І “шевченківці”, і гості міста потішили публіку якісною українською театральною продукцією, на яку хочеться ходити і про яку хочеться писати і розповідати. У кращих постановках від дванадцяти театрів з усієї України вирували пристрасті, вистави хвилювали, інтригували, вражали та шокували, і, звісно ж, не залишали нікого байдужим… Як, власне, і було «задумано»… Театри зі Львова, Києва, Чернівців, Луцька та Рівного мали що розповісти глядачам. Вистави аж на трьох сценах (великій та малій сценах драмтеатру та на сцені лялькового театру) були на різний смак і настрій: драми, комедії, трагедії, лав-сторі і навіть… рок-опера! Але скільки б не фестивалили, а… підбивати підсумки час! Отож…
Головна «інтрига» фестивалю так і залишилася нерозкритою: дипломів «За головну жіночу роль» та «За головну чоловічу роль» не присудили нікому, як і «За режисуру» першого ступеня. Диплом «За режисуру» другого ступеня отримала режисерка Влада Бєлозоренко за постановку вистави «Кольори» Театру «Золоті ворота» (м. Київ).
Диплом «За режисуру» третього ступеня — режисерка Марія Грунічева за виставу «Блаженний острів, або Отак загинув Гуска» Київського академічного театру «Колесо». «Відкриттям фестивалю» став київський перфомативний театр «BEDLAM». А приз глядацьких симпатій від журналістського журі отримала найгучніша та чи не найрезонансніша вистава “Вечорів…” — рок-опера «Біла ворона» Рівненського академічного українського музично-драматичного театру. Саме «Біла ворона» зібрала у свою скарбничку найбільше фестивальних нагород: дипломи «За музичне вирішення вистави», «За пластичне вирішення вистави», а також відзнаку «За чоловічу роль другого плану» – актору Ігорю Ніколаєву за роль Блазня-диявола у виставі «Біла ворона». До речі, саме Ігор Ніколаєв за вердиктом журналістського журі став ще й переможцем у номінації «Фатальний чоловік».
Спеціальна відзнака «За честь, достоїнство і вірність професії» поїде до Львова разом з акторами Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, які показали виставу «Украдене щастя» І. Франка. А керівник театру, а заодно і голова журі фестивалю, народний артист України Федір Стригун не пошкодував компліментів для… тернопільської публіки: «Тернопіль може стати Меккою українського театру, бо це місто має театральну і глядацьку традиції та велику любов до театру», — зазначив він.
А тим часом, допоки у «шевченківців» фестиваль завершився, в Тернопільському ляльковому театрі знову відчиняються двері у світ казки. 17 вересня виставою «Ріпка, або Казка на городі» Володимира Лісового, яку присвятили 160-річчю від дня народження видатного українського поета Івана Франка, відбулося відкриття 38-го театрального сезону. Загалом же, зазначають тернопільські лялькарі, новий сезон обіцяє бути насиченим творчими подіями. Якщо під час «Тернопільських театральних вечорів» ви пропустили нову постановку лялькового театру — виставу «Василина», яку здійснили запрошені з Харківського театру ляльок режисер Оксана Дмитрієва і художниця Наталя Денисова, то надолужити упущене зможете 8 жовтня. Окрім того, найближчим часом наші лялькарі розпочнуть роботу над новими виставами «Принцеса на горошині» і «Легкий слон». Не забули митці і про дорослих глядачів – у жовтні на них чекає нова редакція гала-концерту «Ляльки-шоу».
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: драмтеатр, кінофестиваль, театр, Тернопіль