, люди вам довіряють…
— Так, адже ми в селах, де орендуємо паї, практикуємо так званий соціальний пакет — тобто на кожен гектар щорічно виділяємо 200 грн. Якщо, скажімо, у селі 500 пайовиків, то загальна сума складе 100 тисяч гривень. Ці кошти йдуть на вирішення проблем села — на школи, садочки та інші соціальні об’єкти. Наприклад, у Вишнівці ми будуємо стадіон з поливною системою газону та новими спортивними майданчиками. Туди ми вже вклали до 3 мільйонів гривень. Допомагаємо школам, дитячим садочкам, творчим колективам.
— Кілька місяців тому ми писали про конфлікт вашого підприємства з головою Збаразької РДА Анатолієм Качкою. Чи після тієї публікації представники влади намагалися якось нормалізувати ситуацію?
— Ні, ніхто з нами не контактував. Нині конфлікт затих і не рухається ані вперед, ані назад. Можливо, це затишшя перед бурею, але поки що нічого нового (усміхається — авт.). Я лише отримав відповідь з прокуратури, де зазначено, що проти голови РДА порушена кримінальна справа за несанкціоноване вилучення нашої техніки. Цією справою тепер буде займатися НАБУ.
— “Добрий самарянин” не лише агропромислове підприємство, а й політична партія, яка має одну з найбільших фракцій у Збаразькій райраді. Тепер ставите перед партією нові завдання?
— Так, ми ухвалили рішення брати участь у виборах голови Вишнівецької територіальної об’єднаної громади, і партійці пропонують мою кандидатуру. До цієї громади за ухваленим облрадою перспективним планом увійдуть 28 населених пунктів. Це переважно села, де ми орендуємо землю, і люди самі пропонували мені йти на вибори. До речі, вибори відбудуться уже 18 грудня 2016 р., а наприкінці листопада розпочнеться коротенький агітаційний період. Якщо мене оберуть головою громади, то я, згідно із законодавством, буду змушений піти з посади директора агропромислового підприємства “Добрий самарянин”, у такому разі люди оберуть нового керівника.
— Не можемо оминути в цьому інтерв’ю, звісно, тему війни на Сході України. Чим допомагаєте армії?
— Ми постійно допомагаємо нашим воякам, які боронять нашу землю на Донбасі. Формуємо вантажі з продуктів, термобілизни і т.д. і через волонтерську групу «Схід і Захід разом», «Штаб Національного Спротиву» переправляємо на Схід. Допомагаємо землякам, які нині на передовій, і коштами — переказуємо гроші на банківські картки воїнів.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Володимир Кравець, Добрий самарянин