Назар за порядком — восьмий молодіжний мер. Упродовж попередніх скликань хлопець був депутатом Молодіжної міської ради як делегат від студентського уряду. До громадської діяльності долучається з першого курсу університету, очолював профспілку студентів факультету. Навчався в Тернопільській ЗОШ №16, мешкає на масиві «Дружба».
— Назаре, що тебе спонукало поринути у громадський сектор?
— Багато всього отримую від держави і від міста, тож зобов’язаний щось віддавати. Поки я молодий, маю багато енергії і часу, стараюся бути максимально корисним для нашого суспільства, для молоді, для своїх друзів. Хочу реалізувати чимало ідей, щоб покращити наше життя — від будинку, в якому живу, до нашої країни.
— Ти — історик. Тепер, під час війни, яку розгорнула росія проти України, розуміємо, наскільки важливо вивчати правдиву історію, аналізувати…
— Мене завжди цікавила історія України та світу, а ще — Тернополя. Захоплююсь особистими історіями тернополян, подіями з минулого нашого міста. Навчанням в університеті я дуже задоволений. Хочу поглиблювати знання. Люди, які знають історію, можуть творити майбутнє.
З початку повномасштабного вторгнення всі почали рахувати дні, але це неправильно, бо російсько-українська війна триває вже дев’ятий рік, а в зрізі нашого державотворення — кілька століть. Історія циклічна. Зараз переживаємо доленосні події, усією країною боремось на нашу незалежність. Упродовж попередніх років я поєднував навчання, громадську роботу і волонтерство — разом зі студентами плів маскувальні сітки, а після 24 лютого 2022-го — 80-90% часу приділяю волонтерству. Якщо раніше в нашому вузі був один каркас для плетіння маскувальних сіток, то після масштабного вторгнення ми з друзями за два дні виготовили ще 11. Приходили багато тернополян, усі хотіли допомагати армії.
— Ти щоденно допомагаєш у Гуманітарному штабі, що в Центрі науки Тернополя. Які в тебе обов’язки?
— Коли в університеті була налагоджена волонтерська робота, я долучився до Гуманітарного штабу. Разом із однодумцями робимо все можливе, щоб підтримати ЗСУ і наблизити перемогу України. Вже сьогодні думаємо, як будемо відстоювати нашу країну після перемоги, адже північного сусіда нам, на жаль, не змінити. Потрібно передати цей досвід наступним поколінням українців, щоб вони не ставали на ті ж граблі, що багато поколінь. Росіяни нам — не брати. Коли була Помаранчева революція, мені виповнилося чотири роки. Знаю про ті події з розповідей батьків. А в Революції Гідності я вже брав участь. Розумів, що після затяжного періоду війни росія піде в контрнаступ. Зараз багато моїх друзів на фронті, спілкуємось, підтримуємо одні одних. Ті, хто взяв зброю в руки і пішов захищати рідну країну, — справжні патріоти. Водночас ціную людей, які невтомно трудяться в тилу, забезпечують військових і переселенців. У нашому Гуманітарному штабі величезні масштаби роботи. Я координую інформаційний напрямок, облік надходжень гуманітарної допомоги, відповідаю за логістику. Війна триває, тож і ми не зупиняємось працюємо.
— Що хочеш втілити на посаді голови Молодіжної міської ради Тернополя?
— Молодіжного мера обирають на рік. Хочеться, щоб за цей період ми виграли війну, а потім взялися активно змінювати місто на краще, робити його комфортнішим. Приємно, що депутати молодіжної ради довірили мені відповідальні обов’язки, зокрема й радника міського голови. У своїй програмі я виділив два нагальні напрямки: волонтерство і національно-патріотичне виховання. Продовжуємо підтримувати депутатів молодіжної ради, які волонтерять у Гуманітарному штабі, в Молодіжному центрі, у Домі ветерана, в університетах. Хочемо відкрити школу волонтерства, де би можна було перейняти цінні знання і досвід. Національно-патріотичне виховання важливе у будь-який час, а сьогодні — особливо. Запускаємо проєкт «Ukrainian UP», спрямований на патріотичне, культурне і духовне збагачення молоді, зокрема, вимушених переселенців. Потрібно «апгрейднути» (удосконалити, — авт.) українця всередині нас.
Молодіжна рада Тернополя — консультативно-дорадчий орган Тернопільської міської ради, у нас є 29 депутатів — представників школярства, студентських і громадських організацій. Сесії проводимо раз на два тижні. Долучаємося до роботи профільних комісій, виконавчого комітету. Стараємось брати на озброєння механізми, які працюють у міській раді, щоб максимально адаптуватися до депутатської роботи.
— Чому важливо, щоб молодь брала учать у житті громади?
— Кожен мешканець громади має бути активним, не боятися брати на себе відповідальність, втілювати ідеї, ефективно долучатися до громадської діяльності в молодому віці, коли попереду — багато перспектив. Активна позиція в суспільстві допомагає і в особистому розвитку. Майбутнє нашої країни вже нині формується у молодіжному середовищі. Україна — буде!
Джерело: НОВА Тернопільська газета