Четвер, 27 березня 2025
• Поет Сергій Жадан провідав воїнів у лікарні в Тернополі • Понад 17 тисяч доларів взяв поліцейський на Тернопільщині за… “квиток” для ухилянта • Школяру із Кременця подарували гіроскутер за те, що не піддався вербуванню росією • Вдарила табуреткою, а потім зарізала ножем… Жахливе вбивство у Тернополі • Понад 160 писанок – доробок тернопільських майстрів Лесі та Юрія Цікалів • У Тернополі 14-річна школярка готувала теракт біля будівлі поліції • Після Маріуполя й полону нарешті — додому! • Три роки полону: додому повернувся Іван Романюк із Підволочиської громади • На Луганщині загинув 29-річний Микола Тимошик із Тернопільщини • На Тернопільщині знайшли мертвими двох чоловіків • На тренінгу від НСЗУ Тернопільщину представила заступниця генерального директора Тернопільської обласної клінічної психоневрологічної лікарні Надія Фарійон • 35 років рятував людей. Пожежник Степан Кунцьо з Тернопільщини святкує 90-річчя • Теребовлянську громаду оштрафували майже на пів мільйона гривень через забрудненням земель • Посварився з дівчиною і почав надсилати незнайомкам інтимні фото • Лелек із лози виготовили студенти у Кременці • Листівки для поранених воїнів намалювали юні тернополяни • Згорів столітній храм. У селі на Тернопільщині моляться просто неба • З 15 березня у Тернополі відновлюється опалювальний сезон • Юний музикант Олександр Кайдаш із Тернополя підкорює міжнародні сцени • На підвіконні – вісім горщиків із коноплею. Тернополянину загрожує тюрма
Номінації від «НОВОЇ…»: Тернопілля

Опубліковано: 20 Січня о 15:00 323


Традиційно «НОВА…» відзначає найважливіші події та постаті минулого року в світі, Україні та на Тернопіллі.


Людина року — Віталій Ващенко (посмертно), громадський діяч, активіст ГО “Народна рада Кременеччини”, депутат і голова фракції “Народний контроль” у Кременецькій міській раді. Разом з побратимами боровся проти свавілля і беззаконня, яке чинили місцеві посадовці органів прокуратури, судів, міліції та влади, за що поплатився життям. Наприкінці травня 2016 року 48-річного Віталія вороги України жорстоко вбили на власному подвір’ї. Нині над виконавцями та організатором замовного злочину триває суд у Зборові.

Державний діяч року — Степан Барна, голова Тернопільської ОДА. Завдяки конструктивній позиції та його особистим старанням у 2016 році було залучено близько 400 мільйонів гривень на розвиток інфраструктурних об’єктів області, що є абсолютним рекордом за роки Незалежності. Голова ОДА також безпосередньо доклався до збереження, впровадження й розвитку на території області ряду важливих бізнес-проектів, вирішення оборонних завдань та соціальних питань.

Сергій Надал, міський голова Тернополя. Протягом року в обласному центрі було реалізовано цілий ряд важливих інфраструктурних проектів (реконструкція “Циганки”, встановлення пам’ятника Героям Небесної Сотні та ін.), що вкупі з ремонтом доріг, паркових зон, сотень дворів та проїздів зробили Тернопіль ще затишнішим та комфортнішим. З ініціативи голови у Тернополі успішно реалізується програма термомодернізації житла, а також впроваджуються інноваційні технології в управлінні містом.

Політик року — Володимир Кравець, засновник і лідер політичної партії “Добрий самарянин”. Донедавна очолював однойменне приватне господарство у Збаразькому районі, а на виборах, що відбулися 18 грудня 2016 р., став головою Вишнівецької об’єднаної територіальної громади (включає смт. Вишнівець і 9 навколишніх сіл), набравши 86% голосів!

Бізнесмен року — Степан Троян, директор микулинецької пивоварні “Бровар”. За співвідношенням обробленого земельного фонду та кількістю створених робочих місць посідає одне з перших місць серед підприємців області. На пивоварні та дочірніх фірмах підприємства створено близько тисячі робочих місць, і це великий приклад для інших латифундистів, які при значно більших площах обробленої землі не завжди виконують необхідну соціальну функцію.

 

Митець року – Михайло Маслій, відомий тернопільський журналіст, знавець та поціновувач зірок естради. У 2016-ому видав унікальне тритомне видання “Золотий вік української естради” — антологію хітів 60-80 років ХХ століття, над якою невтомно працював упродовж останніх 12-ти років. У виданні зібрана всебічна інформація про поетів, композиторів, співаків. Загалом це 216 славетних і вартих відзнаки імен, яких доля розкинула по 19-ти країнах світу, але усіх яких єднає любов до рідного слова і української пісні.

Журналіст року — Микола Ротман (посмертно), багатолітній голова обласної організації Національної спілки журналістів України. Уродженець Хмельниччини, випускник факультету журналістики ЛНУ, працював у молодіжній газеті в Хмельницькому, тернопільських газетах “Вільне життя” та “Свобода”, у свій час видавав газету “Четверта влада”. Особливий журналістський хист виявив, працюючи до останніх днів життя (помер у лікарні 18 березня 2016 р.) над книгою-дослідженням “Не стихає чорнобильський біль…”

Спортсмен року — Дмитро Підручний, лідер збірної України з біатлону. Протягом минулого сезону Дмитро остаточно закріпився у чоловічій збірній України та одночасно вийшов на лідируючі позиції у ній. У 25-річному віці Дмитро є фінішером української естафетної команди, а також відзначився кількома високими позиціями в особистих гонках змагань світового рівня, зокрема, нещодавно став п’ятим в елітній гонці з масового старту на етапі Кубка світу в чеському Нове Место.

Подія року — відкриття філії ТОВ «СЕ Борднетце-Україна» в Чорткові. Завод, що входить до концерну  Sumitomo Electric Bordnetze (провідного світового виробника кабельної продукції для автомобілів VW та Porsche) відкрив філію у райцентрі на 500 робочих місць, а після добудови другої черги підприємства кількість працевлаштованих на чортківській філії «СЕ Борднетце-Україна» збільшиться до 2000.

Трагедія року14 червня 2016 р. на Одещині трагічно загинули в морі учні Тернопільської ЗОШ №24 14-річна Марта Окаринська і 16-річний Віталій Данчишин, а також їхній 46-річний вчитель Михайло Близнюк та 31-річний відпочивальник із Хмельницького Дмитро Педасюк, які кинулися рятувати дітей. Того дня 40 тернопільських школярів у супроводі чотирьох вчителів і двох батьків прибули на творчий фестиваль у Затоку, однак очікувана радісна подія на березі Чорного моря обернулася трагедією. А через два місяці, 22 серпня, у селі Бабинці Борщівського району 45-річний місцевий мешканець застрелив із мисливської рушниці свою дружину, а потім двох поліцейських, які прибули на виклик. Ще один правоохоронець отримав вогнепальне поранення в ногу. Під час перестрілки загинув і нападник.

Втрата року —  майже одночасно пішло з життя подружжя Стецьків – відомий мистецтвознавець Віра та знаний художник Дмитро. Усі знали Віру як зразкового музейного працівника, компетентного краєзнавця, а особливо – як дослідницю  творчості “галицького Мікеланджело” — скульптора Іоана Пінзеля, котрого вона заново відкрила не тільки для тернопільської, а й для світової спільноти.   На жаль, важка і невблаганна хвороба забрала від нас Віру торік наприкінці серпня, а Дмитро — філософський “пензель” номер один в Україні, художник-інтелектуал, високоосвічений геній, один з найвідоміших сучасних українських живописців зміг побути без Віри лише 138 днів земного самотнього життя… Без них неначе потьмяніло багатолітнє обличчя Тернополя, не такими стали його аура, душа…

Скандал року —  на свято Воздвиження Чесного Хреста, яке є строгим постом, архиєпископ Тернопільський і Подільський УАПЦ Мстислав Гук разом із трьома священиками загуляли у барі неподалік залізничного вокзалу в Тернополі. Більше того, камери спостереження зафіксували відверту поведінку духовних осіб із дівчатами, а також бійку за їх участю. Після того, як це “відео” показали центральні телеканали, скандал вийшов на всю Україну. Архиєрейський собор УАПЦ вивів архиєпископа Мстислава з числа єпископів і присудив йому покуту в одному з монастирів, однак “отець” невдовзі знову “засвітився” в апартаментах з чужою жінкою…

Розчарування року – крах фінансової піраміди “Хелікс”, яку організували хмельничанин Дмитро Нагута, тернополяни Роман Фелик та Богдан Воронцов. Суть полягала у тому, що наївні люди вкладали валютні кошти, повівшись на обіцяні високі відсотки. Зрозуміло, як і у випадку з сумнозвісною МММ, довго так тривати не могло. Наразі до поліції звернулися 350 ошуканих вкладників, завдані їм збитки складають майже 30 млн. грн., а насправді масштаби афери в десятки, а то й у сотні разів більші. За фактом шахрайства порушено кримінальне провадження.

Одіозна фігура — Володимир Катинський, колишній головний військовий комісар Тернопільської області. Під час мобілізації наших краян у зону АТО попався на отриманні хабара. За призначення на керівну посаду вимагав від свого підлеглого 280 тис. гривень. Як же воювати з московським агресором з такими продажними командирами?


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки:

Нещодавно опубліковане

Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня вже вкотре перетворилася на осередок мистецького гарту, у простір, наповнений творчим натхненням та позитивною енергетикою, аже в стінах медичного закладу відбулася знакова, навіть історична подія — лікарню відвідав відомий український письменник, поет, перекладач, музикант, волонтер і військовослужбовець Сергій Жадан, а з ним — його творчий побратим, (а тепер ще й побратим по зброї), музикант і композитор, учасник гурту «Жадан і собаки» — Євген Турчинов...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:26


Одержав 17 500 доларів США за документи, що дають змогу виїхати за кордон під час воєнного стану - у зловживанні впливом підозрюють поліцейського на Тернопільщині...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:13


Тернопільські поліцейські подякували та вручили подарунок школяреві, який повідомив про спробу вербування ворогом...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 14:50


Бездиханне тіло 39-річної тернополянки знайшла матір у квартирі свого колишнього чоловіка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:39


Понад 160 писанок на курячих, гусячих і страусиних яйцях представили подружжя майстрів Леся та Юрій Цікало у Тернопільському обласному художньому музеї ...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:43



Теми дня
24 Березня
21 Березня
20 Березня
18 Березня