Держбюджет України такий дірявий, що нагадує знаменитий швейцарський сир емменталь. Грошей не вистачає ані на дороги, які знову зійшли разом зі снігом, ані на пенсії, ані на лікарні, ані на школи… Ці “ані” можна продовжувати нескінченно, і вони настільки закарбувалися у свідомості, що ніхто вже й не реагує. Мовляв, а як же інакше: в країні — криза, війна. І на ці біди списують всі прорахунки та помилки політичних “коритників”, а ті “кровосісі” ще й “під шумок” розтягають усе, що погано (чи й не погано) лежить, причому це “висмоктування” вони ж узаконили. Судіть самі…
Півмільярда — на партії
У 2017 році українські партії знову будуть фінансувати із Держбюджету. Зокрема, “Народний фронт” отримає 113,8 млн. грн. державного фінансування, “Блок Петра Порошенка” – 112,1 млн. грн., “Самопоміч” – 56,4 млн. грн., “Опозиційний блок” – 48,5 млн. грн., Радикальна партія Олега Ляшка – 38,3 млн. грн., “Батьківщина” – 29,2 млн. грн.
Крім того, “Самопоміч” отримає ще 44,2 млн. грн. за збереження гендерної квоти на попередніх виборах. Гендерний бонус отримують партії, в яких на кожних трьох членів виборчого списку доводиться одна жінка.
Нагадаємо, що у жовтні 2015 року Верховна Рада прийняла закон про фінансування політичних партій із Держбюджету. З 1 липня 2016 року ввели фінансування партій пропорційно рівню їх підтримки на виборах.
Право на це отримали партії, які подолали п’ятивідсотковий бар’єр, і лише за третій квартал минулого року (з липня до вересня) на партії з Держбюджету витратили понад 70 млн. грн. А починаючи з наступних парламентських виборів, з Держбюджету фінансуватимуть усі партії, які отримали не менше 2% голосів виборців.
Півмільярда — на президента
Витрати Державного управління справами на обслуговування та організаційне, матеріально-технічне, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності президента й Адміністрації президента за минулий рік склали близько 457 мільйонів 962 тисяч гривень бюджетних коштів. Про це йдеться у звіті Держуправління справами за 2016 рік.
Серед найбільших витрат — забезпечення діяльності президента, Адміністрації та інших допоміжних органів (126,1 млн. грн.) і на перевезення вищих посадових осіб держави авіатранспортом (122,7 млн. грн.). Ще 82,62 млн. грн. витратили на забезпечення послугами автомобільного і водного транспорту президента, голови Адміністрації та керівників інших державних органів. Функціонування державних резиденцій, утримання адміністративних і господарських об’єктів, призначених для розміщення та обслуговування президента та інших державних органів, апаратів, утворених для здійснення його повноважень, обійшлося у 54,54 млн. грн. із Державного бюджету. У 33 млн. грн. обійшлися візити Петра Порошенка. Організаційне, матеріально-технічне, медичне та інше забезпечення проведення офіційних заходів за участю глави держави коштувало 10,2 млн. грн.
На організацію і проведення представницьких заходів витрачено 8 млн. грн., на підготовку візитів президента за кордон – ще 7,8 млн. грн. Забезпечення в межах України перевезень авіаційним транспортом офіційних делегацій на чолі з президентом коштувало 5 млн. грн.
Ще 3,4 млн. грн. витратили на здійснення повноважень постійним представником президента в Криму (Херсон), 2,4 млн. грн. — на виконання функцій з інформатизації. 1,7 млн. грн. — на відрядження за кордон працівників Адміністрації і Держуправління справами.
Усього в 2016 році відбувся 261 офіційний захід за участю президента Петра Порошенка (в середньому кожен такий захід обійшовся у 39,2 тис. грн.). Глава держави також здійснив 25 офіційних візитів за кордон (середні витрати, пов’язані з однією закордонною поїздкою, склали 1,3 млн. грн.).
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: бюджет, гроші, Державний бюджет, Україна