«І коли вже довкола пахне війною, і вже розгораються перші битви, говори зі мною, говори зі мною, бо словом також можна любити…»
Іздрик
Словом можна і любити, і ненавидіти, і лікувати, і навіть… воювати. «Коли наші бійці вирушають на фронт, — розповідає військовослужбовець 44-ої окремої артилерійської бригади м. Тернополя, — окрім зброї, основне, що вони беруть з собою — це книжки… Адже слово — це теж наша зброя».
Для того, аби нашим воякам на Сході завжди вистачало друкованого слова, Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека ініціювала збір книг для вояків. «Власне, — розповідає завідувачка відділу міського абонементу ТОУНБ Тетяна Ковалькова, — акції зі збору книг «Український Донбас» та «Бібліотека українського воїна» у нашій книгозбірні тривають ось уже другий рік. Приємно, що тернополяни так активно нас підтримують, чи не щодня приносячи книги, але оскільки їх забагато не буває, вкотре нагадаю, що нашим воякам потрібні якісні українські книжки різної тематики – пригодницькі, духовні, історичні.
Загалом за два роки наша бібліотека зібрала чотири з половиною тисячі книг, а з початку цього року — ще понад півтисячі. Цими днями ми передали їх службовцям 44-ої окремої артилерійської бригади, запросивши їх на захід «Ті, що вірні Україні».
Присутні на заході святі отці Андрій-Іван Говера та капелан Ігор Безкостий провели духовну бесіду з бійцями та з учнівською і студентською молоддю, наш земляк, військовослужбовець 128-ої окремої гірсько-піхотної бригади Андрій Козак розповів, якою важливою є духовна підтримка для тих, хто зараз на фронті.
Окрім того, на території бібліотеки було облаштовано поетичний майданчик, де з авторською поезією та поетичними творами відомих майстрів слова виступили Дарія Чубата, Ліля Мусіхіна, Осмар Кумар, Олександр Марченко, Іван Круп’як та інші.
Джерело: НОВА Тернопільська газета