В експозиції майже сотня картин, намальованих олійними фарбами на полотні, тарілках та ДВП. Тематика різноманітна — пейзажі, натюрморти. Окремі роботи присвячені подіям АТО («Весна на Донбасі», «Коли закінчиться війна»), святу Івана Купала («На Івана, на Купала), творчості Лесі Українки («Лісова пісня. Мавка і Лукаш»).
— У моїх картинах втілено глибокий філософський зміст, — розповідає Олена Поліщук. — На першій картині триптиху «Коли душа палає» центральною темою постає закоханість — час, коли життя сприймається, наче ромашковий рай. Другий етап – розчарування. В цей час людина усвідомлює, що кохання — це не лише щасливі дні, а й тернові випробування. Третя картина – нагадування про те, що немає радості без печалі, адже настають дні, коли ми втрачаємо близьких людей, а життя постає як суцільна чорна смуга.
За всю свою творчу діяльність Олена Поліщук створила близько 1500 картин, що зберігаються у музеях та приватних колекціях не лише в Україні, а й за кордоном. Її роботи знають у США, Німеччині, Білорусі та Росії.
Жінка зізнається, що високо оцінили її творчість у Криму і навіть просили, щоб вона за жодні гроші свої картини не продавала. На першій персональній виставці у Будинку художника було виставлено 70 картин. На сьогодні їх там залишилось 10. Усі інші знайшли своїх нових власників.
Утім, авторка не лише художниця, а й справжній митець слова, адже за фахом вона журналіст, пише вірші і навіть планує видати книгу.
Полотна Олени Поліщук навіюють ностальгію за дитинством і майже усі проникнуті любов’ю до Батьківщини.
Подивитися на «Вітражі душі» зможе кожен охочий, адже діятиме виставка до кінця липня.
Олена Водарська
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: музей, Тернопіль, художниця