Субота, 27 липня 2024
• “Її пісні були наповнені теплом і ніжністю, так само, як і її душа”. Обірвалось життя співачки Ірини Музики • Затримали підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон • Прапор передали синові. Шумщина попрощалась із Героєм Миколою Пичулюком • Митрополит Епіфаній закладе капсулу під меморіальний комплекс у Лішні • У службовців ТЦК Тернопільщини вилучили 1,8 млн грн, 82000 євро і 96000 доларів • Викрав у знайомого банківську картку і зняв 40 тисяч гривень кредиту • Із серпня у Тернополі подорожчає проїзд у громадському транспорті • На Монастирищині два брати відкопали на городі дзвін XIIX століття • У Збручі на Тернопільщині масово загинула риба • За сприяння в складанні іспиту з водіння взяв 12 тисяч гривень • У готелі в Тернополі військовий застрелив прикордонника • Мамині вишиванки передала до музею в Залізцях • Надії було лише 24. Обірвалось життя поліцейської з Тернопільщини • Олександра Криницького призначили представником уповноваженого з прав людини в Тернопільській області • 20 тисяч кал – на городі у Василя Романчака із Теребовлянщини • Землю накрила магнітна буря червоного рівня • У рідному селі Романа Купчинського на Зборівщині відновлюють музей • У Великій Березовиці вшанують загиблих Героїв • Вбивство Ірини Фаріон: деталі замаху та версії слідства • Працівниця “Тернопільводоканалу” творить дивовижні речі з бісеру
Сергій Надал: «Парма – це маленька Україна у США»

Опубліковано: 13 Червня о 19:20 371


У неділю, 10 червня, Сергій Надал повернувся до Тернополя і дав ексклюзивне інтерв’ю «НОВІЙ…».


На фото(Справа наліво): мер міста Парма (штат Огайо, США), Тім ДеГітер, міський голова Тернополя Сергій Надал і ректор Тернопільського національного економічного університету Андрій Крисоватий

З 5-го до 9-го червня ц.р. міський голова Тернополя Сергій Надал та ректор Тернопільського національного економічного університету Андрій Крисоватий відвідали місто Парма (штат Огайо) у США. І це був візит зовсім не для «галочки». Його головним наслідком стало те, що мер Парми Тім ДеГітер і мер Тернополя Сергій Надал підписали меморандум про побратимство між американською Пармою і українським Тернополем.
«Громада Парми пишається, що ми матимемо нового побратима в особі українського Тернополя», — наголосив мер Парми. А ще під час свого виступу містер ДеГітер назвав Сергія Надала одним з найпрогресивніших мерів України, який щиро хоче вести свою країну вперед. «Я зустрічався з багатьма українськими політиками і чиновниками, в тому числі й мерами українських міст. Тому можу сказати з упевненістю: міський голова Тернополя — це справді прогресивний мер, який впроваджує сучасні методи управління містом, систему прямого народовладдя. Сергій Надал — це один з найпрогресивніших мерів України», — зазначив очільник Парми.
Після офіційного заходу з нагоди підписання меморандуму Сергій Надал і Андрій Крисоватий зустрілися з українською діаспорою та відвідали українські церкви, провели зустріч з представниками місцевого бізнесу, освіти та культури, взяли участь у «круглому столі» за участю лідерів українсько-американської спільноти.
У неділю, 10 червня, Сергій Надал повернувся до Тернополя і дав ексклюзивне інтерв’ю «НОВІЙ…».

Пане Сергію, Ви щойно повернулися зі США, де підписали меморандум про побратимство з містом Парма, що в штаті Огайо. А чому саме Парма? І не Парма в Італії, а у США?
— Американська Парма – це найбільший центр українських громад у США. Тому, на мою думку, це найкращі «двері» для Тернополя у цій країні. Гадаю, підписання меморандуму про співробітництво як між містами-побратимами дасть можливість для тернопільського бізнесу організувати спільні проекти з підприємцями США. Меморандум стимулюватиме також наукові зв’язки, культурний обмін, тернопільські студенти отримають можливість навчатися у тамтешніх вузах. У подальшому, сподіваюся, будуть полегшені умови для візиту тернополян до Парми і навпаки. Парма вже стає своєрідним провідником Тернополя у США. А загалом меморандум — це документ, що дав старт підготовки до підписання повноцінної угоди про співпрацю. Меморандум є дорожньою картою для ухвалення такої угоди. І ми вже починаємо активну роботу, щоб ця угода була підписана якнайшвидше.
Які Ваші враження від знайомства з Пармою та роботою місцевої мерії? Який досвід варто перейняти в наших заокеанських партнерів?
— Мерія Парми – цілковито відкрита перед громадою. Всі її рішення узгоджені з громадою. Можна сказати, що Пармою керує громада через міського голову. Вся система роботи мерії цілком переведена в електронний режим. Мерія Парми — це не влада як така, це посередник між громадою та системою місцевої влади. Тому і в Тернополі ми будемо продовжувати запроваджувати інститути відкритості влади. В тому числі — беручи до уваги приклад мерії Парми.

У Вас також були зустрічі з українською діаспорою. Чим вони були наповнені і яку роль українська діаспора відіграє в житті міста Парма, яке, власне, є передмістям великого міста Клівленд та штату Огайо?
— Парму недарма ще називають «Українським селом». Українська громада у Пармі та загалом навколо Клівленда є найбільшим компактним поселенням українців в Америці. За деякими підрахунками, там мешкає від 20-ти до 50-ти тисяч українців, велику частку з яких складають новоприбулі наші співвітчизники.
Коли прибуваєш до Парми, відразу кидаються у вічі куполи українських церков. Отож, людина, яка приїжджає з України і приходить до української парафії, приходить у храм, не відчуває контрастної різниці, їй значно легше адаптуватися. У Пармі є унікальний музей-архів, у фондах якого зберігаються українські публікації, видання про Україну, цінні предмети української історії і культури в добу, коли такі матеріали зумисно знищували в УРСР. Цікавим є те, що у структурі установи діють філателістичний, нумізматичний, мистецький, етнографічний і пластовий відділи.
У Пармі діють також три українські суботні школи. До школи імені Тараса Шевченка при соборі Святого Володимира в суботу зранку приходить близько 120 дітей. Українську мову, історію, літературу, культуру вивчають як народжені в Україні діти, так і вже перше, друге та третє покоління, що живуть там.
У Пармі активно діють українські кредитні спілки, які підтримують бізнес представників діаспори. Так звані «кредитівки» вважаються фінансовою кров’ю українських громад Америки, оскільки підтримують не лише бізнес, а й громадські організації. Рівень розвитку «кредитівок», як правило, свідчить про розмір та міць осередку українців у тому чи іншому місті. Парма – це справді маленька Україна у США.
— Очевидно, тепер слід очікувати візиту нових американських партнерів. Чим Ви їх хочете здивувати у Тернополі?
— Так, справді. Мер Парми Тім ДеГітер під час зустрічі заявив, що збирається відвідати Тернопіль з дружнім візитом. Однак точна дата ще не визначена. Звичайно, мерія Тернополя у свою чергу готується до зустрічі наших побратимів. Вони побачать Тернопіль таким, яким він є: містом, яке активно розвивається, містом з ініціативною громадою та відкритою перед людьми місцевою владою.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

26 липня померла вокалістки відомого тернопільського гурту «Фіра» Ірина Музика...


Рубрика: , , Опубліковано: о 16:10


У Дніпрі затримали підозрюваного у вбивстві мовознавиці й ексдепутатки Ірини Фаріон, повідомив президент Володимир Зеленський із посиланням на міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка...


Рубрика: , , Опубліковано: о 19:40


24 липня Шумська громада провела в останню путь 51-річного захисника Миколу Пичулюка, який загинув 17 липня поблизу селища Нью-Йорк на Донеччині...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:00


24 липня 2024 року предстоятель Православної Церкви України блаженнійший Митрополит Епіфаній прибув із візитом на Тернопільщину...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:16


Службовцям ТЦК із Тернопільщини, які за гроші «вирішували питання» для військовозобов’язаних, оголосили підозру...


Рубрика: , Опубліковано: о 18:42



Теми дня
26 Липня
25 Липня
24 Липня
23 Липня