Четвер, 12 вересня 2024
• На велосипедах – Тернополем. “Карітас” організовує мандрівки для підлітків • Назавжди 24. На Тернопільщині оплакують молодого воїна • У тернополянина видурили 5 тисяч гривень за “непридатність до військової служби” • У Тернополі подякували волонтерам, які допомагають ЗСУ • «Контінентал» створює власний парк залізничних вагонів: отримано першу партію вагонів-зерновозів • Тенісний турнір у Тернополі об’єднав спортсменів для допомоги ЗСУ • Тернополянин викрав кросівки у торгово-розважальному центрі • На Чортківщині привітали 95-річну довгожительку • Чи готовий Тернопіль до чергової зими в час війни? • У Тернополі грабіжник вирвав із рук сумку в перехожої • “Не викликав швидку, а побіг до священника”. Фатальна бійка на Тернопільщині • Помер тернопільський суддя у відставці Богдан Сташків • Понад 30 років був парохом у Мшанці на Теребовлянщині • Ні ноутбука, ні грошей. Жінку з Тернопільщини ошукали шахраї • Вчителька з Тернополя дистанційно навчає дітей із Донеччини • Дві смертельні аварії на Тернопільщині • Від прибиральниці до консультантки Google, Meta й Apple – шлях успіху уродженки Тернопільщини • Вимагали гроші й шантажували. На Тернопільщині затримали кримінального авторитета і його спільників • На Тернопільщині безкоштовно навчатимуть жінок на водійок вантажівок • Коли чоловік і син – на війні, рятує творчість
«Не дозволимо зрізати ялинки в центрі Кременця!»

Автор: Опубліковано: 6 Грудня о 14:00 2304


У четвер, 28 листопада, більше сотні мешканців Кременця вийшли на акцію проти знищення дерев у центрі міста, що заплановано у рамках реалізації проєкту «Благоустрій площі «Майдан Волі».


Громадськість обурена тим, що втілюють даний проєкт із реконструкції площі зі значними порушеннями, а також не зважають на думку кременчан. Ініціативна група від весни відстоює збереження зелених насаджень, проте місцеве керівництво має своє бачення. Кременецька міськрада запевняє, що замість більше десятка дерев, серед яких — голубі ялинки, клени, липи, які доведеться зрізати, згодом насадять катальпи і тюльпанові дерева. Та чи законне таке перевтілення площі, адже кожна рослина має свій граничний вік, є лише певні обставини, за яких можна викорчувати дерево?

— У центрі Кременця залишився один-єдиний сквер, точніше, його залишки — сім голубих ялин і ще сім інших дерев у чудовому стані, — розповіла місцева активістка Наталія Петраніч, яка відстоює питання збереження довкілля. — Більше року тому Кременецька міська влада виготовила проєкт реконструкції майдану. Ідея прекрасна, але, на жаль, цей проєкт — це бетонний плац: на передньому плані — фонтан, на задньому — пам’ятник борцям за волю України.

Наталія Петраніч.

Вартість проєкту — 7 млн. 800 тис. гривень (6 млн. грн. — субвенція, 1 млн. 800 тис. — кошти з місцевого бюджету). Гроші на пам’ятник збирали власними силами кременчани. Ще навесні ми виявили, що при затвердженні проєкту було багато порушень: не проведено громадські слухання, не було дозволу екологічної інспекції на зрізання дерев, особливо голубих ялин. Нас запевняли, що громадські слухання проводилися, та, коли ми попросили надати протоколи — їх не виявилося… Наша петиція щодо внесення змін у проєкт зі збереженням дерев набрала понад 250 голосів. Проте виконком міської ради відхилив її. Кременчани ініціювали зустріч з автором проєкту. Мер обіцяв усе організувати, ми прибули в призначений час, а проєктант не з’явився… Як не дивно, тендер на втілення проєкту виграла тернопільська фірма, за «діяльність» якої вже порушено сім кримінальних справ. Минулого тижня ця фірма привезла свою техніку, ми забили на сполох і оголосили акцію протесту.

Небайдужих кременчан підтримали місцеві представники всеукраїнської організації «Авто Євро Сила» — провели автопробіг, забезпечили акцію звуковими колонками. Прийшла відстояти ідею збереження насаджень понад сотня місцевих мешканців, які вболівають за своє місто.

— Приємно, що нас підтримала ініціативна свідома молодь, були також люди літнього віку, бажаючі виступали зі своїм баченням вирішення даної  ситуації, — продовжує Наталія Петраніч. — На акцію ми запросили міську раду, але, на жаль, ніхто не прийшов. Наша вимога проста і аргументована — внесення змін у проєкт будівництва «Майдану Волі» щодо збереження дерев.

Згідно із законодавством, усякі проєкти повинні втілюватися з урахуванням існуючих насаджень. Кожне дерево має свій граничний вік, скажімо, для ялини це 60 років, раніше її не можна зрізати. Голубим ялинам, які ростуть на площі в центрі міста, наразі 40 років, це мали врахувати.

У травні цього року засідав виконкон, на якому розглянули нашу петицію і успішно відхилили її. Нам опонували в даному питанні люди літнього віку, які власне збирали кошти на пам’ятник. Серед них — воїн УПА, який багато років мріє про такий монумент. На жаль, вони нас не зрозуміли… Ми не проти пам’ятника, але за те, щоб він був в обрамленні зелені, а не стояв у кам’яній пустці. Якби ми знайшли спільну мову з ініціаторами встановлення пам’ятника, то питання можна було б уже давно вирішити.

Ми також провели інтернет-голосування серед кременчан, результати такі: 460 осіб віддали свої голоси за збереження дерев, а менше 30 осіб — за затверджений проєкт. Прикро, що місцева влада абсолютно не зважає на думку громади. Нам гарно розповідають про громадські об’єднання,  про права громад, а тим часом кременчани не мають жодного впливу на прийняття рішень, що стосуються нашого рідного міста. До нас не прислухався ні виконком, ні депутати міської ради, ні міський голова Олексій Ковальчук. До речі, два роки тому мені вдалося притягнути до відповідальності за безпідставно зрізані дві липи нашого… мера! За порушення він сплатив штраф понад 1000 грн. і відновну вартість — 4200 грн. Рішення про зрізання дерев тоді приймали члени виконкому, але підпис ставив пан Ковальчук, тож узяв на себе відповідальність. Жодне дерево не можна самовільно зрізати, потрібно опиратися на законодавство. Зрізати дерево можна у трьох випадках: якщо воно хворе (має бути висновок екологічної інспекції), якщо там ведеться будівництво, третє — якщо на тому місці прокладають комунікації. А якщо просто хтось захотів зрізати — це порушення. Я не раз бувала за кордоном і бачила, як там бережуть кожне дерево. Природа має свої закони, люди прописують свої, але вони не повинні суперечити одні одним.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Учасники проєкту «Діти і війна» від Тернопільського благодійного фонду "Карітас" проводять веломандрівки файним містом Тернопіль...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:00


Підволочиська громада попрощалася із захисником Валентином Кравчуком, молодим воїном, старшим солдатом 68-ї окремої єгерської бригади Збройних Сил України...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:36


Тернопільські оперативники встановили особу шахрая, який ошукав жителя Тернополя на 5 тисяч доларів...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:23


Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук відзначив волонтерів Тернопільщини, серед яких військові, медики, приватні підприємці, за вагому підтримку Збройних Сил України та подякував їм за щоденну працю на благо Перемоги України...


Рубрика: , , Опубліковано: о 8:00


«Контінентал Фармерз Груп» розширює свої логістичні потужності та розбудовує напрямок залізничної логістики, створивши власний парк вагонів-зерновозів...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:42



Теми дня
12 Вересня
11 Вересня
10 Вересня