Хлопчик народився у лікарні Святої Марії в Паддінгтоні, як і його брат і сестра. Про це офіційно оголосив Кенсингтонський палац: «Її Королівська Високість, герцогиня Кембриджська без ускладнень народила сина об 11:01. Вага дитини становить 8 фунтів 7 унцій (3 кілограми 826 грамів). Герцог Кембриджський був присутній при народженні. Її Королівська Високість та дитина почуваються добре», – оголосили через Twitter.
Через кілька годин принц з’їздив додому по старших дітей – 4-річного Джорджа і 2-річну Шарлотту, щоб вони провідали маму і познайомилися з братиком. А після обіду Кейт Міддлтон разом із синочком уже виписали з лікарні.
Цікаво, що до 1977-го року представники королівської родини народжувалися вдома. Більше того: протокол наполягав, щоб при появі на світ спадкоємця чи спадкоємиці престолу завжди був присутній офіційний свідок – аби не залишити жодних підстав для сумнівів щодо легітимності наслідування.
Єлизавета ІІ усіх своїх дітей народила вдома. Але батько на той момент іще принцеси, король Георг VI дозволив доньці першій обійтися без присутності секретаря, назвавши цю традицію «архаїчною».
Стать малюка світ дізнається лише після його народження. Причому якби це все відбувалося на кілька років раніше, то принцеса Шарлотта мусила б поступитися братикові чергою до трону і замість четвертої стала б п’ятою. Але згідно з Актом про престолонасліддя, прийнятим у 2013-ому році, тепер лише порядок народження визначає, хто стане королем (королевою) Великої Британії, незалежно від статі спадкоємця. Це правило поширюється на всіх членів королівської родини, народжених після 28-го жовтня 2011-го року. А от свого рідного дядечка Гаррі, який до цього дня був п’ятим із спадкоємців, це маля таки відсунуло на шосте місце у черзі до трону.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Англія, діти, Кетрін Міддлтон, принц Вільям