Француз продемонстрував усім, що нині просто не має конкурентів, здобувши три золоті і бронзову нагороди в чотирьох своїх гонках. Тепер у загальному заліку він випереджає найближчого конкурента на 64 очки, а це більше, ніж дають за перемогу, що практично зі старту унеможливлює будь-яку реальну конкуренцію за великий кришталевий глобус.
А що ж наші? Збірна України з біатлону настільки привчила своїх уболівальників, що зі стартового етапу біатлоністи незмінно повертаються з нагородами, що цьогорічний безмедальний виступ багато хто вважає провалом. Між тим, панікувати ще, звісно, зарано — сезон лише розпочинається. Однак від негативних думок аж ніяк не вберегтися, адже виступають поки що наші, за деякими винятками, дуже слабенько.
Думки експертів щодо причин цього поділилися — одні схильні вважати, що українці просто поки що не вийшли на пік форми, адже насправді головні старти ще попереду. Інші, поки що стиха, але вже конкретно кажуть про зміну поколінь — мовляв, зіркова жіноча команда сходить з вершин, а зміна ще не встигла як належить підхопити прапор.
Як би там не було, але за вісім перших гонок сезону українці не лише не підбиралися до п’єдесталу, а й до шістки кращих поки що не входили. А якби не вдалий суботній спринт у виконанні тернополянина Дмитра Підручного, то й взагалі справи наших були б кепські.
Дмитро ж єдиний, хто етап у Швеції може занести собі в актив — він пропустив індивідуальну гонку, яку збірна України взагалі провалила, у спринті посів почесне дев’яте місце при чистій стрільбі (до речі, бронзовому призеру програв лише 13 секунд), а у гонці переслідування фінішував 13-им з трьома промахами. Таким чином у загальному заліку Дмитро, навіть без очків за індивідуальну гонку, посідає нині високе 18-те місце, яке дає право виступати в елітному мас-старті.
У жінок щодо загального заліку ситуація, звісно, краща — в першій сороківці відразу четверо, а Джима і Підгрушна навіть входять до двадцятки, відповідно, на 13-ій та 19-ій позиціях, але тішитися тут також поки що немає чому.
Хіба що можна відзначити, що Юлія Джима цього сезону значно додала у швидкості, як вона зізнається, їй поправили техніку лижного ходу, що вже дає свої плоди. Неважко порахувати, що у випадку чистої стрільби Юля, в нових реаліях, могла б бути на подіумі всіх трьох своїх особистих гонок. Але вона, очевидно, поки що не може звикнути до нової швидкості і “маже” забагато — за три перші гонки “настріляла” 10 промахів, а раніше такий показник могла мати навіть за пів-сезону.
Виділимо також і лідерку команди, тернополянку Олену Підгрушну. Звісно, вона поки що не в оптимальній формі і, наприклад, у гонці переслідування на трьох останніх двокілометрових колах програвала суперницям по 20-25 секунд, що, безумовно, неприпустимо. Але це той випадок, коли є впевненість, що Олена цю форму ще обов’язково, як то кажуть, добере, і ми ще побачимо її у всій красі. Поки ж що Олена в трьох перших гонках фінішувала 13-ою, 29-ою та 23-ою, і для неї це на три з плюсом за п’ятибальною системою.
Розклад другого етапу в поклюці
9 грудня. 12.30. Чоловіки. Спринт. 10 км.
9 грудня. 15.15. Жінки. Спринт. 7,5 км.
10 грудня. 12.45. Чоловіки. Гонка переслідування. 12,5 км.
10 грудня. 15.45. Жінки. Гонка переслідування. 10 км.
11 грудня. 12.15. Чоловіки. Естафета. 4х7,5 км.
11 грудня. 15.30. Жінки. Естафета. 4х6 км.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: біатлон, кубок світу