Вівторок, 03 грудня 2024
• “Це була зразкова сім’я…” Ворожий безпілотник забрав життя тернополянина Віталія Ременця • Нічна атака “шахедом” по Тернополю: загинув 45-річний чоловік, є також важкопоранені • Латвійські партнери передали два автомобілі для військовослужбовців Тернопільщини • “Обірвалося на полі бою молоде життя …” Загинув захисник Євгеній Гнидка • Вбивство у Тернополі: грабіжник увірвався в будинок і зарізав подружжя… • Ресторани Тернополя забезпечують військових додатковим харчуванням • Вчителів запрошують взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» • Бучацька громада прощається із захисником Русланом Грицівим • 199 дітей цьогоріч розшукували поліцейські на Тернопільщині • Четверта смерть через гриби: сім’я на Тернопільщині втратила 13-річну дівчинку • У Тернополі віддали шану жертвам голодоморів в Україні • У Тернополі виступить “Лісапетний батальйон” • У Тернополі автобус наїхав на 23-річного хлопця • Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл
Немає котелень на альтернативному паливі — немає гарячої води

Опубліковано: 7 Вересня о 10:00 63


Тернополяни відсвяткували День Незалежності, День міста та День знань з гарячою водою. Це додатково коштувало бюджету Тернополя кількох мільйонів гривень. Адже ситуація з оплатою залишається критичною.


Масове відключення гарячої води в українських містах знову поставило на порядок денний проблему, чи взагалі збережеться в Україні централізоване постачання гарячої води. Сьогодні проаналізуємо, як мерія Тернополя вирішує цю надважливу проблему.

Тернополяни відсвяткували з гарячою водою

Тернополяни відсвяткували День Незалежності, День міста та День знань з гарячою водою. Це додатково коштувало бюджету Тернополя кількох мільйонів гривень. Адже ситуація з оплатою залишається критичною. За серпень 2017 року підприємству «Тернопільміськтеплокомуненерго» споживачі виплатили лише трохи більше двох мільйонів гривень. Порівняно із сумою боргу, яка на даний момент складає 34 мільйони гривень, це просто мізер. Тому наразі гарячу воду знову відключили. Але є всі сподівання, що така ситуація тимчасова.

Гаряча вода – проблема всієї України

Відсутність гарячої води – це нинішня реалія всієї України. Так, за останніми даними, в Україні до централізованого постачання гарячої води підключені лише 33 637 будинків. Це рекордно низька цифра.

Колишній заступник міністра з питань ЖКГ Олександр Мазурчак зауважує, що через зависоку ціну на газ для комунальників суттєво ростуть тарифи на гарячу воду, з’являється заборгованість і виробникам тепла вимикають газ. Таке відбувається по всій Україні.

У свою чергу, експерт в енергетичній сфері Олександр Сергієнко каже, що через зношеність мереж подавати гарячу воду влітку у великих містах невигідно. Схожу думку висловлює і експерт з питань енергоефективності Святослав Павлюк: «Одна з проблем – великі втрати тепла у трубах. У літній період, коли споживання мале, а втрати високі, то постачати невигідно. Тому влітку стають на тривалий технологічний ремонт і все. Вихід – переходити на альтернативні джерела. Українські міста, де діють котельні на альтернативних джерелах палива, можуть цілий рік забезпечити постачання гарячої води.»

Експерти впевнені, що вихід з цієї ситуації – зменшити ціни на паливо для тепловиків. Сьогодні в тарифі на тепло понад 70% складає вартість газу. Таким чином, щоб забезпечити для людей постачання гарячої води, необхідно зробити три речі: зменшити ціну за газ для тепловиків, належним чином підготувати мережі і, за можливості, перейти на альтернативні джерела палива.

Встановлення ціни на газ – прерогатива Києва. Однак місцеві влади можуть належним чином виконати дві інші умови для постачання гарячої води. Яка ж ситуація у Тернополі?

Гаряча вода у Тернополі: відремонтовані котельні та теплові мережі

Як повідомляє прес-служба міської ради, Тернопіль готовий до опалювального сезону на 88%. За інформацією КП «Тернопільміськтеплокомуненерго», станом на кінець серпня ц. р. завершено ремонт 36 з 41 котельні. До роботи в осінньо-зимовий період підготовлено 140 км теплових мереж, тобто 93% від усієї протяжності. Місто продовжує також реалізовувати програми зі встановлення індивідуально-теплових пунктів (ІТП) фондів Е5Р та корпорації NEFCO. Загалом проектом з тепломодернізації Тернополя передбачено у найближчі декілька років облаштувати 750 індивідуально-теплових пунктів у багатоповерхових будинках, завдяки яким тернополяни отримають цілодобово гарячу воду та належне теплопостачання. Ці ІТП будуть обладнані будинковими лічильниками тепла, а це означає, що мешканці платитимуть за теплопостачання пропорційно до квадратних метрів житлової площі.

Гаряча вода у Тернополі: запуск нових котелень на «альтернативі»

У нашому місті створюють всі належні умови для безперебійного постачання гарячої води. Однак ще дешевший варіант – це запуск котелень на альтернативному паливі. По-перше, тарифи на теплову енергію, яка виробляється з альтернативних джерел і використовується для потреб населення та бюджетних організацій, гарантовано на 10% нижчі, ніж тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням газу. Експерти стверджують, що можлива економія навіть на рівні 30%.

По-друге, успішність цього проекту вже підтвердила робота експериментальної котельні на альтернативному паливі на вулиці Лесі Українки, 4. У будинках, які обслуговувала ця котельня, гаряча вода подавалася цілодобово. Мешканці цих будинків вже відчули переваги від того, що котельня працює на альтернативному паливі.

Беручи за приклад позитивний досвід котельні на Лесі Українки, мерія запланувала запустити у місті ще сім котелень на альтернативних видах палива. Тобто котельні на «альтернативі» мали працювати в усіх мікрорайонах міста. Тоді б вартість гарячої води значно знизилася, і це дало б змогу надавати цю послугу цілодобово в усьому місті.

На жаль, наразі депутати міської ради Тернополя тимчасово заборонили проведення будь-якої реконструкції чи будівництва альтернативних котелень за цими семи адресами. Однак є всі шанси сподіватися, що відповідна комісія дасть дозвіл на реалізацію цих проектів і тверезий розум візьме гору над політичними амбіціями, а в результаті тернополяни на відміну від майже всіх міст України таки будуть мати гарячу воду.

Тарас Вишенський


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , ,

Нещодавно опубліковане

У ніч з 1 на 2 грудня під час російської атаки на Тернопіль ворожий безпілотник влучив у багатоповерхівку...


Рубрика: , , Опубліковано: о 22:29


У ніч на понеділок, 2 грудня, російські окупанти завдали удару по багатоповерхівці в Тернополі. Внаслідок атаки загинув 45-річний чоловік, ще троє людей доправили до лікарень...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:53


У п’ятницю, 29 листопада, заступник мера Марупе (Латвійська Республіка) передав два транспортні засоби для військовослужбовців з Великоберезовицької громади, які боронять нашу державу на фронті...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:41


На фронті загинув захисник із Бучацької громади Євгеній Гнидка...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:40


Продовжено відбір на програму з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 22:10



Теми дня
2 Грудня
30 Листопада
28 Листопада
25 Листопада
24 Листопада