Неділя, 08 вересня 2024
• Від прибиральниці до консультантки Google, Meta й Apple – шлях успіху уродженки Тернопільщини • Вимагали гроші й шантажували. На Тернопільщині затримали кримінального авторитета і його спільників • На Тернопільщині безкоштовно навчатимуть жінок на водійок вантажівок • Коли чоловік і син – на війні, рятує творчість • Аварія у Тернополі: велосипедист потрапив під колеса автомобіля • Нацгвардія України запрошує долучитися до захисту Батьківщини • В Олієві облаштували дитмайданчик у рамках грантового конкурсу від «Контінентал» • В аварії загинув захисник із Тернопільщини Андрій Максимчук • Діти з Тернопільщини зібрали яблука, щоб допомогти ЗСУ • Смертельна аварія у Ланівцях: Volkswagen в’їхав у напівпричіп автомобіля DAF • Українська сім’я з Норвегії подарувала автомобіль для ЗСУ • У Тернополі поліцейські зупинили п’яного водія зі зброєю • У Великій Березовиці спортивні змагання присвятили пам’яті загиблих Героїв • Тернополянка Ангеліна Глогусь перемогла у Національному відборі Дитячого Євробачення • Безробітні мешканці Тернопільщини долучаються до «Армії відновлення» • Важка недуга підкосила на фронті. Чортківщина прощається з Героєм Олегом Нагірняком • “У 33-й День Незалежності України повертаюся на Тернопільщину”, – В’ячеслав Негода • Добре серце – секрет довголіття 100-річної ювілярки з Шумщини • Юні волонтерки із Бучаччини допомагають ЗСУ • Продавали неіснуючі дрони та автівки для ЗСУ: поліцейські України та Молдови викрили злочинну групу
Комунальники роблять все можливе, щоб повернути гарячу воду в оселі тернополян

Опубліковано: 15 Вересня о 12:00 48


Комунальні служби Тернополя докладають максимум зусиль, щоб у наших помешканнях була гаряча вода. Однак на заваді — велика заборгованість і надто високі ціни на газ.


Через борги населення комунальне підприємство «Тернопільміськтеплокомуненерго» не отримало лімітів газу від національного оператора НАК “Нафтогаз України”. Тепер комунальники активно працюють над тим, щоб отримати ліміти і повернути гарячу воду в помешкання тернополян, але при цьому звертаються до них з настійливим проханням  розрахуватися за послуги.

 

Загальноукраїнська проблема 

Заборгованість тернополян перед «Тернопільміськтеплокомуненерго» за послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання нині складає понад 34 млн. грн. Через це підприємство не може розрахуватися за спожитий газ з НАК «Нафтогаз України», а відтак і надавати населенню послуги з гарячого водопостачання.

Разом з тим варто відзначити, що дана проблема існує по всій Україні. За даними Мінрегіонрозвитку, сьогодні в Україні до постійного гарячого водопостачання підключено трохи більше 30 тисяч будинків, що є  катастрофічно мало. Через такі ж причини, як у Тернополі — борги населення та високу ціну за газ — комунальні підприємства не мають ресурсів, щоб заплатити за газ, вартість якого на 70 % формує вартість гарячої води. У цій ситуації постійне забезпечення гарячою водою у літній період можуть дати лише котельні, які працюють на альтернативному паливі, оскільки вартість альтернативних носіїв значно менша за газ і вони є доступнішими. Таку стратегію обрали найперше невеликі міста, наприклад, Жовква та сусідній Золочів, де активно переходять на альтернативне паливо, завдяки чому забезпечують людей не лише теплом, а й гарячою водою. При цьому досягають економії на рівні 20 %.

У Тернополі — системний підхід

Тернопіль донедавна був одним з небагатьох великих міст України, де гарячу воду подавали у літній період з травня до липня. Крім того, міська влада вже давно робить реальні кроки, спрямовані на забезпечення цілодобового гарячого водопостачання. Ці кроки передбачені програмою сталого енергетичного розвитку міста, розробленої за ініціативи чинного міського голови Сергія Надала ще під час першої каденції.

Наше місто порівняно велике, тож і обсяги робіт значні. До того ж важко знаходити компроміси з різними політичними силами. З такими ж проблемами стикається, зокрема, Львів, де запровадження альтернативи рухається значно повільніше, ніж у малих містах.  Проте Тернопіль готується. За повідомленнями прес-служби міської ради, Тернопіль готовий до опалювального сезону на 88%. За інформацією КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» завершено ремонт 36 з 41 котельні. Підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період 140 км теплових мереж, тобто 93% від усієї протяжності в обласному центрі.

Треба шукати додаткові можливості

Гарячу воду найефективніше виробляти з альтернативної енергії. Інших варіантів просто нема. Цим шляхом пройшла уся Східна Європа. Зокрема, у Латвії майже третину тепла виробляють за допомогою біомаси. Схожа ситуація у сусідніх Литві та Естонії, а також країнах Скандинавії. Ці країни мають схожі проблеми з дорогим газом.

Альтернатива в Європі вважається не лише економічно вигідною, а й екологічно безпечною. Саме “екологічними загрозами” найчастіше маніпулюють в Україні, коли говорять про небезпеку альтернативи. До речі, у Литві на останніх парламентських виборах переміг Союз зелених і селян, який сформував уряд. Проте жодна з програм по переходу на опалення і підігрів води за допомогою альтернативи не була згорнута. Навпаки, ці програми успішно розвиваються.

Для Тернополя єдиний вигідний варіант – це котельні на альтернативному паливі. По-перше, тарифи на теплову енергію, яка виробляється з альтернативних джерел і використовується для потреб населення та бюджетних організацій, гарантовано на 10% нижчі, ніж тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням газу. Експерти стверджують, що можлива економія навіть на рівні 30%. І ці тарифи, на відміну від “газових”, можна регулювати на місцях.

По-друге, успішність цього проекту вже підтвердила робота експериментальної котельні на альтернативному паливі на вулиці Лесі Українки, 4. У будинках, які обслуговувала ця котельня, гаряча вода подавалася цілодобово. Тобто мешканці цих будинків вже відчули переваги від того, що котельня працює на альтернативному паливі. Це — реальний механізм, який гарантуватиме постійне гаряче водопостачання. Але через протести котельня була зупинена.

Котельні на альтернативі мали б працювати в усіх мікрорайонах міста. Тоді б вартість гарячої води значно знизилася, і це дало б змогу цілодобово в усьому місті забезпечувати гаряче водопостачання. Однак, на жаль, наразі  проведення будь-якої реконструкції чи будівництва альтернативних котелень, яких передбачено у Тернополі сім, заблоковано. Суто з політичних мотивів, аби лише нашкодити «свободівському» меру. У результаті — потерпають тернополяни. Тому є сподівання, що все-таки переможе здоровий глузд, що відповідна депутатська комісія міської ради надасть дозвіл на реалізацію альтернативних проектів і в оселях тернополян завжди буде гаряча вода.

Тарас Вишенський

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У перший понеділок вересня у США відзначають День праці. Це національне свято вшанування американських робітників. Голос Америки поспілкувався з українкою, яка переїхала до США і здійснила свою "американську мрію". Уродженка села на Тернопільщині Ірина Кульчицька 20 років тому починала з роботи прибиральницею в американському супермаркеті, а тепер консультує найбільші технологічні гіганти світу...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:18


Слідчі поліції Тернопільщини повідомили про підозру кримінальному авторитету і двом його спільникам...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:52


В Україні розпочинається унікальна програма, спрямована на розширення професійних можливостей жінок у транспортній галузі. Проєкт має на меті навчити 100 жінок керувати вантажними автомобілями, надаючи їм необхідні навички та кваліфікацію для отримання водійського посвідчення категорій «С» або «СЕ»...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:46


Ірина Ніколюк із села Сураж Шумської громади завжди прагнула займатися творчістю. У щоденних буднях багатодітна мама завжди знаходить час на заняття, яке їй до душі...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:42


Внаслідок автопригоди травми отримав 36-річний водій двоколісного транспортного засобу...


Опубліковано: о 13:50



Теми дня
6 Вересня
5 Вересня
2 Вересня
31 Серпня