Ввечері 13 жовтня минулого року Chevrolet Aveo, що було припарковане біля подвір’я матері активіста, хтось облив невідомою речовиною і підпалив. Роман із товаришем тоді негайно прибули на місце події. Звісно, був шок, але такого можна було очікувати — погрози через громадську діяльність і принциповість йому надходять часто.
— Розслідуванням підтверджено, що це був підпал, — повідомив на нещодавній пресконференції начальник ГУНП в Тернопільській області Олександр Богомол. — Поки що не встановлено, хто вчинив протиправне. Проводимо перевірку осіб, з якими в активіста були конфлікти, щоб встановити, хто з них може бути причетним до підпалу. Збираємо доказову базу, щоб підтвердити цей злочин і покарати винних.
Як повідомили у відділі комунікації поліції Тернопільської області, з метою об’єктивності і правильності розслідування, вивчення повноти і своєчасного проведення всіх слідчих дій справу щодо підпалу автомобіля громадського активіста передали до Головного слідчого управління Національної поліції України. Після вивчення матеріалів її буде повернуто в поліцію області. Подробиць справи не розголошують, оскільки це таємниця слідства.
Народний депутат України Ігор Василів повідомив у Фейсбуці, що справа про знищення майна громадського активіста Романа Довбенка з 3 лютого цього року перебуває на контролі тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, яку саме очолює нардеп від Тернопільщини.
Журналісти «НОВОЇ…» поцікавились у Романа Довбенка, чи є зрушення у розслідуванні справи. Як стало відомо, тиждень тому активіст пройшов перевірку на поліграфі, щоб підтвердити свою непричетність до підпалу автівки, оскільки слідство розглядало й таку версію.
— Наразі мені не повідомляють про результати розслідування, але запевняють, що роблять усе необхідне, щоб знайти зловмисників, — каже громадський активіст. — Допитували моїх друзів, сусідів, майстра, який ремонтував моє авто, мою маму. Пояснень осіб, на яких я вказав як можливих підозрюваних, наразі не бачив у матеріалах, вони нібито відмовляються давати покази. На початках слідство всіма силами намагалося просунути версію про самопідпал мною автівки або організацію підпалу, щоб не шукати справжніх замовників і виконавців. Сподівалися, що хтось щось таке вкаже на мене, але нічого не знайшли, тому змушені розслідувати. Коли мені у поліції повідомили, що розглядають варіант самопідпалу, я сказав, що згоден пройти перевірку на детекторі брехні, щоб відкинули цю абсурдну версію і не гаяли часу. Тиждень тому до райвідділу поліції приїжджала поліграфолог і перевіряла кількох осіб у справі щодо підпалу мого авто. Крім мене, ще двоє підозрюваних пройшли перевірку, а троє основних фігурантів відмовилися. Можна лише здогадуватися, чому… У мене є підозра, що замовником була одна відома особа, організатором — інша, а виконавці — невідомі.
Три години мене перевіряли на детекторі брехні, задавали десятки найрізноманітніших запитань. Деякі запитання мене здивували. Оскільки предметом дослідження був підпал автомобіля, то я думав, що запитання стосуватимуться саме цього. Припускав, що запитають, чи підпалив я автомобіль чи ні, чи знаю, хто це зробив, чи планував щось подібне. Натомість, окрім інформації про автомобіль, цікавились, чи маю вдома вогнепальну зброю, чи маю стосунок до теми наркотиків, чи спілкувався зі злочинцями, чи є злочин, який я вчинив і не був покараний, чи потрапляв у ДТП з потерпілими, чи вчиняв коли-небудь крадіжки. Навіть запитували особисте — чи не обманюю свою дружину. Вивідували все! Звісно, я міг сказати, що це не стосується теми дослідження, але мені нема чого боятися, тому відповів чесно на усі запитання. Письмового висновку про перевірку мене й інших осіб на поліграфі ще нема, але експерт сказала, що всі ми були чесні. Це вже не вперше пошкодили мій автомобіль. Думаю, підпал організували особи, чию незаконну діяльність і негідну поведінку я викриваю, щоб залякати мене, щоб я дав задній хід. Але мені нема чого боятися. А зловмисники обов’язково мають бути справедливо покарані.
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: активіст, підпал, Роман Довбенко