Неділя, 08 вересня 2024
• Від прибиральниці до консультантки Google, Meta й Apple – шлях успіху уродженки Тернопільщини • Вимагали гроші й шантажували. На Тернопільщині затримали кримінального авторитета і його спільників • На Тернопільщині безкоштовно навчатимуть жінок на водійок вантажівок • Коли чоловік і син – на війні, рятує творчість • Аварія у Тернополі: велосипедист потрапив під колеса автомобіля • Нацгвардія України запрошує долучитися до захисту Батьківщини • В Олієві облаштували дитмайданчик у рамках грантового конкурсу від «Контінентал» • В аварії загинув захисник із Тернопільщини Андрій Максимчук • Діти з Тернопільщини зібрали яблука, щоб допомогти ЗСУ • Смертельна аварія у Ланівцях: Volkswagen в’їхав у напівпричіп автомобіля DAF • Українська сім’я з Норвегії подарувала автомобіль для ЗСУ • У Тернополі поліцейські зупинили п’яного водія зі зброєю • У Великій Березовиці спортивні змагання присвятили пам’яті загиблих Героїв • Тернополянка Ангеліна Глогусь перемогла у Національному відборі Дитячого Євробачення • Безробітні мешканці Тернопільщини долучаються до «Армії відновлення» • Важка недуга підкосила на фронті. Чортківщина прощається з Героєм Олегом Нагірняком • “У 33-й День Незалежності України повертаюся на Тернопільщину”, – В’ячеслав Негода • Добре серце – секрет довголіття 100-річної ювілярки з Шумщини • Юні волонтерки із Бучаччини допомагають ЗСУ • Продавали неіснуючі дрони та автівки для ЗСУ: поліцейські України та Молдови викрили злочинну групу
Індивідуальна програма реабілітації осіб з інвалідністю

Опубліковано: 30 Червня о 13:13 3


З кожним роком зростає кількість осіб з обмеженими фізичними можливостями, і особливо осіб з інвалідністю внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.


На медико – соціальні експертні комісії, відповідно до постанови Кабінету міністрів України Про затвердження Положення про медико-соціальну експертизу від 3 грудня 2009р. №1317, покладено визначення адаптаційних можливостей особи з інвалідністю, реалізація яких буде сприяти функціональній, соціальній, психологічній, професійній реабілітації та адаптації особи з інвалідністю.
Основним механізмом здійснення повноцінної реабілітації є індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю (далі – ІПР) – комплекс оптимальних видів, форм, обсягів, термінів реабілітаційних заходів з визначенням порядку і місця їх проведення, спрямованих на відновлення та компенсацію порушених або втрачених функцій організму і здібностей конкретної особи до виконання видів діяльності, визначених у рекомендаціях МСЕК.
Органи, що надають послуги з реабілітації, зокрема Фонд соціального страхування, зобов’язані виконувати визначені ІПР заходи з реабілітації (послуги надаються за бажанням особи з інвалідністю, а не за рішенням виконавця).
Індивідуальна програма реабілітації має для особи з інвалідністю рекомендаційний характер. Потерпілий має право відмовитися від будь-якого виду, форми та обсягу реабілітаційних заходів, передбачених його індивідуальною програмою реабілітації, або від усієї програми в цілому. Він самостійно вирішує питання про вибір та забезпечення конкретними засобами чи послугами реабілітації, включаючи засоби пересування, вироби медичного призначення, санаторно-курортне лікування тощо в межах його індивідуальної програми реабілітації.
Фахівці МСЕК роз’яснюють потерпілому мету індивідуальної програми, її завдання, очікувані результати та порядок виконання, а також інформують про її рекомендаційний характер. Під час огляду осіб з метою встановлення інвалідності МСЕК, з урахуванням виду захворювання, фактичних потреб, віку, статі, визначає оптимальні види, форми, обсяги, місце і строки проведення медичної, психолого-педагогічної, фізичної, професійної, побутової і соціальної реабілітації, потребу в технічних та інших засобах реабілітації, виробах медичного призначення тощо.
Контроль за виконанням індивідуальної програми здійснюється в установленому законодавством порядку.
МСЕК або ЛКК під час чергового огляду особи з інвалідністю за зверненням реабілітаційної установи або у порядку нагляду за виконанням індивідуальної програми, але не рідше ніж один раз на два роки, переглядає реабілітаційні заходи, передбачені індивідуальною програмою.
Фінансування реабілітаційних заходів індивідуальної програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду соціального страхування на цю мету, та інших джерел.

Наталя Ватралик – начальник відділу медичних та соціальних послуг Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У перший понеділок вересня у США відзначають День праці. Це національне свято вшанування американських робітників. Голос Америки поспілкувався з українкою, яка переїхала до США і здійснила свою "американську мрію". Уродженка села на Тернопільщині Ірина Кульчицька 20 років тому починала з роботи прибиральницею в американському супермаркеті, а тепер консультує найбільші технологічні гіганти світу...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:18


Слідчі поліції Тернопільщини повідомили про підозру кримінальному авторитету і двом його спільникам...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:52


В Україні розпочинається унікальна програма, спрямована на розширення професійних можливостей жінок у транспортній галузі. Проєкт має на меті навчити 100 жінок керувати вантажними автомобілями, надаючи їм необхідні навички та кваліфікацію для отримання водійського посвідчення категорій «С» або «СЕ»...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:46


Ірина Ніколюк із села Сураж Шумської громади завжди прагнула займатися творчістю. У щоденних буднях багатодітна мама завжди знаходить час на заняття, яке їй до душі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:42


Внаслідок автопригоди травми отримав 36-річний водій двоколісного транспортного засобу...


Опубліковано: о 13:50



Теми дня
6 Вересня
5 Вересня
2 Вересня
31 Серпня