У кожного свій фронт. Щоб наша армія могла воювати, має працювати й наша економіка. На цьому наголошують експерти. Йдеться і про великі підприємства, і про малий бізнес.
На ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” виробляють комплектуючі для найбільших європейських автоконцернів. Тут працює понад 1000 людей. Зупинялися лише у перші 2 дні війни. Нині, через комендантську годину, перейшли на одну зміну. Однак зарплати обіцяють зберегти.
“Корпорація фольксваген, в межах 4-5 днів зібрала наших працівників і сказала, що вони готові продовжувати виробництво в Україні, щоб ми не переживали й розраховували на їхню підтримку. 4 березня ми виплатили заробітну плату працівникам і близько 25 млн грн податків”, – розповідає фінансовий директор ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” Олег Білобровко.
Аби зберегти надходження до бюджету та заробітні плати, влада області намагається заохотити підприємства працювати.
“Загалом ми звернулися до підприємців в області і попросили їх зараз відновити роботу. В першу чергу це стосується закладів громадського харчування, магазинів, які реалізовують товари першої потреби. Ми прийняли рішення про роботу сільськогосподарських ярмарків. Це дасть змогу виробникам Тернопільщини швидко реалізовувати свою продукцію, а жителям області – купувати продукти місцевого виробника за дешевшими цінами. Ми не маємо права зупинити виробництво. Я прошу бізнес – працюйте, виплачуйте заробітні плати, створюйте додаткові робочі місця, розвивайтесь. Аграрії – готуйтесь до посівної. Ми мусимо забезпечити країну продовольством. Більшість наших підприємств не зупиняли свою роботу під час війни, але сьогодні нам треба працювати у повну силу “, – зазначив голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш.
Тернопільський підприємець Ігор Парій каже, що його ресторани не закривалися. Від початку війни заклади готували їжу для переселенців, Тероборони й звичайних відвідувачів. Переважно пропонують комплексні обіди.
“Головне для бізнесу, щоб він нормально функціонував. Люди, які у нас працюють, отримують зарплату і відповідно ми платимо всі податки в повному обсязі”, – зазначив Ігор Парій.
Відкрилися і спортивні зали, багато з них стали прихистком для біженців. Тренери переобладнали деякі зали. Тут переважно ночують жінки із дітьми. Вдень приймають поодиноких відвідувачів, що дає змогу зберегти робочі місця.
Не зачинялися магазини й ринки. Тут можна купити найнеобхідніше. Дефіциту немає, цін не підіймали.
Підприємці прямо на місцях збирають речі для переміщених осіб.
“Кожного дня приїжджає на залізничний вокзал приблизно 600 людей, яких треба нагодувати. І ми вже маємо конкретний план того, що треба зробити 600 порцій” – волонтерка Наталя.
Під самим Тернополем організувалися вчителі місцевої школи та жителі села Плотича. Вирішили, що поки іде війна – годуватимуть тероборону та біженців. Підтримують людей і самі селяни та місцевий бізнес.
На Тернопільщину уже переїхали 10 підприємств з міст, де ведуться активні бойові дії.
“Нині головне завдання – втримати економіку. Працювати, виробляти і вирощувати – зараз одне з наших найважливіших завдань в тилу.
До роботи друзі. Наші Збройні Сили нас прикривають. Нам не можна їх підвести”, – каже керівник області Володимир Труш.
Джерело: НОВА Тернопільська газета