«Не знаю, як у вас, а у нас розпочався Великий піст, – з усмішкою, як завжди, розпочинає свою розмову з підписниками у соцмережах добре відомий серед християнської молоді (і не тільки) Падре Серж (священник Сергій Гончаров). – І тому ми з групою священників, які займаються блогерською діяльністю, вирішили проговорити важливі теми, що стосуються нашого реального духовного зросту, на який очікується в цей благословенний період.
Коли ми дивимося на Великий піст, можемо побачити багато покаянних практик: велика кількість поклонів, покаянні молитви, зрештою, сам піст, який змушує людину немовби напружитися духовно. І складається таке враження, що для того, аби достукатися до Бога, нам необхідно докладати архивеликих зусиль. Кого ми уявляємо собі, коли говоримо про людину, яка постить? Напевно, людину якусь напружену, людину, в якої нема жодної краплі емоцій. Таке відчуття, що молитва – це шлях якогось смутку. Та хотів би з вами поділитися висловом, який я почув з перших днів, коли потрапив до монастиря: «Сумний святий – сумнівний святий». Розкрию вам великий секрет: перед Богом можна і треба усміхатися. Адже молитва – зустріч з Богом. Ми зустрічаємося з Тим, Хто є Любов’ю. Як можна сумувати при зустрічі з Тим, Хто є Любов’ю?! Вочевидь, ти можеш сумувати з причини сотворених гріхів, але коли через покаяння повертаєшся до Бога, Він пробачає гріхи і ти наповнюєшся радістю. А період Великого посту – це не час, коли ми в смутку шукаємо Бога. Ні. Бог є з нами. Це радше час, коли ми з Ним разом зростаємо. Він нас підносить, Він нас вчить ходити. Це може бути важко, але це є радісно, бо це духовна праця перед обличчям Божим. Любі друзі, бажаю усім вам радості! Радості в молитві, радості в зустрічі з Тим, Хто нас безмежно полюбив. Нехай наші обличчя протягом цього Великого посту будуть наповнені радістю і любов’ю!»
Отож щоденно впродовж перших трьох тижнів Великого посту кожен, у кого є гаджет, має унікальну нагоду почути науки від отців-блогерів, які душпастирюють у соціальних мережах.
Це євангелізаційний проєкт #за_пости від Патріаршої комісії у справах молоді.
Після онлайн-реколекцій молодь матиме змогу взяти участь у реколекціях офлайн-формату в Патріаршому домі у Львові та в реколекційних центрах своїх єпархій.
Такі онлайн-реколекції є відповіддю на виклики, пов’язані з пандемією. Відеокатехизи з’являтимуться щодня на інтернет-ресурсах ДивенСвіту, Живого ТВ та в профілях соціальних мереж реколектантів: заступника голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отця Романа Демуша https://www.instagram.com/romandemush/ отця Тараса Бровді https://www.youtube.com/channel/UCRBxze9sLGIapxgB0DOdNKQ Падре Сержа https://www.youtube.com/channel/UCAkH-mhUcDi5RR-p38P7OdQ .
«Сподіваємося, наша ініціатива за участю популярних серед молоді духівників-блогерів стане цінною пропозицією «однорідної» та якісної духовної формації і доступною для всіх: як для тих, які живуть активним християнським життям, так і для тих, які, можливо, ще є далеко від Церкви. Однак кожен матиме можливість познайомитись із Христом і Євангельською благовістю навіть у соціальних мережах», – зауважує голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ отець Ростислав Пендюк.
Джерело: НОВА Тернопільська газета