Проте, як це часто буває, столичні журналісти перебільшили проблему в гонитві за увагою глядачів. Справді, прогнозований сезонний ріст гострих распіраторних захворювань ускладнився окремими випадками важкої форми пневмонії. Однак статистичні дані, порівняно з аналогічним періодом минулого року, є навіть нижчими.
Щоб взяти ситуацію під контроль, за дорученням міського голови було створено оперативний штаб. Фахівці сфокусували роботу на моніторингу кількості хворих і спеціальних заходах для профілактики грипу та пневмонії.
Оперативний штаб почав діяти
Очолив оперативний штаб начальник відділу охорони здоров’я міської ради Василь Даньчак. Штаб у режимі реального часу моніторить усі випадки захворювань і вивчає потенційну загрозу поширення пневмонії. Для попередження епідемії штаб проводить спеціальні заходи та інформування населення про необхідність звернення до лікарів на ранніх стадіях хвороби. Штаб звертається до тернополян з настійливим проханням не займатися самолікуванням і пройти вакцинацію, а сімейних лікарів – приходити до пацієнтів додому і обмежити консультації телефоном. Телефон зв’язку з оперативним штабом – (0352) 52-56-96, електронна пошта: voz_ta_mz@ukr.net.
Найбільша небезпека – це самолікування. Часто хворі потрапляли у стаціонар уже на 5-7, а іноді і на 10-ту добу після початку захворювання уже з ускладненнями. Це небезпечно для здоров’я і життя!
Міський голова щодня на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє кількість хворих, кількість госпіталізованих, кількість виписаних з лікарень. Ситуація із захворюванням на грип і ГРВІ постійно перебуває на контролі мерії.
Лікарні забезпечені всім необхідним
За інформацією начальника відділу охорони здоров’я Тернопільської міської ради Василя Даньчака, лікарні Тернополя готові до можливого загострення ситуації і забезпечені всім необхідним. Керівник галузі також наголошує, що при ознаках захворювання треба відразу звертатися до лікарів.
Заборона на масові заходи в приміщеннях
На час сезонного зростання ГРВІ захворювань та грипу в Тернополі заборонено проводити масові заходи у приміщеннях. Про це повідомила заступниця міського відділу охорони здоров’я Ольга Ярмоленко. Таким чином мерія мінімізує потенційні загрози поширення хвороби. Очікується, що міська рада скасує цю заборону, коли оперативний штаб зафіксує зниження кількості госпіталізованих.
Громадський транспорт обробляють спеціальним розчином
З метою попередження інфекційних захворювань у міському громадському транспорті здійснюють дезінфекцію. Поручні, сидіння та інші поверхні у салонах обробляють спеціальним розчином неохлору. Це робиться тому, що бактерії швидко поширюються у закритому просторі і складають потенційну загрозу для пасажирів. Щоб зменшити ризик поширення інфекцій у громадському транспорті, профілактичну дезінфекцію проводять щоденно.
Як вберегтися від захворювання
1) Найкращим засобом, що забезпечує повноцінну та високоефективну профілактику грипу, є вакцинація. Щеплення від грипу рекомендується робити дітям у віці від 6-ти місяців, а також усім дорослим.
2) У разі захворювання слід якомога скоріше звернутися до лікаря. Не займатися самолікуванням. Це дуже небезпечно.
3) Регулярно вживати загально-зміцнюючі препарати та засоби для підсилення імунітету.
4) Повноцінно харчуватися з високим вмістом вітамінів у природному вигляді.
5) Крім того, в період зростання захворюваності на грип необхідно запровадити такі зміни в спосіб життя:
– уникайте контакту з особами, які мають симптоми грипу. Якщо така людина перебуває у вашому оточенні, постарайтеся дотримуватися дистанції не менше 2 м;
– обмежте своє перебування в місцях великого скупчення людей;
– якомога частіше провітрюйте приміщення;
– намагайтеся не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
– уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань;
– прикривайте ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою паперовою серветкою, яку одразу ж після використання треба викинути;
– частіше мийте руки (цього правила особливо важливо дотримуватися дітям, які дуже часто торкаються руками всього, що їх оточує).
6) Здійснюйте щоденний моніторинг рівня захворюваності за місцем проживання.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ГРВІ, грип, ТМР