В Україні завершилося висунення кандидатів у президенти України. Загалом близько 90 осіб виявили бажання взяти участь у перегонах, але багатьом з них Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації через неналежне оформлення документів або через невнесення грошової застави 2,5 млн. гривень.
Станом на 8 лютого ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти. BBC News Україна зібрала інформацію про всіх, кого зареєстрували, однак остаточний перелік буде відомий 8 березня 2019 року. Саме до того дня претенденти матимуть право зняти свою кандидатуру. Частина кандидатів – представники конкретних партій, які заздалегідь мобілізують електорат перед парламентськими виборами 27 жовтня 2019 року. Інша частина – технічні кандидати. Їх використовують потенційні лідери передвиборчих перегонів задля боротьби зі своїми найближчими опонентами.
Основною “зброєю” технічних кандидатів є агітація проти одного з лідерів. Інколи буває так, що з наближенням самих виборів ці кандидати різко передумують щодо своєї участі. Зокрема, так сталось на виборах у 2014 році, коли Наталія Королевська, Олег Царьов, Зорян Шкіряк, Петро Симоненко, Олександр Клименко і Василь Цушко заявили про зняття своїх кандидатур. Щоправда, у підсумку ЦВК зняла лише Королевську і Царьова, інші четверо кандидатів оголосили про свій намір запізно, тому їхні прізвища відповідно до положень закону про вибори були в бюлетенях.
ДО РЕЧІ Другий тур призначають у тому випадку, якщо жоден з кандидатів не набере абсолютної більшості голосів (50% + один голос) після першого етапу голосування. Поки що результати соціологічних опитувань демонструють, що серед лідерів президентських перегонів немає явного фаворита, який зможе набрати більше половини голосів. У такому випадку другий тур відбудеться 21 квітня 2019 року. За часи незалежності України лише Леонід Кравчук у 1991 році та Петро Порошенко в 2014 році перемогли в першому турі.
(За матеріалами ЦВК, “Слово і Діло”, телеканалу “24” та “Української правди”)
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: вибори