Вівторок, 10 вересня 2024
• Помер тернопільський суддя у відставці Богдан Сташків • Понад 30 років був парохом у Мшанці на Теребовлянщині • Ні ноутбука, ні грошей. Жінку з Тернопільщини ошукали шахраї • Вчителька з Тернополя дистанційно навчає дітей із Донеччини • Дві смертельні аварії на Тернопільщині • Від прибиральниці до консультантки Google, Meta й Apple – шлях успіху уродженки Тернопільщини • Вимагали гроші й шантажували. На Тернопільщині затримали кримінального авторитета і його спільників • На Тернопільщині безкоштовно навчатимуть жінок на водійок вантажівок • Коли чоловік і син – на війні, рятує творчість • Аварія у Тернополі: велосипедист потрапив під колеса автомобіля • Нацгвардія України запрошує долучитися до захисту Батьківщини • В Олієві облаштували дитмайданчик у рамках грантового конкурсу від «Контінентал» • В аварії загинув захисник із Тернопільщини Андрій Максимчук • Діти з Тернопільщини зібрали яблука, щоб допомогти ЗСУ • Смертельна аварія у Ланівцях: Volkswagen в’їхав у напівпричіп автомобіля DAF • Українська сім’я з Норвегії подарувала автомобіль для ЗСУ • У Тернополі поліцейські зупинили п’яного водія зі зброєю • У Великій Березовиці спортивні змагання присвятили пам’яті загиблих Героїв • Тернополянка Ангеліна Глогусь перемогла у Національному відборі Дитячого Євробачення • Безробітні мешканці Тернопільщини долучаються до «Армії відновлення»
Михайло Головко: «Впевнений, все, що ми зробили за рік і робимо нині, у майбутньому дасть для розвитку Тернопільського краю потужні плоди»

Опубліковано: 24 Листопада о 15:25 416


Тернопільська обласна рада нового скликання працює вже рік.


За цей час проголосовано сотні проєктів рішень, ухвалено десятки програм і звернень, модернізовано й оптимізовано роботу комунальних підприємств. Отож, учора, 23 листопада, голова Тернопільської облради Михайло Головко прозвітував про перший рік роботи нового складу найголовнішого органу місцевого самоврядування краю перед журналістами.

— Рік був непростий, але успішний, — наголосив Михайло Головко, — оскільки впродовж нього нам вдалося закласти багато основ для майбутніх стартів. Зокрема, це точки розвитку логістики, туризму, аеропорту та ін. Впевнений, усі ці зв’язки, що ми налагоджуємо і напрацьовуємо тепер, у майбутньому дадуть для бізнесу та й взагалі розвитку Тернопільського краю потужні плоди.
Відбулося понад 100 засідань постійних комісій
25 листопада 2020 року відбулося перше засідання сесії новообраної Тернопільської обласної ради VII скликання. Станом на 23 листопада 2021 року голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко провів 11 пленарних засідань Тернопільської обласної ради VII скликання.
— Обласна рада сьогодні життєдіяльна, вона активніша, плідно працює, немає колишнього балагану: сесія зібралася, близько сто питань розглянули, проголосували, — сказав Михайло Головко. — Це свідчить про те, що вдалося побудувати комунікацію з депутатським корпусом насамперед завдяки тому, що до сесії ми готуємося і сумнівні питання проговорюємо перед нею. Якщо бачимо, що якесь питання тупикове, просто не виносимо його на порядок денний.

Згідно з рішенням Тернопільської обласної ради від 3 грудня 2020 року № 13 «Про утворення, обрання постійних комісій Тернопільської обласної ради сьомого скликання та обрання їх голів» утворено 10 постійних комісій Тернопільської обласної ради: з питань бюджету (голова постійної комісії – Олег Олексійович Щиголь, представник фракції ПП «Довіра»); з питань законності, запобігання корупції, регламенту, депутатської діяльності та здійснення демократичного цивільного контролю за сектором безпеки, оборони і правоохоронними органами (голова постійної комісії – Олег Мирославович Сиротюк, представник фракції ВО «Свобода»); з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства (голова постійної комісії – Любомир Степанович Білик, представник фракції ПП «Європейська Солідарність»); з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства (голова постійної комісії – Володимир Петрович Семерез, представник фракції ПП «Слуга народу»); з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту (голова постійної комісії – Володимир Святославович Мисик, представник фракції ВО «Свобода»); з питань земельних відносин, агропромислового комплексу та розвитку села (голова постійної комісії – Василь Михайлович Вислоцький, представник фракції ПП «Європейська Солідарність»); з питань охорони навколишнього природного середовища та природокористування (голова постійної комісії – Петро Іванович Гадз, представник фракції ПП «Довіра»); з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, зв’язку, туризму, курортно-рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності (голова постійної комісії – Василь Петрович Хомінець, представник фракції «За майбутнє»); з питань розвитку місцевого самоврядування, архітектури, будівництва, енергетики, транспорту, дорожнього та житлово-комунального господарства (голова постійної комісії – Святослав Володимирович Лебонтов, представник фракції «За майбутнє»); з питань соціального захисту населення та учасників АТО/ООС і членів їх сімей (голова постійної комісії – Наталія Василівна Марків, представниця фракції ВО «Батьківщина»).

Одним із основних завдань постійних комісій Тернопільської обласної ради, відповідно до положення, є обговорення проєктів рішень, які виносяться на розгляд сесій, участь у підготовці обласних програм і контроль за ходом їх виконання. Під час більш як ста засідань постійних комісій Тернопільської обласної ради депутати здійснили грунтовний аналіз всіх, прийнятих під час сесійних засідань проєктів рішень Тернопільської обласної ради, розглянули заяви фізичних та юридичних осіб, громадських організацій, об’єктів спільної власності тощо.

Найбільше люди звертаються з проблемами соціального характеру
Упродовж січня-листопада 2021-го року до Тернопільської обласної ради надійшло понад 1700 звернень громадян. 79 звернень краян розглянуто головою Тернопільської обласної ради Михайлом Головком під час особистого прийому громадян. За характером питань, порушених громадянами у зверненнях, переважна більшість стосувалася соціального захисту, актуальними для мешканців Тернопільщини також є питання комунального господарства, будівництва житла та працевлаштування. Всі звернення, що надійшли до Тернопільської обласної ради, не залишилися без уваги, опрацьовані виконавчим апаратом і профільними комісіями з дотриманням термінів, передбачених чинним законодавством. Протягом зазначеного часу також зареєстровано 3310 листів вхідної кореспонденції, 107 запитів, видано більше трьохсот розпоряджень голови Тернопільської обласної ради.
За рік — 384 рішення
Депутати Тернопільської обласної ради ухвалили 384 рішення. Значна частина рішень стосується господарської діяльності, також прийнято 51 рішення щодо ухвалення нових обласних програм та внесення змін до діючих. Зокрема, затверджено 25 нових програм та внесено зміни та доповнення до 23-ох чинних обласних програм (прийнято 26 рішень). Наразі чинними є 65 обласних програм. Окрім того, ухвалено більше 40-ка звернень до вищого керівництва держави.

Виконання обласного бюджету — пріоритет
23 грудня 2020 року прийнято рішення № 48 «Про обласний бюджет на 2021 рік», окрім того, протягом 2021-го внесено зміни та доповнення до обласного бюджету на 2021-ий рік. Враховуючи те, що обласна рада, згідно із Законом України, наділена повноваженнями найвищого представницького органу всіх територіальних громад, за рахунок коштів обласного бюджету впродовж звітного періоду вишукувалися гнучкі фінансові механізми в сфері бюджетного регулювання з метою вирішення питань фінансової підтримки окремих громад та об’єктів господарювання.
За 9 місяців 2021-го року до загального фонду надійшло 638,6 млн. грн. власних доходів. Спеціальний фонд за доходами виконано на 97,2 млн. грн. Видатки бюджету за означений період склали 1694,5 млн. грн. (загальний фонд – 1165,5 млн. грн., спеціальний – 529 млн. грн.). Із загального фонду на освітню сферу спрямовано 593,4 млн. грн., охорону здоров’я – 104,3 млн. грн., соціальний захист і соціальне забезпечення – 88,1 млн. грн., культуру й мистецтво – 89,7 млн. грн., фізичну культуру та спорт – 30,8 млн. грн. Станом на 15 листопада 2021-го року з державного бюджету в Тернопільську область також надійшло 1 517,828 млн. грн. міжбюджетних трансфертів.
За 9 місяців 2021-го року з бюджету розвитку на будівництво та регіональний розвиток спрямовано 49,2 млн. грн., з них на: виконання інвестиційних проєктів у рамках реалізації заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості – 18,1 млн. грн.; виконання інвестиційних проєктів за рахунок субвенцій з інших бюджетів – 20,9 млн. грн. На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок субвенції з державного бюджету освоєно за 9 місяців 2021 року 341 млн. грн.

79 мільйонів — на обласні програми
Станом на 1 листопада 2021 року виконання заходів обласних програм профінансовано на майже 79 мільйонів гривень, зокрема, на: підтримку закладів охорони здоров’я – більше 12-ти млн. грн.; підтримку малозахищених верств населення «Турбота» – майже 8 млн. грн.; оздоровлення та відпочинок дітей – більше 8-ми млн. грн.; підтримку осіб, які брали участь в антитерористичній операції, операції об’єднаних сил, членів сімей осіб, загиблих під час проведення антитерористичної операції, – більше 3-ох млн. грн.; програму «Ветеран» – 2,4 млн. грн.; розвиток цілісного майнового комплексу аеропорту «Тернопіль» – 2,3 млн. грн.; молодіжне житлове будівництво – 1,6 млн. грн.; комплексну програму розвитку АПК – більше 2-ох млн. грн.; програми, що стосуються охорони навколишнього природного середовища, водного господарства та водно-екологічного оздоровлення Тернопільської області – майже 3 млн. грн. Найбільша кількість програм діє у сферах: фізичної культури і спорту, підтримки молоді та захисту прав дітей; захисту населення і територій; освіти й науки; культури; соціального захисту; сільського та лісового господарства.

Оздоровили понад три тисячі дітей пільгових категорій
Варто відзначити, що Тернопільська обласна рада забезпечила надання матеріальної допомоги та виплат:
– 1331 особі, які постійно проживають на території області, перебувають у складному матеріальному становищі внаслідок стихійного лиха, нещасного випадку, важкого захворювання, інших складних обставин (сума видатків – 2 650 700 грн.);
– 683 мобілізованим особам, учасникам АТО/ООС, учасникам-добровольцям АТО/ООС, їхнім сім’ям, сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО/ООС, учасників-добровольців АТО/ООС, членам їхніх сімей, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей Героїв Небесної Сотні (сума видатків – 4 009 700 грн.).
До кінця 2021-го року до загального фонду обласного бюджету очікується отримати 870,3 млн. грн. доходів, що на 139,8 млн. грн. (19,1%) більше фактичних надходжень 2020-го року.
Охоплено оздоровленням та відпочинком 3133 дитини пільгових категорій.
Варто відзначити, що Тернопільська обласна рада спрямувала:
15382,0 тис. грн. з обласного бюджету Комунальному некомерційному підприємству «Буданівський обласний заклад з надання психіатричної допомоги» Тернопільської обласної ради для виплати (погашення заборгованості) заробітної плати працівникам закладу, оплату енергоносіїв тощо; Мельнице-Подільському психоневрологічному будинку-інтернату для проведення ремонту харчоблоку з виробничими цехами та двох їдалень; капітальний ремонт відділення анестезіології та інтенсивної терапії з операційним блоком Комунального некомерційного підприємства «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» Тернопільської обласної ради, а також – перекриття даху та обладнання водовідвідних стоків у закладі; Комунальному некомерційному підприємству «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Тернопільської обласної ради для проведення капітального ремонту радіологічного корпусу для встановлення лінійного прискорювача; реконструкцію приміщень Тернопільського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів з надбудовою та встановленням шатрового даху; Більче-Золотецькій обласній лікарні реабілітації на придбання рентгенівського апарата та обладнання для нього; реконструкцію приймально-діагностичного відділення комунального некомерційного підприємства «Бережанська центральна районна лікарня» Бережанської районної ради; виплату пільгових пенсій комунальним закладам охорони здоров’я Тернопільської обласної ради; оплату комунальних послуг й енергоносіїв закладів охорони здоров’я, соціального захисту тощо.
Особлива увага — до сфери медичної допомоги
З метою придбання медичного лінійного прискорювача для діагностики ракових захворювань згідно з рішенням Тернопільської обласної ради № 246 комунальному некомерційному підприємству «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер» Тернопільської обласної ради надано дозвіл на отримання в акціонерному товаристві «Державний експортно-імпортний банк України» кредиту. Тернопільська обласна рада, відповідно до рішення, взяла на себе зобов’язання щодо забезпечення виконання умов кредитної угоди. Згідно з рішенням постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства підтримано клопотання Комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Тернопільської обласної ради щодо дозволу на закупівлю автомобілів швидкої медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги у віддалених населених пунктах області. Цьогоріч передано більше 20-ти таких автомобілів.
Певною мірою в цьогорічному обласному бюджеті в світлі задекларованих реформ знайшли відображення ряд змін в фінансуванні освіти, охорони здоров’я, культурі та соціальному захисті населення області. Тернопільська обласна рада акцентує також увагу учасників бюджетного процесу на необхідності активізації роботи щодо цільового, раціонального та економного використання бюджетних коштів, невідкладного вжиття заходів з упорядкування мережі бюджетних установ, приведення штатної чисельності працівників у відповідність із затвердженими обсягами видатків.

Найважливіші рішення, ухвалені депутатами обласної ради
Серед найважливіших рішень, прийнятих Тернопільською обласною радою: «Про стратегію розвитку Тернопільської області на 2021-2027 роки та план заходів з її реалізації у 2021-2023 роках»; «Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Тернопільської області на 2021 рік»; «Про обласну програму забезпечення розвитку освіти в Тернопільській області на період 2021-2024 років»; «Про обласну програму впровадження Української Хартії вільної людини в освітніх закладах Тернопільської області на 2021-2024 роки»; «Про обласну програму «Дітям Тернопільщини – якісне і безпечне харчування» на період 2021-2024 років»; «Про обласну програму популяризації знань з історії України та Тернопільщини через сучасні цифрові онлайн-ресурси на 2021–2025 роки»; «Про цільову соціальну програму оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025 року»; «Про обласну комплексну програму підтримки сім’ї, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми на період до 2025 року»; «Про обласну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2021-2025 роки» тощо. З ініціативи голови Тернопільської обласної ради Михайла Головка вперше розроблено та ухвалено програму протидії шкідливим звичкам, формування тверезого і здорового способу життя серед дітей та молоді Тернопільської області на 2021-2025 роки.
Цьогоріч внесено зміни до рішення Тернопільської обласної ради від 20 грудня 2018 року №1300 «Про затвердження положення щодо відзначення преміями учнів, студентів закладів освіти Тернопільщини». Суть змін полягає у тому, що відтепер грошові винагороди отримуватимуть також випускники, які склали ЗНО на 199 балів.

Прийнято звернення до вищого керівництва держави щодо повернення звання Героя України з удостоєнням ордена Держави Роману Осиповичу Шухевичу та Степану Андрійовичу Бандері (посмертно); щодо підтримки проєкту постанови Верховної Ради України «Про відзначення 80-річчя створення Української Повстанської Армії»; щодо захисту української мови; щодо присвоєння звання Героя України із врученням ордена Держави Євгену Коновальцю (посмертно); щодо захисту білорусько-українського кордону»; щодо необхідності прийняття Закону «Про територіальну оборону України»; щодо встановлення історичної справедливості у питанні незалежності України; щодо запровадження невідкладних заходів, спрямованих на посилення обороноздатності України; щодо впровадження дієвих заходів, спрямованих на боротьбу з пандемією COVID-19; щодо забезпечення нормальних умов для виживання та діяльності малого і середнього бізнесу; щодо недопущення підвищення тарифів на комунальні послуги; щодо розподілу коштів екологічного податку; щодо відновлення обласним радам повноважень у частині надання спеціальних дозволів на користування корисними копалинами місцевого значення; щодо розробки відповідної нормативної бази і системного підходу у лікуванні спінальної м’язової атрофії (СМА); щодо продовження бюджетної децентралізації і забезпечення спроможності обласних бюджетів; щодо недофінансування вторинної медичної ланки та інші.

2022-ий рік на Тернопіллі буде Роком Ярослава Стецька
2022-ий у Тернопільській області проголошено Роком Ярослава Стецька, Роком Соломії Крушельницької та Роком УПА. Рішенням сесії запроваджено відзнаку Тернопільської обласної ради «За заслуги перед Тернопільщиною» імені Ярослава Стецька для нагородження за визначні заслуги у розбудові Тернопільської області, розвитку її економічного, науково-технічного, військового, гуманітарного, соціально-культурного потенціалу, вихованні дітей, захисті державних і регіональних інтересів, піднесенні міжнародного авторитету Тернопільської області, за благодійну, милосердну, громадську діяльність на благо Тернопільщини, вагомий особистий внесок в утвердження суверенітету Української держави.
Ухвалено рішення «Про налагодження співпраці і розвиток партнерських зв’язків Тернопільської обласної ради з органами місцевого самоврядування інших областей України». Зокрема, згідно з рішенням, схвалено меморандуми про міжрегіональну співпрацю між Тернопільською обласною радою та Івано-Франківською і Волинською обласними радами задля розвитку співробітництва в галузях: освіти, науки й культури; охорони здоров’я та соціального захисту; розвитку туризму і спорту; інвестицій, у томі числі з питань залучення міжнародної технічної допомоги; екології та раціонального використання природних ресурсів тощо.
З метою забезпечення належного економічного та соціального розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області депутати Тернопільської обласної ради утворили Тернопільське обласне комунальне лісогосподарське підприємство «Тернопільоблагроліс» і Тернопільське обласне комунальне підприємство «Тернопільоблнадра».
З метою вдосконалення процедури підготовки обласних цільових програм з подальшим внесенням їх на обговорення та затвердження Тернопільської обласної ради, необхідності забезпечення дієвого контролю за ходом виконання програм ухвалено рішення № 189 від 26 травня 2021 року «Про затвердження порядку підготовки, внесення та розгляду Тернопільською обласною радою проєктів обласних цільових програм, забезпечення дієвого контролю за станом і результатами виконання прийнятих програм». Окрім того, з метою встановлення єдиної методології фінансового планування діяльності суб’єктами господарювання комунального сектора економіки, підвищення ефективності роботи комунальних підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області Тернопільська обласна рада затвердила порядок розгляду, затвердження та контролю за виконанням фінансових планів комунальних підприємств спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області та окремий порядок щодо закладів охорони здоров’я.

Величезні кошти — на ремонт доріг
Цьогоріч Тернопільська обласна рада спрямувала понад пів мільярда гривень на ремонт автомобільних шляхів місцевого значення. Якість проведення ремонтних робіт – ключова вимога до їх виконавців. Комунальне підприємство Тернопільської обласної ради «Наглядінвестбуд» визнано замовником закупівлі робіт капітального і поточного середнього ремонту автомобільних доріг місцевого значення та вулиць комунальної власності по 29-ти об’єктах, з них: три об’єкти капітального ремонту (одна вулиця та два мости); 26 об’єктів поточного середнього ремонту вулиць і доріг та об’єкт-реконструкція філії «Старотаразька загальноосвітня школа І–ІІ ступенів» опорного закладу Почаївська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Почаївської міської ради. У 2021-му році Комунальним підприємством «Тернопількомун-
інвест» Тернопільської обласної ради відремонтовано 26,9 км доріг місцевого значення та 68 684 кв. м вулиць комунального значення. Проведено також ремонт штучних споруд: міст Ігровиця – Дубівці – Смиківці; міст (Почаїв – Зборів) – Білоголови – Городище; міст об’їзна Тернополя – Великий Глибочок – Осташівці. Введено в експлуатацію об’єкти: «Капітальний ремонт вентиляційної системи частини приміщень реанімаційного відділення терапевтичного корпусу №1 Тернопільської університетської лікарні по вул. Клінічна, 1 в м. Тернополі»; «Капітальний ремонт приймального відділення терапевтичного корпусу №1 Тернопільської університетської лікарні по вул. Клінічна, 1 в м. Тернополі»; «Капітальний ремонт приміщень реанімаційного відділення терапевтичного корпусу №1 Тернопільської університетської лікарні по вул. Клінічна, 1 в м. Тернополі»; «Капітальний ремонт відділення пульмонології терапевтичного корпусу №2 Тернопільської університетської лікарні за адресою вул. Клінічна, 1 в м. Тернополі»; «Капітальний ремонт будинку культури на вул. М. Грушевського в с. Трибухівці Бучацького району»; «Енергозберігаючі заходи, капітальний ремонт спального корпусу Заліщицького обласного комунального дитячого санаторію по вул. Рибацька, 2 м. Заліщики Тернопільської області»; «Капітальний ремонт фасадів та покрівлі даху будівлі офтальмологічного відділення Тернопільської університетської лікарні по вул. Клінічній, 1 м. Тернопіль»; «Капітальний ремонт приміщення конференцзали Тернопільської обласної ради за адресою: вул. Грушевського, 8 в м. Тернополі»; «Капітальний ремонт даху над частиною приміщення сесійної зали Тернопільської обласної ради за адресою: вул. Грушевського, 8 в м. Тернополі»; «Капітальний ремонт приміщень дитячої онкогематології Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні по вул. Академіка Сахарова, 2 в м. Тернополі».

Упродовж року – зустрічі з 64-ма іноземними делегаціями
Тернопільщина – край, відкритий не лише для туристів, а й для бізнесу. Територіальні громади краю презентували свій потенціал під час форуму «Тернопільщина: кластер можливостей», який також об’єднав представників бізнесу, політиків і державних органів влади, зацікавлених у розвитку Тернопільської області. Делегати більше 30-ти країн світу, провідних банківських установ та інституцій, успішні підприємці, а також міжнародні фінансові й інвестиційні компанії мали змогу ознайомитися з місцевими виробниками. Водночас форум став чудовим майданчиком для обміну думками між фахівцями різних галузей і владних структур. У такому форматі форум пройшов уперше з ініціативи Тернопільської обласної ради в рамках тісного співробітництва із Торгово-промисловою палатою України. До слова, Тернопільська обласна рада підписала цьогоріч меморандум про співпрацю з Торгово-промисловою палатою України.

У період з грудня 2020-го року по жовтень 2021-го року проведено офіційні зустрічі керівництва Тернопільської обласної ради з 64-ма іноземними делегаціями. Зокрема, з головами дипломатичних представництв країн Великої сімки; Генеральним Консулом Республіки Польща у Луцьку паном Славоміром Місяком; Надзвичайним та Повноважним Послом Федеративної Республіки Бразилія в Україні паном Нортоном де Андраде Мелло Рапеста; головою правління Німецько-української промислово-торговельної палати паном Александром Маркусом; Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові паном Павелом Пешеком; Надзвичайним та Повноважним Послом Угорщини в Україні паном Іштваном Ійдярто; виконавчим віцепрезидентом Асоціації українсько-китайської дружби, президентом та генеральним директором української міжнародної медіакультури «UIMC» паном Лю Юйданом; Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Узбекистан в Україні паном Алішером Курмановим. Голова Тернопільської обласної ради взяв участь у роботі Форуму українсько-американського партнерства та ХХХ ювілейного економічного форуму «Європа у пошуках лідерства», який відбувся у польському Карпачі.
Цьогоріч наша країна відзначила 30-річчя відновлення Незалежності. Обов’язок влади – виховувати дітей і молодь справжніми патріотами своєї країни. Тернопільська обласна рада долучається до проведення заходів національно-патріотичного спрямування, підтримує військовослужбовців
44-ої окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола та бійців військової частини 3002 Національної гвардії України. Напередодні Великодня голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко з побратимами завезли великодні гостинці на Схід для Захисників.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Помер колишній суддя Тернопільського апеляційного суду Богдан Сташків...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:53


8 вересня 2024 р. Б. відійшов у вічність священник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Василь Кузь...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:13


Онлайн-казино стало невід'ємною частиною дозвілля для багатьох українців, і з кожним роком цей ринок набуває все більшої популярності. Особливе місце серед різних видів азартних ігор займають ігрові автомати. Вони приваблюють гравців своєю простотою, яскравим оформленням і шансом виграти великі призи...


Рубрика: Опубліковано: о 6:24


Дві жінки із Тернопільщини хотіли придбати товар, а в результаті... поповнили рахунок аферистів на 18 000 гривень...


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Ольга Ензельт із Тернополя вчителює вже понад 25 років. Торік вона втратила роботу в рідному місті, натомість подала свою кандидатуру на вакантне місце у... Покровській школі №9 Донецької області...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:38



Теми дня
10 Вересня
9 Вересня
6 Вересня
5 Вересня