Комунальники отримали екскаватор компанії JCB для проведення швидкої ліквідації можливих аварій на теплових мережах системи централізованого теплопостачання, а також труби і з’єднувальні частини трубопроводів для сполучення локальних районних теплових мереж найбільших котелень міста в єдину систему централізованого теплопостачання. Технічне забезпечення Тернополю передали в рамках Проєкту енергетичної безпеки України. Щоб у нинішніх надзвичайних воєнних обставинах забезпечити мешканців тепловою енергією, Тернопільська міська рада підписала Меморандум про співпрацю з USAID і очікує й на подальшу партнерську підтримку.
Допомога від Агентства США з міжнародного розвитку
На період дії Меморандуму передбачено надання Тернополю техніки, обладнання і матеріалів для забезпечення теплопостачання в умовах надзвичайних ситуацій та у післявоєнний період відбудови країни.
Для забезпечення належного постачання теплової енергії Тернопільська міська рада затвердила проєкти капітальних інвестицій з встановлення трьох сполучень теплових мереж для об’єднання районних теплових мереж восьми найбільших котелень міста у систему централізованого теплопостачання.
У результаті впровадження цих проєктів у Тернополі вдасться:
* забезпечити безперебійне постачання тепловою енергією споживачів шляхом взаємного резервування між собою восьми найбільших джерел теплової енергії міста, три з яких використовують альтернативні природному газу види палива, на випадок аварійної зупинки будь-якого з джерел;
* забезпечити можливість доставки теплової енергії від джерел, які використовують альтернативні місцеві види палива, до 93% споживачів системи централізованого теплопостачання Тернополя;
* у випадках непередбачуваного аварійного припинення постачання природного газу забезпечити неперервне постачання тепловою енергією медичних установ (медичних містечок) та закладів освіти Тернополя завдяки використанню альтернативних місцевих видів палива.
Зросла кількість споживачів тепла і гарячої води
«Цьогорічна зима в Україні надзвичайно складна, адже потерпаємо від ракетних обстрілів російською армією нашої території, зазнали руйнування об’єкти енергетичної інфраструктури. Система централізованого теплопостачання Тернополя також долає воєнні виклики. У місті знайшла прихисток велика кількість внутрішньо переміщених осіб, які змушені були евакуюватися з територій України, те тривають бойові дії, тож зросла кількість споживачів теплової енергії та гарячої води. Ряд медичних установ Тернополя довелося перепрофілювати для надання допомоги пораненим учасникам бойових дій, а нам необхідно гарантувати тепло у закладах.
Нині у нашому місті офіційно зареєстровані 27,5 тис. переселенців, ще близько 12 тис. осіб мешкають у місті без реєстрації. Здебільшого вони знайшли помешкання у багатоквартирних житлових будинках і гуртожитках міста, приєднаних до системи централізованого теплопостачання. Кількість споживачів послуг з опалення і постачання гарячої води на даний час зросла на 35%. За звичайних обставин кількість споживачів централізованого теплопостачання у Тернополі складала близько 112 тис. За оцінками експертів, внаслідок введення обов’язкової евакуації в Україні, з початком опалювального періоду кількість переселених осіб у місті зростає. До кінця цього року цифра може збільшитись до 55 тис. осіб. Навантаження на систему централізованого теплопостачання міста зросте приблизно на 49%. Попри складну ситуацію, робимо все можливе, щоб у домівках мешканців Тернополя було тепло, а в кранах — гаряча вода», — зазначив директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак.
Навіть якщо не буде газу, забезпечать теплом
Для мінімізації ризиків через обстріли росіянами об’єктів енергетичної інфраструктури на території України Тернопільська міська рада прийняла рішення терміново розпочати заходи із забезпечення надійного опалення будівель навіть за умови відсутності постачання природного газу. Затверджені технічні проєкти будівництва для об’єднання систем теплопостачання районів міста у кільцеву систему централізованого теплопостачання з допомогою:
* сполучення діаметром умовного проходу 400 мм та довжиною 600 м (у двотрубному обчисленні) між тепловими камерами ТК1 та ТК14 теплових мереж котельні по бульв. Просвіти, 9;
* сполучення діаметром умовного проходу 300 мм та довжиною 450 м (у двотрубному обчисленні) між тепловими камерами Т74а та ТК133, а також Т73 та ТК151 теплових мереж котельні по вул. Київська, 3с;
* сполучення діаметром умовного проходу 400 мм та довжиною 300 м (у двотрубному обчисленні) між тепловими камерами ТК11 та ТК17 теплових мереж котельні по вул. Галицька, 40.
Джерело: НОВА Тернопільська газета