Неділя, 13 квітня 2025
• Жінка з Теребовлянщини втратила майже на 50 тисяч гривень • 6-річний хлопчик вибіг на дорогу та потрапив під колеса авто • «Я і нині з вами»: у Тернополі відбулася урочиста академія з нагоди відзначення Року митрополита Андрея Шептицького • Нехай музика відтворює довкілля: в Тернополі оголосили Всеукраїнський музичний конкурс • Василіянський монастир у Бучачі — найкраще фото Тернопільщини у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» • «Тернопільщина вражає 2025» туристичний форум об’єднав експертів і крафтових виробників • 76 мільйонів на незаконному видобутку піску заробила відома будівельна фірма Тернополя • У Зарваниці відбудеться Хресна дорога за справедливий мир • Підприємець із Кременця самовільно будував кафе на… Замковій горі • Тернопільські танцівники – бронзові призери престижного світового чемпіонату • Діти з інвалідністю на Великдень водитимуть гаївки в етнопарку на Тернопільщині • На війні загинув працівник Західноукраїнського національного університету Андрій Луцик • «Чотири рази мене ледь не вбили». Гвардієць на псевдо Меч про бої на Донеччині, віру та гумор на війні (ВІДЕО) • Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому!
Індивідуальна програма реабілітації осіб з інвалідністю

Опубліковано: 30 Червня о 13:13 3


З кожним роком зростає кількість осіб з обмеженими фізичними можливостями, і особливо осіб з інвалідністю внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.


На медико – соціальні експертні комісії, відповідно до постанови Кабінету міністрів України Про затвердження Положення про медико-соціальну експертизу від 3 грудня 2009р. №1317, покладено визначення адаптаційних можливостей особи з інвалідністю, реалізація яких буде сприяти функціональній, соціальній, психологічній, професійній реабілітації та адаптації особи з інвалідністю.
Основним механізмом здійснення повноцінної реабілітації є індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю (далі – ІПР) – комплекс оптимальних видів, форм, обсягів, термінів реабілітаційних заходів з визначенням порядку і місця їх проведення, спрямованих на відновлення та компенсацію порушених або втрачених функцій організму і здібностей конкретної особи до виконання видів діяльності, визначених у рекомендаціях МСЕК.
Органи, що надають послуги з реабілітації, зокрема Фонд соціального страхування, зобов’язані виконувати визначені ІПР заходи з реабілітації (послуги надаються за бажанням особи з інвалідністю, а не за рішенням виконавця).
Індивідуальна програма реабілітації має для особи з інвалідністю рекомендаційний характер. Потерпілий має право відмовитися від будь-якого виду, форми та обсягу реабілітаційних заходів, передбачених його індивідуальною програмою реабілітації, або від усієї програми в цілому. Він самостійно вирішує питання про вибір та забезпечення конкретними засобами чи послугами реабілітації, включаючи засоби пересування, вироби медичного призначення, санаторно-курортне лікування тощо в межах його індивідуальної програми реабілітації.
Фахівці МСЕК роз’яснюють потерпілому мету індивідуальної програми, її завдання, очікувані результати та порядок виконання, а також інформують про її рекомендаційний характер. Під час огляду осіб з метою встановлення інвалідності МСЕК, з урахуванням виду захворювання, фактичних потреб, віку, статі, визначає оптимальні види, форми, обсяги, місце і строки проведення медичної, психолого-педагогічної, фізичної, професійної, побутової і соціальної реабілітації, потребу в технічних та інших засобах реабілітації, виробах медичного призначення тощо.
Контроль за виконанням індивідуальної програми здійснюється в установленому законодавством порядку.
МСЕК або ЛКК під час чергового огляду особи з інвалідністю за зверненням реабілітаційної установи або у порядку нагляду за виконанням індивідуальної програми, але не рідше ніж один раз на два роки, переглядає реабілітаційні заходи, передбачені індивідуальною програмою.
Фінансування реабілітаційних заходів індивідуальної програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду соціального страхування на цю мету, та інших джерел.

Наталя Ватралик – начальник відділу медичних та соціальних послуг Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Пристрої виведення зображення вже давно користуються великим попитом. Нехай навіть багато хто не дивиться телебачення, але телевізор залишається актуальним для відображення великої кількості контенту через Smart TV, флеш-карту, ігрову приставку, телевізійну приставку і т.д. Достойним вибором вважається продукція від виробника Samsung, яка відрізняється високою якістю та великою різноманітністю функцій...


Рубрика: Опубліковано: о 9:42


До поліцейських із заявою про шахрайство звернулася 68-річна мешканка Теребовлі...


Рубрика: , Опубліковано: о 0:30


8 квітня з переломом ноги та іншими тілесними ушкодженнями до медзакладу бригада екстреної медичної допомоги привезла шестирічного хлопчика. Малолітній потрапив під колеса авто...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:23


Урочиста духовно-мистецька академія з нагоди 160-річчя від дня народження митрополита Андрея Шептицького відбулася 8 квітня в Тернопільському академічному обласному українському драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Захід приурочили відзначенню проголошеного обласною радою на Тернопільщині Року митрополита Андрея Шептицького...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:18


Приз 10 000 грн: у Тернополі започаткували Всеукраїнський музичний конкурс екологічних композицій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:01



Теми дня
10 Квітня
9 Квітня
5 Квітня
4 Квітня
3 Квітня