Імбирний чай
Пекучі властивості рослини зумовлені гінгеролом — речовиною, дія якої схожа на дію аспірину. Імбир має чудові знеболювальні та протизапальні властивості, саме тому його рекомендують використовувати як засіб від застуди (втім, зверніть увагу, що за високої температури імбир вживати не можна, як і при виразковій хворобі та каменях у жовчному міхурі).
Запарити окропом чай у розрахунку 1 чайна ложечка на 1 склянку води плюс 1 ложечка чаю для чайника. Настоювати 10 хвилин, тоді процідити і змішати з імбирним сиропом, приготованим заздалегідь. Сироп перед змішуванням треба підігріти.
Імбирний сироп
1 склянка сиропу (цукор та вода у пропорції 1:1), шматок корінця імбиру 2-3 см, 2 гвоздички, зірочка анісу, цитринова або помаранчева шкірка, цинамон (кориця).
До каструльки всипати цукор та залити його водою. Додати очищений від шкірки та порізаний корінь імбиру, гвоздику, зірочку анісу, трішки цинамону й цитринову чи помаранчеву шкірку. Нехай собі все поволі покипить кілька хвилин, а тоді зняти з вогню.
Злити у слоїчок і використовувати за потребою. Зберігати у закритій посудині у прохолодному місці можна кілька тижнів.
Енергетичні батончики
По 100 г фініків, насіння соняшнику, гарбузового насіння, насіння льону, насіння кунжуту, маку, вівсяних пластівців, зацукрованого імбиру, волоських горіхів, сушеної журавлини, родзинок, мигдалю, кураги, меду. За бажанням цей список можна продовжити, додавши кедрові горішки, фісташки, ягоди годжі. Можна також скоротити якісь інгредієнти. З обов’язкових мають бути фініки, кунжут та гарбузове насіння.
Фініки очистити від кісточок, скласти у каструльку, підлити трохи води і розварити до м’якості. До окремої миски всипати всі складники. Мед розтопити на водяній бані, додати до суміші. Ще досить гарячі фініки розім’яти і викласти до миски з сумішшю. Гарно все з’єднати. Якщо маса трохи розсипається, влити
2 столові ложки кунжутної або гарбузової олії.
Деко застелити пергаментним папером і викласти суміш. Розрівняти рукою, змоченою олією. Проставити у теплу духовку (130 С) на 20 хв.
Витягнути з дека за краї паперу. Викласти на дощечку, щоб коржик охолов. Холодним порізати на подовгасті батончики (2х12 см). Їх можна зберігати упродовж двох тижнів, переклавши кондитерським папером.
Цукерки із чорносливу та горіхів
100 г шоколаду, 1 столова ложка вершкового масла,
2 столові ложки молока, 300 г чорносливу, 150 г мелених волоських горіхів, 2-3 столові ложки цукрової пудри, олія, кокосова стружка або кунжут.
Чорнослив промити й намочити у теплій воді на кілька годин, щоб вода лише трішки покрила сухофрукти. Поставити чорнослив на малий вогонь і розварити до м’якості та охолодити, після чого подрібнити блендером або перетерти через сито. Змішати чорнослив, мелені горіхи та цукрову пудру.
Шоколад покласти у мисочку, додати масло й молоко та поставити на водяну баню. Розтопити і розмішати до однорідного стану.
Руки змочити олією. Із маси з чорносливу виробляти кульки завбільшки з горіх. Настромлювати їх на шпажку, вмочувати у розтоплений шоколад і обкачувати у кокосовій стружці чи кунжуті. Цукерки викласти на фольгу чи решітку, щоб шоколад застиг. Зберігати у контейнері з накривкою, переклавши кондитерським папером для печива.
Джерело: НОВА Тернопільська газета