Понеділок, 15 липня 2024
• Звільнені з полону священники УГКЦ взяли участь у прощі до Зарваниці • На Тернопільщині зашкалюють температурні показники • Аварія у Тернополі: водій і пасажирка – в реанімації • У двох лікарнях на Тернопільщині приймали пологи без договору з НСЗУ • Їхали до Зарваниці: на Тернопільщині перекинувся автобус із паломниками • Діти воїнів з Чортківщини вирушили на відпочинок до Франції • Сп’янів і підпалив вантажівку, а тепер “світить” тюрма • Тернопільський педуніверситет – лідер серед педагогічних вишів України • Все робить без… рук. Віра Омельчук із Тернопільщини сама виховує двох дітей • 50 FPV-дронів і два квадрокоптери “Mavic” передали на фронт від Тернопільської громади • Затримали кілера, який планував вбити бізнесмена з Тернопільщини • Автотроща в Кам’янках: четверо людей – у лікарні • “Дивосвітики” з Козови допомагають українським захисникам • «Контінентал» придбав елеватор потужністю зберігання 120 тис. тонн • Гімназисти з Бучача на випускному вечорі зібрали донати для ЗСУ • Під час масового обстрілу Києва загинула лікарка з Тернопільщини • Тернополянин заліз через вікно і викрав велосипед і пилотяг • Кабмін узгодив порядок надсилання повісток військовозобов’язаним • Смертельна аварія на Зборівщині: чоловік лежав посеред дороги… • “30 років був частинкою колективу «Тернопільводоканалу». У госпіталі помер захисник Володимир Глюз
Індивідуальна програма реабілітації осіб з інвалідністю

Опубліковано: 30 Червня о 13:13 3


З кожним роком зростає кількість осіб з обмеженими фізичними можливостями, і особливо осіб з інвалідністю внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.


На медико – соціальні експертні комісії, відповідно до постанови Кабінету міністрів України Про затвердження Положення про медико-соціальну експертизу від 3 грудня 2009р. №1317, покладено визначення адаптаційних можливостей особи з інвалідністю, реалізація яких буде сприяти функціональній, соціальній, психологічній, професійній реабілітації та адаптації особи з інвалідністю.
Основним механізмом здійснення повноцінної реабілітації є індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю (далі – ІПР) – комплекс оптимальних видів, форм, обсягів, термінів реабілітаційних заходів з визначенням порядку і місця їх проведення, спрямованих на відновлення та компенсацію порушених або втрачених функцій організму і здібностей конкретної особи до виконання видів діяльності, визначених у рекомендаціях МСЕК.
Органи, що надають послуги з реабілітації, зокрема Фонд соціального страхування, зобов’язані виконувати визначені ІПР заходи з реабілітації (послуги надаються за бажанням особи з інвалідністю, а не за рішенням виконавця).
Індивідуальна програма реабілітації має для особи з інвалідністю рекомендаційний характер. Потерпілий має право відмовитися від будь-якого виду, форми та обсягу реабілітаційних заходів, передбачених його індивідуальною програмою реабілітації, або від усієї програми в цілому. Він самостійно вирішує питання про вибір та забезпечення конкретними засобами чи послугами реабілітації, включаючи засоби пересування, вироби медичного призначення, санаторно-курортне лікування тощо в межах його індивідуальної програми реабілітації.
Фахівці МСЕК роз’яснюють потерпілому мету індивідуальної програми, її завдання, очікувані результати та порядок виконання, а також інформують про її рекомендаційний характер. Під час огляду осіб з метою встановлення інвалідності МСЕК, з урахуванням виду захворювання, фактичних потреб, віку, статі, визначає оптимальні види, форми, обсяги, місце і строки проведення медичної, психолого-педагогічної, фізичної, професійної, побутової і соціальної реабілітації, потребу в технічних та інших засобах реабілітації, виробах медичного призначення тощо.
Контроль за виконанням індивідуальної програми здійснюється в установленому законодавством порядку.
МСЕК або ЛКК під час чергового огляду особи з інвалідністю за зверненням реабілітаційної установи або у порядку нагляду за виконанням індивідуальної програми, але не рідше ніж один раз на два роки, переглядає реабілітаційні заходи, передбачені індивідуальною програмою.
Фінансування реабілітаційних заходів індивідуальної програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду соціального страхування на цю мету, та інших джерел.

Наталя Ватралик – начальник відділу медичних та соціальних послуг Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Звільнені з російського полону отці-редемптористи Іван Левицький і Богдан Гелета взяли участь у Всеукраїнській прощі до Зарваниці. У неділю, 14 липня, вони співслужили на Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив Блаженніший Святослав. Спільно молилися владики Синоду Єпископів УГКЦ з усього світу...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:59


На Тернопільщині зафіксували черговий температурний рекорд. 12 липня стовпчики термометрів піднялися до +34,6° тепла...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:33


Ще дві аварії з потерпілими трапилося на дорогах Тернополя та області...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:22


У Тернопільській області розповіли про результати моніторингу медзакладів за Програмою медичних гарантій...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:14


Недільного ранку 14 липня на Тернопільщині перекинувся автобус із вірянами, які їхали на прощу до Зарваниці...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00Теми дня
14 Липня
12 Липня