Понеділок, 17 червня 2024
• 34 тисячі гривень видурили у пенсіонерки з Тернопільщини • “Пишаємось нашим татом!” Донька захисника з Тернопільщини зворушила привітанням • Шантажували подружжя і вимагали 4 тисячі доларів • “Тонко відчував своїх моделей”. Передчасно обірвалось життя відомого фотографа з Тернополя • “Пришвидшував” виготовлення паспортів: судитимуть чоловіка із Чорткова • Картину Івана Марчука продали за 300 тисяч доларів • Затримали тернополянина, який продав… гранату • Мер із Тернопільщини зустрівся в Німеччині із Зеленським і Шольцом • У заповіднику на Тернопільщині виявили рідкісну орхідею • Лавандова клумба – біля Степана Бандери у Тернополі • Тернополянин Ілля Маршалок – бронзовий призер чемпіонату України з боротьби самбо • Діти захисників із Тернопільщини вирушили в літній табір у Нирків • Вбивство у Почаєві: дружина не прокинулась після побиття чоловіком… • Після зливи міст у Струсові… поплив. Яка причина? • Родинне дерево – на пів стіни! На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • «Тиждень донорства крові»: тернополян запрошують здати кров для захисників • У багажнику – туша косулі. Двоє мисливців з Тернопільщині порушили заборону на полювання • Привласнили понад 3,2 млн грн під час ремонту військового містечка • На Тернопільщині діють три літні оздоровчі табори для дітей • “Хто не зможе оплачувати за електрику за новим тарифом, отримуватиме субсидію”
Оформлення матеріалів епідрозслідувань медиків, які потерпіли від COVID-19 на робочому місці

Автор: Опубліковано: 2 Липня о 0:47 49


3 червня 2021 року відбулася семінар-нарада з інженерами з охорони праці медичних закладів міста Тернополя, організована працівниками Тернопільського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.


Фонд допомагає медичним працівникам фінансовими виплатами, адже на цю організацію покладено пріоритетну функцію забезпечення соціальними гарантіями саме тих осіб, які прямо постраждали від пандемії. Це, у першу чергу, працівники, які захворіли на COVID-19, а також особи, зайняті обслуговуванням населення, самоізольовані під медичним наглядом і в спеціалізованих закладах охорони здоров’я. Крім того, Фонд продовжує реалізацію виплат за соціальним страхуванням за загальними страховими випадками. Над розслідуванням професійних захворювань медичних працівників, пов’язаних з інфікуванням SARS-CoV-2 працюють чимало організацій, від професійних спільних дій яких залежить вчасність та належність виплат, які отримають медпрацівники чи їх сім’ї. Саме тому для роз’яснень, консультувань представників медичних закладів Тернополя у семінар-нараді взяли участь і виступили в.о.начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Григорій Радзіх, заступник директора Тернопільського ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» Юрій Дементьєв, начальник відділу з питань праці Управління Держпраці в Тернопільській області Олег Бандура.
Відкрив нараду в.о.начальника Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в області Євген Лукавий, запросивши присутніх на зібранні представників медичних закладів методом діалогу, запитань та відповідей визначити проблемні моменти у зборі та підготовці документації для розслідування професійних захворювань медичних працівників, пов’язаних з інфікуванням SARS-CoV-2 та отримати у ході наради відповіді та спільні напрацювання.
Всі присутні представники медичних закладів за час, коли пандемія виявляла слабкі місця у забезпеченні ЗІЗ, організаційних заходах вже пройшли і освоїли головні вимоги та основи безпечної праці, розуміючи, що від багатьох цих факторів залежить здоров’я та навіть життя колег і пацієнтів. Тепер важливо грамотно оформити матеріали епідрозслідувань тих працівників, які потерпіли від коронавірусної інфекції на робочому місці. Григорій Радзіх наголосив, що медичні працівники в разі професійного захворювання мають право на страхові виплати за Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645.
Зокрема, Фонд фінансує для них: одноразову допомогу за кошти державного бюджету у разі смерті медика в розмірі 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, одноразову допомогу у разі встановлення інвалідності в розмірі від 300 до 400 прожиткових мінімумів ( важливо знати, що ці виплати можуть отримати працівники медичних установ із відповідною фаховою освітою). І ще чимало різних виплат та допомог, оплати медичних і соціальних послуг, лікування та медичної реабілітації.
Профілактика інфікування ще потребує докладання значних зусиль з боку керівництва та відповідних служб закладів. Також проаналізував головні документи, з яких розпочинається розслідування гострого професійного захворювання медичного працівника, акцентувавши на карті епідрозслідування, висновку профпатолога та висновку інфекціоніста.
Учасники семінару-наради наголошували на пришвидшенні термінів розслідувань випадків професійного захворювання медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19, недоліках оформлення документації, інших важливих питаннях. Загалом 2101 розслідування завершено і з них 10 відсотків розслідуваних гострих професійних захворювань медпрацівників в області пов’язані з виробництвом.
Завершилася нарада практичними заняттями. Щодо порядку складання та оформлення акту гострого професійного захворювання медпрацівників інформував присутніх начальник відділу профілактики страхових випадків Тернопільського міського відділення УВД ФССУ Святослав Кітура; щодо переліку матеріалів для складання актів гострого професійного захворювання, наданих медичними закладами та порядку їх оформлення розповіла завідувач сектору обґрунтованості видачі листків непрацездатності Тернопільського міського відділення Галина Кривокульська.
Наприкінці зібрання учасники в конструктивній дискусії обговорили проблемні питання, отримавши не лише відповіді, а й нові знання. Адже існують алгоритми, детальні рекомендації, як убезпечити працівників від зараження коронавірусом, необхідні дії щодо працівника, що занедужав на роботі, наочні матеріали та зразки документів. Лише варто враховувати їх і дотримуватись.
Фонд соціального страхування України дійсно є тим інститутом, який наполегливо разом із соціальними партнерами, крок за кроком через використання інструментів профілактики впливає на запобігання нещасним випадкам, усуваючи загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Мешканка Чортківського району довірилася аферисту і перерахувала на його карту понад 34 тисячі гривень...


Рубрика: , , Опубліковано: о 23:31


Зворушливий і щемкий допис у День батька написала про свого тата-військовослужбовця Анастасія Бобрівець із Тернопільщини...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:12


Вимагали 4000 доларів неіснуючого боргу – повідомлено про підозру чотирьом особам на Тернопільщині...


Опубліковано: о 15:35


Передчасно обірвалося життя відомого у Тернополі фотографа, майстра світлин у стилі "ню", викладача школи «Автограф» Андрія Шкварка...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:03


Через отримання неправомірної вигоди за вплив на працівника міграційної служби судитимуть мешканця Чорткова...


Опубліковано: о 12:00Теми дня
16 Червня
14 Червня
13 Червня
12 Червня