Вівторок, 23 липня 2024
• На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня • У рідному селі Романа Купчинського на Зборівщині відновлюють музей • У Великій Березовиці вшанують загиблих Героїв • Вбивство Ірини Фаріон: деталі замаху та версії слідства • Працівниця “Тернопільводоканалу” творить дивовижні речі з бісеру • Посадовцю з Тернопільщини повідомлено про підозру через закупівлю генераторів • Чи розпочнеться в серпні навчання в тернопільських школах? • Просунули “вигідного” переможця тендеру. Перед судом постануть селищний голова і депутатка з Тернопільщини • Ансамбль танцю “Сонечко” здобув перемогу на фестивалі в Болгарії • Погрожував дружині розправою. Судитимуть чоловіка з Підволочиська • Закарбували красу Коропця. Співачка Віта Грицак сфотографувалася біля Дністра • Фермер із Тернопільщини частує динями пацієнтів лікарні й літніх людей
На Тернопільщині діють різні програми підтримки учасників бойових дій

Опубліковано: 18 Лютого о 14:00 397


Начальник управління містобудування та архітектури ТОДА Володимир Харченко зазначив, що сьогодні на квартирному обліку в області перебувають 150 учасників АТО.


Нині у Тернопільській області 5565 осіб, якій мають статус учасника бойових дій. За останні роки відбулося чимало змін, спрямованих на посилення соціального та правового захисту цієї категорії осіб. Про програми державної підтримки і найактуальніші питання говорили під час зустрічі з представниками громадської організації «Звільнені з полону». Голова обласної державної адміністрації Степан Барна наголосив, що для нього важливо, щоб питання учасників бойових дій та питання військовополонених були предметом особливої уваги

«Ми передбачили в обласному бюджеті додаткові кошти для учасників АТО та військовополонених на лікування. Обласний бюджет також компенсовує вартість навчання військових, їхній дітей чи близьких родичів у комунальних навчальних закладах Тернопільської області. Щодо земельних ділянок, то варто зазначити, що ми видали майже 7 тисяч рішень, які врегульовують проблему забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції. Думаю, що це один із найкращих показників в Україні», — зазначив голова ТОДА.

Детальніше про соціальне забезпечення учасників АТО розповів директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Вадим Боярський. Він зауважив, що на сьогодні у Тернопільській області до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, внесено 5665 осіб. Окрім того, є 232 інваліди війни та 132 особи – члени сімей загиблих героїв, які теж мають право на пільги. «Учасники АТО мають право на лікування, реабілітацію, оздоровлення та санаторне лікування у комунальних установах Тернопільської обласної ради. У 2018 році такою можливістю скористалося 117 учасників бойових дій», — констатував Вадим Боярський.

Директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації також розповів, що в області діє програма «Турбота», якою передбачені кошти для надання одноразової допомоги учасникам антитерористичної операції та членам сімей загиблих.

«Крім  того, є державна програма для осіб з інвалідністю І-ІІ груп внаслідок війни для виплати компенсації на придбання житла. Таким військовим потрібно стати у чергу на облік для покращення житлових умов. Зауважу, що торік 15 осіб отримали таку компенсацію», — додав Вадим Боярський.

Крім того, через управління соціального захисту надаються послуги щодо професійного навчання. Торік 75 учасників бойових дій змогли перекваліфікуватися завдяки цій ініціативі.

Щодо медичної допомоги виступила заступник начальника Управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Тетяна Скарлош. Вона зупинилася на актуальному сьогодні питанні зубопротезування.

«Згідно з чинним законодавством, зубопротезування проводиться за кошти місцевих бюджетів і згідно з пільговою чергою. У 10 районах нашої області прийняті спеціальні програми, які передбачають такі кошти», — зауважила Тетяна Скарлош.

Під час зустрічі обговорювали також програми, які дають можливість учасникам антитерористичної операції придбати житло або земельну ділянку. Начальник управління містобудування та архітектури ТОДА Володимир Харченко зазначив, що сьогодні на квартирному обліку в області перебувають  150 учасників АТО. Ще близько 300 сімей таких військових потребують покращення житлових умов. Він також ознайомив присутніх із програмою доступного житла, згідно з якою держава компенсовує 50%, якщо житло отримує учасник бойових дій, 30% — якщо член сім’ї учасника.

«У Тернопільській області ця програма набула поширення і нині на обліку для отримання житла перебуває 41 сім’я. Для тих, хто проживає у сільській місцевості, діє обласна програма підтримки будівництва житла на селі «Власний дім», — зауважив Володимир Харченко.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

У Монастириській громаді двоє підлітків викопали на городі церковний дзвін 18 століття та передали до місцевого храму в селі Криниця...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:01


Гусятинські поліцейські розпочали кримінальне провадження за фактом масової загибелі риби...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:56


Посередник за сприяння у складанні практичного іспиту в Територіальному сервісному центрі взяв 12 тисяч гривень...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:51


В одному з готелів Тернополя військовослужбовець у званні майора застрелив бійця Держприкордонслужби...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


До Залозецького краєзнавчого музею днями передали родинні вишиванки із села Настасів...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:19Теми дня
23 Липня
21 Липня
20 Липня