Поки що тут діє два варіанти оплати: оплата за допомогою безконтактної картки, з якої кондуктор за допомогою валідатора знімає поїздку й видає пасажирові проїзний квиток та готівкова оплата, якщо у пасажира такої картки немає.
Для того, аби придбати електронний квиток, потрібно звернутися в один із пунктів їх продажу — адреси розташування розміщені на офіційному сайті КП «Тернопільелектротранс». Пасажир оплачує номінальну вартість вибраного тарифного пакета. Картки запрограмовані на два види проїзних квитків — громадський і пільговий (студентський та учнівський). У кожному з них три тарифні пакети: «Економ», «Стандарт», «Люкс». Вартість повного тарифного пакету «Економ» становить 120 гривень (учнівський/студентський – 80 грн.); «Стандарту» — відповідно 180 грн. і 120 грн. та «Люксу» – повний 270 грн., 180 грн. учнівський/студентський. Також можна придбати й тарифний пакет «Безліміт». Його вартість 360 гривень. Пільгового проїзду на цей тарифний пакет немає.
За словами директора КП «Тернопільелектротранс» Андрія Мастюха, система розроблена таким чином, що, залежно від обраного пакета, пасажир економить на проїзді до 10 відсотків. Термін дії проїзних квитків обмежується 90 днями, після чого картка підлягає обнулінню. Термін дії пакету «Безліміт» – 30 календарних днів з дати активації або поповнення.
«Зауважу, що ці картки неперсоніфіковані, тому їх можна передавати родичам чи знайомим. Більше того, під час однієї їздки таким квитком можуть скористатися декілька чоловік, відповідно з картки буде знято певну кількість їздок (окрім пакета «Безліміт)», — каже директор підприємства.
«Підкреслю, що нововведення вигідне як тролейбусникам, так і пасажирам. Комунальне підприємство, отримавши одразу «живі» гроші, зможе, для прикладу, оперативно вкладати кошти у ремонт і закупівлю транспортних засобів. А пасажири отримають економію у вигляді бонусних їздок», — впевнений Андрій Мастюх.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Андрій Мастюх, безквитковий проїзд, електронні картки, тролейбуси