П’ятниця, 22 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
На Тернопільщину планують переїхали 10 підприємств із міст, де відбуваються активні бойові дії

Опубліковано: 17 Березня о 10:00 81


На Тернопільщині місцева влада звернулася до підприємців з проханням повертатися до роботи.


У кожного свій фронт. Щоб наша армія могла воювати, має працювати й наша економіка. На цьому наголошують експерти. Йдеться і про великі підприємства, і про малий бізнес.

На ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” виробляють комплектуючі для найбільших європейських автоконцернів. Тут працює понад 1000 людей. Зупинялися лише у перші 2 дні війни. Нині, через комендантську годину, перейшли на одну зміну. Однак зарплати обіцяють зберегти.
“Корпорація фольксваген, в межах 4-5 днів зібрала наших працівників і сказала, що вони готові продовжувати виробництво в Україні, щоб ми не переживали й розраховували на їхню підтримку. 4 березня ми виплатили заробітну плату працівникам і близько 25 млн грн податків”, – розповідає фінансовий директор ТОВ “СЕ Борднетце-Україна” Олег Білобровко.
Аби зберегти надходження до бюджету та заробітні плати, влада області намагається заохотити підприємства працювати.
“Загалом ми звернулися до підприємців в області і попросили їх зараз відновити роботу. В першу чергу це стосується закладів громадського харчування, магазинів, які реалізовують товари першої потреби. Ми прийняли рішення про роботу сільськогосподарських ярмарків. Це дасть змогу виробникам Тернопільщини швидко реалізовувати свою продукцію, а жителям області – купувати продукти місцевого виробника за дешевшими цінами. Ми не маємо права зупинити виробництво. Я прошу бізнес – працюйте, виплачуйте заробітні плати, створюйте додаткові робочі місця, розвивайтесь. Аграрії – готуйтесь до посівної. Ми мусимо забезпечити країну продовольством. Більшість наших підприємств не зупиняли свою роботу під час війни, але сьогодні нам треба працювати у повну силу “, – зазначив голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш.
Тернопільський підприємець Ігор Парій каже, що його ресторани не закривалися. Від початку війни заклади готували їжу для переселенців, Тероборони й звичайних відвідувачів. Переважно пропонують комплексні обіди.

“Головне для бізнесу, щоб він нормально функціонував. Люди, які у нас працюють, отримують зарплату і відповідно ми платимо всі податки в повному обсязі”, – зазначив Ігор Парій.
Відкрилися і спортивні зали, багато з них стали прихистком для біженців. Тренери переобладнали деякі зали. Тут переважно ночують жінки із дітьми. Вдень приймають поодиноких відвідувачів, що дає змогу зберегти робочі місця.
Не зачинялися магазини й ринки. Тут можна купити найнеобхідніше. Дефіциту немає, цін не підіймали.
Підприємці прямо на місцях збирають речі для переміщених осіб.
“Кожного дня приїжджає на залізничний вокзал приблизно 600 людей, яких треба нагодувати. І ми вже маємо конкретний план того, що треба зробити 600 порцій” – волонтерка Наталя.

Під самим Тернополем організувалися вчителі місцевої школи та жителі села Плотича. Вирішили, що поки іде війна – годуватимуть тероборону та біженців. Підтримують людей і самі селяни та місцевий бізнес.
На Тернопільщину уже переїхали 10 підприємств з міст, де ведуться активні бойові дії.
“Нині головне завдання – втримати економіку. Працювати, виробляти і вирощувати – зараз одне з наших найважливіших завдань в тилу.
До роботи друзі. Наші Збройні Сили нас прикривають. Нам не можна їх підвести”, – каже керівник області Володимир Труш.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада