Інформує Українська правда. Про це під час брифінгу у Кабміні повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.
Інфікований чоловік разом із дружиною днями повернувся з Італії. В аеропорту йому було проведено температурний скринінг, який показав нормальну температуру тіла. Через два дні з’явилися симптоми, схожі на коронавірусну інфекцію. Хворого доставили в госпіталь. Там у чоловіка взяли необхідні аналізи, які підтвердили наявність у нього коронавірусу. МОЗ України почало працювати з особами, які контактували з хворим. За словами Віктора Ляшка, їх не багато.
Ситуацію прокоментувала Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька. Вона повідомила, що лікарі діяли згідно із затвердженими алгоритмами.
“Ситуація повністю контрольована. Медична система спрацювала чітко, згідно затверджених алгоритмів. Нагадую, що в нас є понад 2 тисячі боксів та близько 12 тисяч ліжок в інфекційних лікарнях. Понад тисячу лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч кваліфікованих медичних працівників, які знають – що і як робити у випадку підозри або захворювання на коронавірус. Прошу всіх, особливо осіб, які повертаються з країн, де зафіксовано випадки зараження на коронавірус, дотримуватись інструкцій та рекомендацій ВООЗ. При перших ознаках ГРВІ звертатися до лікаря і обов’язково повідомляти про вашу подорож.” – йдеться у повідомленні на сторінці Міністерки у Фейсбуці.
Не залишилася осторонь виконувачка обов’язків Міністерки охорони здоров’я України 2016-2019рр. Уляна Супрун. Вона порадила зберігати спокій та поширювати інформацію лише з перевірених джерел. Оперативну інформацію та поради стосовно запобігання коронавірусу можна знайти у Центрі громадського здоров’я України, а також на сторінці МОЗ України.
Як зменшити ризики захворіти (рекомендації від Уляни Супрун):
▪ Часто і ретельно мийте руки водою і милом протягом щонайменше 20 секунд. Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба щонайменше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям (тут накопичується найбільше бруду). За першої ж нагоди помийте руки милом і водою.
▪ Не торкайтеся брудними руками очей, носа чи рота.
▪ Уникайте тісного контакту з хворими людьми та натовпу.
Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:
▪ Залишайтеся вдома, якщо захворіли.
▪ Уникайте тісного контакту з іншими людьми.
▪ Прикривайте рот і ніс серветкою під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки.
▪ Регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.
▪ Будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем.
◾ Використовуйте захисну маску обов’язково якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить), а також коли перебуваєте у місцях великого скупчення людей задля додаткового захисту. Вона має покривати ніс і рот та щільно прилягати, без відступів по краях. Замінюйте маску, якщо вона стала вологою і через кожні чотири години. Не використовуйте її повторно. Не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком
Людям, які подорожують:
▪ Підтримувати гігієну рук
▪ Уникати відвідування ринків тварин та птахів
▪ Уникати відвідування хворих та натовпу
▪ Звернутися до лікаря у разі появи симптомів — кашлю, лихоманки чи труднощів з диханням
Пам’ятайте, що за симптомами коронавірус схожий на гостру респіраторну інфекцію — переважно це гарячка, кашель, труднощі з диханням. Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження, хоча зараз відомі випадки більш тривалого інкубаційного періоду. Вірус може спричинити запалення обох легень.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: коронавірус, МОЗ, Чернівці