Понеділок, 23 грудня 2024
• Скандальний командир Олег Побережник вийшов під заставу майже в мільйон гривень • “Був символом якісної бізнес-освіти в Україні”. Не стало відомого вченого із Тернопільщини • Чи знаходять роботу ветерани війни з Тернопільщини? • Гість побив господаря, який напав на нього з ножем… • В аварії на Кременеччині загинуло чотиримісячне немовля • Найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових • “Намасте”: перед Різдвом зіграють виставу за п’єсою тернополянки • Дар’ю Коменду звільнили з посади директорки Новосільської спеціальної школи • У Тернополі затвердили Програму розвитку та підтримки волонтерства на 2025-2027 роки • Чоловік із Микулинців вкрав на вокзалі в перехожого сумку • Помер викладач ЗУНУ Віталій Мельник • Як запобігти вербуванню дітей ворожими спецслужбами? • Смертельна аварія біля Смиківців: загинула 45-річна жінка • «Будьте й надалі для нашого народу світильником Божої правди», — глава УГКЦ до владики Василя Семенюка з нагоди ювілею • У Тернополі господарі викинули собаку з четвертого поверху • Російська ракета пошкодила промисловий об’єкт на Тернопільщині • За замах на замовне вбивство зловмисникові загрожує до 15 років ув’язнення • «Допомагаємо тим, у яких війна забрала все…» У Тернополі провели благодійну акцію для переселенців • У День волонтера понад 30 тернополян здали кров для фронту • «Прийняв із послуху нашого Синоду бути слугою Христовим”. У Тернополі відбулася інтронізація архиєпископа Теодора Мартинюка
Коли «Ціна правди» — життя

Опубліковано: 6 Грудня о 16:00 28


У Сінема Сіті репрезентували історичний трилер про Голодомор.


З 28 листопада до 11 грудня у Тернополі в Сінема Сіті у прокаті фільм про Голодомор “Ціна правди” польської режисерки Аґнєшки Голланд (у польській версії — “Громадянин Джонс”, англійська назва фільму — “Mr. Jones”). У вівторок, 26 листопада, на допрем’єрний показ стрічки до Тернополя завітав продюсер зйомок з українського боку Сергій Демидов.

Фільм було знято у копродукції Польщі, Великобританії та України за підтримки Держкіно, більшість акторів – британці. Стрічку засновано на реальних подіях: в основу покладено історію валлійського журналіста Гарета Джонса. Він був першим закордонним журналістом, який зробив інтерв’ю з Адольфом Гітлером після того, як той обійняв посаду рейхсканцлера, і ось тепер, у 30-ті роки ХХ століття, мріє про інтерв’ю з Йосипом Сталіним. Для цього хлопець прилетів до Москви. Пробувши якийсь час у СРСР, Гарет познайомився з журналісткою на ім’я Ада Брукс. Вона й відкрила йому очі на те, що насправді радянська утопія – це постійні репресії, убивства, цензура та Голодомор. Тоді Гарет іде на найнебезпечніший крок у своєму житті – він пише статтю про трагедію українського народу, яка викриває сталінський режим, а радянські спецслужби шукають спосіб, щоб журналіст замовк… Відкриття Джонса стали підґрунтям для написання алегоричного роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.
Фільм вийшов трьома мовами (польською, англійською, українською) і у світовому масштабі ще раз підтвердив те, що Голодомор був цілком свідомою політикою Сталіна стосовно українського селянства, актом примусу й залякування, відповіддю на непокору й опір українців політиці насильницької колективізації та індустріалізації. Права на показ картини вже придбали країни Північної Америки, Британія, Австралія і Нова Зеландія, скандинавські країни, Японія, Іспанія, Португалія, Греція, країни Середнього Сходу, колишньої Югославії, Болгарія та Індія.
— Тема фільму — правда та брехня, яку ми сором’язливо називаємо постправдою — для нашої країни і для всього світу нині, на жаль, страшенно актуальна, — зазначає Сергій Демидов. — Нам пощастило, що Аґнєшка Голланд взялася за таку складну і дуже важливу для України тему. Це режисерка зі світовим ім’ям, котру знають не тільки у Польщі та Україні, а й у Голлівуді. Я бачив, як вона працює — вона повністю занурюється в цю тему, наголошуючи, що кожен фільм вимагає відповідальності, а якщо він стосується дуже драматичного фрагменту історії цілого народу, то ця відповідальність є ще більшою.
Зйомки, розповідає Сергій Демидов, тривали 41 день. 14 з них — в Україні: в Харкові (там знімали, зокрема, сцени, дія яких за сюжетом фільму відбувалася в Москві), Києві, Київській та Чернігівській областях, 18 – у Польщі, а 8 – у Шотландії.
— Я радий, що вийшов такий фільм. Дуже важливо те, що він включає наш біль у світовий контекст, розповідає нашу національну історію всьому світові, — зазначив голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра. — Під час тернопільської прем’єри не в одного із глядачів на очах були сльози. І це, мабуть, найвища оцінка такій стрічці. Дуже хотілося б, аби «Ціну правди» подивилися якомога більше українців.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

19 грудня в Тернопільському міськрайонному суді командиру 211-ї понтонно-мостової бригади Олегу Побережнюку обрали запобіжний захід...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:06


Відійшов до Вічності наш видатний земляк, почесний громадянин Збаража, академік, відомий вчений, державний та громадський діяч, фахівець з менеджменту, професійний коуч та бізнес-консультант Богдан Будзан...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:56


Від початку 2024 року через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 684 учасників бойових дій...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:34


З тілесними ушкодженнями 19 грудня до лікарні бригада екстреної медичної допомоги госпіталізувала 50-річного мешканця Тернополя...


Рубрика: , Опубліковано: о 12:26


Поліцейські встановлюють обставини ДТП у Кременецькому районі, в якій загинуло немовля...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 12:22



Теми дня
22 Грудня
18 Грудня
15 Грудня