Відбулася чергова сесія Тернопільської міської ради, на якій депутати розглядали важливі питання життя громади, зокрема, забезпечення вчасної виплати заробітних плат бюджетникам. І вони можуть бути впевненими: зарплата буде, навіть незважаючи на епідемію COVID-19 і те, що уряд не виконує свої бюджетні зобов’язання перед місцевими бюджетами.
Пряма мова мера
«Місто не виконує запланований бюджет. Головна причина – пандемія коронавірусу. За дев’ять місяців 2020 року із запланованих 1 мільярда 711,7 мільйона гривень у бюджет громади надійшло лише 1 мільярд 603,9 мільйона гривень доходів, тому відбувся перерозподіл коштів задля забезпечення заробітною платою працівників бюджетної сфери. Депутати підтримали рішення, яке передбачає перерозподіл коштів задля забезпечення заробітною платою працівників бюджетної сфери. Тернопільські освітяни, медики і всі бюджетними будуть із заплатою», — заявив міський голова Тернополя Сергій Надал.
Гроші на освіту
Міська рада прийняла рішення збільшити доходи загального фонду бюджету громади, у т.ч. за рахунок освітньої субвенції та субвенції Нової Української Школи. Ці кошти будуть спрямовані на виплату заробітної плати освітянам і на придбання засобів індивідуального захисту для загальноосвітніх закладів міста.
Гроші на медицину
Виділені додатково 3,5 млн. грн., які спрямували на зарплату тернопільським медикам. З місцевого бюджету виділені кошти на страхування тернопільських медиків, про що вони вже кілька місяців безрезультативно просять в уряду. Понад 3,8 млн. грн. виділено на придбання 70 кисневих концентраторів для лікарні швидкої допомоги, лікарень №№2 та 3 і понад 800 тис. грн. на безкоштовні рецепти для пільгових категорій населення.
Гроші на тепло для тернополян
Понад 9 млн. грн. виділили на поповнення статутного капіталу КП «Тернопільміськтеплокомуненерго». Це зроблено для якісного та безперебійного проведення опалювального сезону.
Гроші на очищення ставу
Ще одне важливе рішення міської ради — виділені додаткові кошти на роботи з очищення Тернопільського ставу (розчистку від наносів та донних відкладів для покращення гідрологічного режиму та санітарного стану окремих прибережних ділянок ложа водосховища).
Нагадаємо, у Тернополі вперше за 40 років почали реалізацію комплексної програми очистки ставу. Міська рада прийнята програму з відновлення екосистеми ставу, за якою відбуваються всі планові роботи. Це створення природного стоку, очищення ставу від намулу, сміття та водоростей, реконструкція каналізації і колекторів.
Джерело: НОВА Тернопільська газета