Субота, 27 липня 2024
• “Її пісні були наповнені теплом і ніжністю, так само, як і її душа”. Обірвалось життя співачки Ірини Музики • Затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон • Прапор передали синові. Шумщина попрощалась із Героєм Миколою Пичулюком • Митрополит Епіфаній закладе капсулу під меморіальний комплекс у Лішні • У службовців ТЦК Тернопільщини вилучили 1,8 млн грн, 82000 євро і 96000 доларів • Викрав у знайомого банківську картку і зняв 40 тисяч гривень кредиту • Із серпня у Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті • На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня • У рідному селі Романа Купчинського на Зборівщині відновлюють музей • У Великій Березовиці вшанують загиблих Героїв • Вбивство Ірини Фаріон: деталі замаху та версії слідства • Працівниця “Тернопільводоканалу” творить дивовижні речі з бісеру
«Не голова громади, а… «кур’єр»!

Автор: Опубліковано: 1 Лютого о 14:00 535


Коропецька об’єднана територіальна громада повстала проти голови.


Велика революція у маленькому Коропці! Мешканцям селища на Монастирищині увірвався терпець щодо безгосподарності їхнього керівництва, тому хочуть відкликати з посади голову. Коропецька об’єднана територіальна громада утворена влітку 2015-го року. До неї, окрім смт. Коропець, увійшли села Світле, Стигла, Вербка, Діброва, Садове. Кількість населення — 4900. Нинішній голова громади — Володимир Мельник, який перед тим обіймав посаду селищного голови. Громада існує вже майже чотири роки, та замість очікуваного розквіту, як вважають місцеві мешканці, у них — занепад. У цьому звинувачують голову громади, який не вміє організувати ефективне управління. До Володимира Мельника в людей давно багато претензій, а нещодавно ще й розгорівся скандал через суттєве підвищення йому зарплати і премії, тож у Коропці скликали збори громади і вирішили відкликати голову. На 30 січня запланована позачергова сесія місцевих депутатів, на якій розглянуть доленосне питання.

«За третім разом просунув своє питання»

Громада збунтувалася проти голови Коропецької ОТГ Володимира Мельника, коли депутати виявили рішення сесії за листопад 2018-го року, за яке, як стверджують, не голосували. Цим рішенням голові громади було призначено одноразову допомогу в розмірі 17 тис. гривень. На листопадовій сесії були присутні місцеві активісти, які знімали все на відео, вони теж підтверджують, що це питання не виносили на розгляд. З приводу даного правопорушення активісти звернулися до правоохоронних органів, триває розслідування.

— Володимир Мельник ще на посаді голови селищної ради мав судимість через привласнення коштів, які благодійник, виходець із Коропця, передав на облаштування дитячого майданчика. Проте голова ретельно приховував цю справу від людей. Він не мав права балотуватися на голову громади, маючи непогашену судимість, — розповідає місцева активістка та журналістка Світлана Дрозд.

— Депутати неодноразово порушували питання про його звільнення, незворотною точкою стало виявлення сфабрикованого рішення сесії. Цей документ виявили депутати бюджетної комісії. Я та наші активісти теж були присутні на тій сесії і підтверджуємо, що про премію не йшла мова. На грудневій сесії активісти не були, голова скористався цим, щоб було менше розголосу, просунув своє питання про підвищення йому зарплати і премії. Депутати були проти — за першим разом не проголосували, за другим — теж, аж за третім нібито назбиралось голосів… Але голосували за пакет рішень, тож не всі розуміли, про що йде мова. Лише у січні дізналися, що голова громади отримав зарплатню у розмірі 23 тис. грн. з преміями та надбавками. Це колосальна зарплата для невеликого селища! Нині депутати просять визнати рішення таким, що було прийняте з порушенням. Про листопадове сфабриковане рішення я опублікувала інформацію на місцевому ресурсі «Коропець-інфо». На повідомлення відреагувала поліція, тож порушено кримінальне провадження, допитано депутатів. Сил терпіти безгосподарність голови вже нема… Упродовж двох років він не звітував за кошти громади. Застати його на робочому місці — нереально. Щодня їздить до райцентру з документами людей, котрі хочуть переписати хату чи приватизувати землю, за це йому щедро віддячують, тому й катається… Не голова, а — «кур’єр»! Але ж можна відкрити в громаді ЦНАП і на місці  виготовляти документи, проте голова в цьому не зацікавлений. Його взагалі нічого не цікавить: ні культурні, ні патріотичні заходи, ні збір допомоги учасникам АТО… Коропець — перспективне селище для розвитку туризму, проте все гальмується. У нас жахлива дорога, якось нардеп Михайло Довбенко, виходець із нашого селища, хотів дати три вантажівки асфальту, але голова відмовився, бо… не було кому розвантажити.

«Свавілля «місцевих князьків» сягає апогею!»

17 січня відбулися збори коропецької громади. Обговорити наболіле прийшли близько 130 небайдужих мешканців. 11 присутніх депутатів (усього є 22) підписали заяву про скликання позачергової сесії, під час якої ініціюватимуть відкликання голови громади. На зборах був присутній адвокат зі Львова Андрій Кавчук, який допомагає юридичними консультаціями громадам. Після зустрічі він написав у Фейсбуці: «Свавілля «місцевих князьків» сягає апогею! Якщо в одній маленькій громаді такі зловживання, то навіть страшно уявити масштаби всієї України! 2015 рік —  голова Коропецької селищної ради Володимир Мельник за рішенням суду визнаний винним за корупційний злочин, отримує три роки позбавлення волі, з відстрочкою виконання на один рік (умовно) і один рік — обмеження займати посади в місцевих радах. Після вироку мав бути відсторонений з посади, але залишився на ній. Жовтень 2015-го — маючи непогашену судимість йде кандидатом на вибори селищного голови вже ОТГ, чого не мав права робити за рішенням суду, і обирається знову. 2016-ий — щодо голови Мельника порушено чергове кримінальне провадження щодо невиконання рішення суду, але справа була закрита і до суду не потрапила. 2018-ий —  голова за «дивних обставин» приймає рішення про призначення собі зарплати в розмірі більше 20 000 грн., що для такого селища насправді великі кошти, і виплату собі матеріальної допомоги 17 000 грн. 2019 рік — ігнорує збори громади, вимоги активістів щодо оприлюднення документів та інформації, зокрема з тих рішень, що приймаються радою, бюджету і витрат. Бюджет селища на 2019 рік — понад 22 млн. 500 тис. грн., але куди ці кошти витрачаються, невідомо…»

«Гроші громади зникають у прірві…»

У Коропці нині збирають підписи за відсторонення Володимира Мельника з посади голови громади. Дискусії між мешканцями не вщухають, чим ближче до позачергової сесії — напруга зростає.

— Четверо депутатів нашої громади обіймають посади в селищній раді та сільських радах — бухгалтер, землевпорядник та секретарі, а це заборонено законом, — обурюється депутат громади Анна Яворська. — Зрозуміло, що вони залежні від голови громади, тому не мають сміливості голосувати проти його волі. З власного досвіду знаю, що в селищній раді підробляють документи, а листопадове рішення — підтвердження цього. Ми не голосували за премію голові! Секретарка нині виправдовується, що не змінила «шапку» в рішенні… Як таке може бути?! Там є і підпис голови. На грудневій сесії я категорично виступила проти підвищення голові зарплати і премії. Люди нині повстали, бо гроші громади ідуть у прірву… У селищі нема ні дороги, ні нормальної інфраструктури. Мешканці самі збирають кошти на освітлення. Хочемо, щоб Мельника відсторонили, а після президентських виборів у нас провели вибори нового голови громади. До Коропецької ОТГ могли б приєднатися Горигляди, Вістря, але не хочуть, бо у нас нема господаря. Торік у річку впала верба, я казала голові, але вона й досі там лежить… Якось ми разом із директором комунгоспу та сусідом увесь день витягували гаками сміття з річки, дістали на два причіпи. А голові байдуже… Треба відновлювати палац Бадені, але голові нема до того діла… Його обрали головою, щоб думав про громаду, а не возив папери до району. Чому інші громади процвітають, а у нас — занепад?! Я казала голові, що якщо випливуть усі його каламутні справи, буде сидіти…

«НОВА…» звернулася за коментарем з приводу ситуації і до голови Коропецької ОТГ Володимира Мельника:

Володимир Мельник.

— Мабуть, комусь я перейшов дорогу чи не вгодив, тому хочуть позбутися… У грудні сесія надала мені матеріальну допомогу, бо я винен за ремонт автомобіля. У листопаді не було голосування за це питання, секретарка щось наплутала… Коли ми наприкінці року приймали бюджет, депутати вирішили дати мені на наступний рік 100 % премії і 50 % надбавки. Ці кошти я витрачаю на бензин, ремонт авто, оскільки часто в роз’їздах. До грудня я отримував 16300 грн. зарплати, тепер мені нарахували 19900 грн. (оклад — 7500 грн., решта — надбавки за ранг, вислугу років). Нікому не бороню сісти в крісло голови громади і вирішувати складні питання. У мене нема ні заступника, ні юриста, все тягну сам. Днями прозвітую за 2016-2018 роки. Активісти кажуть, нібито я повернув до бюджету два мільйони гривень, але це не так. На інфраструктуру ми отримали 3,5 млн. грн., майже все реалізовано. Зробили два водогони, замінили вікна і двері в будинку культури, в лікарні, в музичній школі, перекрили школу… Стосовно моєї судимості, то перед балотуванням я радився з юристом. Мені пояснили, що маю право подавати свою кандидатуру. Головування — нелегкий хліб… Проголосують депутати за відкликання, подякую всім і побажаю наступнику щасливо працювати.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: ,

Нещодавно опубліковане

26 липня померла вокалістки відомого тернопільського гурту «Фіра» Ірина Музика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:10


У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві мовознавиці й ексдепутатки Ірини Фаріон, повідомив президент Володимир Зеленський із посиланням на міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:40


24 липня Шумська громада провела в останню путь 51-річного захисника Миколу Пичулюка, який загинув 17 липня поблизу селища Нью-Йорк на Донеччині...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


24 липня 2024 року предстоятель Православної Церкви України блаженнійший Митрополит Епіфаній прибув із візитом на Тернопільщину...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:16


Службовцям ТЦК із Тернопільщини, які за гроші «вирішували питання» для військовозобов’язаних, оголосили підозру...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:42



Теми дня
26 Липня
25 Липня
24 Липня
23 Липня