Станом на ранок 1 травня, кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом у районі становила 178. Одужали 63 особи, серед яких 9 лікарів, 18 медсестер і 3 дітей. На жаль, є в районі три летальні випадки. 29 квітня помер інфікований 68-річний фельдшер швидкої допомоги с. Устя-Зелене Володимир Лисенко, який мешкав у селі Красіїв. Чоловік перебував у шпиталі з 12 квітня у важкому стані. Мав супутню патологію — хронічне обструктивне захворювання легень з астматичним компонентом. Перебував на апараті штучної вентиляції легень. Лікарі робили все можливе, але врятувати пацієнта не змогли.
Про ситуацію з захворюванням на коронавірус на Монастирищині «НОВІЙ…» розповів місцевий громадський активіст Олександр Сидоришин.
— Незважаючи на свій вік і супутні захворювання, фельдшер з Устя-Зеленого Володимир Лисенко продовжував працювати на швидкій, ризикуючи заразитись, — розповідає Олександр. — До лікарні медик поступив 12 квітня, до того лікувався вдома, тест на COVID-19 показав позитивний результат. Занедужали його дружина, теща. Стан Володимира Петровича різко погіршився, доправили до лікарні. Більше двох тижнів його рятували, але, на жаль, недуга виявилася сильнішою… Швидка в Устя-Зеленому зараз зачинена на карантин. Там в усіх працівників, окрім одного водія, підтверджений коронавірус. Возили недужих, тож підхопили вірус. На швидкій допомозі в Монастириськах теж є підтверджені випадки COVID-19. Більшість медиків районної лікарні вже одужали, повернулися до праці, отримали допомогу по 6 тис. гривень, адже у них — професійний ризик.
На Монастирищині спалах коронавірусу дещо пригас, але, думаю, це через те, що зараз менше тестують населення. Хто переносить у легкій формі — під наглядом сімейних лікарів. Якби робили тести усім контактним, то показники були б значно вищими. Я розмовляв з епідеміологом із Тернополя та з місцевими лікарями, вони прогнозують на ці вихідні та на наступний тиждень ще потужнішу хвилю спалаху недуги у Монастириському районі. Наразі у реанімації районної лікарні є один важкий хворий під апаратом ШВЛ. У нього гіпертонічний криз, цукровий діабет, на початках температура була під 40 °C. Також важча форма коронавірусу в одного подружжя. А загалом лікарня не заповнена.
Обурює, що деякі хворі на коронавірус свідомо порушують обсервацію, виходять у місто. Про два такі випадки мені повідомляли місцеві мешканці, а я — поліцію. У суботу перед Великоднем чоловік, у якого позитивний тест, приїхав у центр міста, заходив у магазини, в аптеку. Коли поліція прибула до нього і запила, чому порушив обсервацію, пояснив, що потрібно було купити пігулки. Його наразі попередили, повториться подібне — доведеться заплатити штраф 17 тисяч гривень. Інфіковану жінку з Горішньої Слобідки також помітили в Монастириськах. «Чому ходиш містом, адже у тебе підтверджений вірус?» — запитали люди. «Я медик і знаю, що мені робити», — відказала. Викликали поліцію. Жінка пояснила, що нібито не знала, що не можна виходити з дому. Насправді люди свідомо легковажать. Занадто швидко розслабилися. Але гляньте на Італію й Іспанію, там теж спершу серйозно не сприймали вірус, а в результаті — десятки тисяч смертей. Мешканці Монастирищини чемно дотримувалися карантину на Вербну неділю, на Великдень, але тепер масово виходять на вулиці. Так, щодня біля «Ощадбанку» в центрі міста величезна черга. Не усі дотримуються дистанції, хоча біля будівлі намалювали фарбою лінії. Приїжджає поліція, просить не скупчуватись, але люди не розуміють. Єдине, що допомогло би — якби туди прийшов хтось заражений (усміхається, — авт.). Волонтери й далі допомагають районній лікарні, первинній медицині, бо без підтримки громадськості наша медицина була безпорадною. Вірю, що ми разом поборемо вірус, що за якийсь час пандемія припиниться.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: громадський активіст, коронавірус, Монастириська, Олександр Сидоришин, пандемія