Але її вже полюбили усі довкола! Про неї дізналася уся Тернопільщина і навіть за кордоном. З десяток людей уже цікавились її удочерінням! Немовлятко, яке 13 травня хтось залишив у «Вікні життя», що в пологовому будинку Тернопільської комунальної міської лікарні №2, має шанси стати щасливим і подарувати щастя сім’ї, яка прийме його за рідного. З цього маленького віконечка дівчинку чекає нова доля…
Близько 22-ої години у приймальному відділенні залунав сигнал про те, що хтось відчинив дверцята «Вікна життя». Чергова акушерка підійшла і оторопіла: там лежало немовля, загорнуте в пелюшку, одягнене в шапочку. Миттю покликала лікарів, оглянули підкинуту дівчинку і передали до дитячого відділення. Це перший випадок за вісім років існування «Вікна життя», коли у ньому залишають немовля. Шукати батьків дитини правоохоронці не будуть, адже «Вікно життя» призначене саме для того, щоб там могли анонімно залишити небажану дитину. Найбільше, що загрожує їм, — це туга за крихіткою. Вочевидь, матір дитини змушена була піти на такий крок через якісь складні обставини, через безпорадність, через безвихідь… Бо як інакше можна відмовитись від своєї кровинки, виносивши її під серцем, привівши на світ абсолютно здоровою? Попри все, мати вчинила цивілізовано: не вбила маля, не викинула у смітник, не залишила на вулиці, а подбала, щоб воно жило, щоб за ним доглянули ті, хто зможе це зробити.
— Не раз бувало, що чоловіки випадково відчиняли віконце, бо думали, що там можна передати пакунок дружині, але щоб залишили дитину — вперше, — каже старша акушерка приймально-оглядового відділення Тернопільської комунальної міської лікарні №2 Галина Боднар. — Спрацювала сигналізація, загорілося світло, акушерка підійшла до віконечка і почула плач дитини… До нас щодня телефонують люди, запитують про дівчинку, цікавляться, чи можна її удочерити, але це не так просто.
Під час огляду лікарі визначили, що вага дитини 3 кг 280 г, зріст — 50 см. Припускають, що народилася дитина вдома, на 41-ому тижні вагітності, на це вказувала суха шкіра на ручках. Пуповина була перев’язана ниткою.
Після того, як інформацію про підкинуту дівчинку масово поширили ЗМІ, небайдужі люди почали передавати для неї одяг, суміш, підгузки. Принесли речі першої необхідності й студенти та викладачі технічного ліцею.
— З цим всім «приданим» наша красуня їде до обласної дитячої лікарні, а потім — до обласного спеціалізованого будинку дитини, — повідомила завідуюча відділом неонатального догляду та лікування новонароджених пологового будинку Тернопільської комунальної міської лікарні №2 Наталя Бадюк (на фото).
— Це все принесли для дитини тернополяни. Щиро дякуємо усім за таку турботу про маля! Але така дитина не одна на Тернопільщині, тож заохочуємо при можливості допомагати й іншим покинутим діткам з сиротинців та притулків. Днями до нас приходив чоловік, який має 2-річну донечку, приніс одяг і суміш для нашої дівчинки, попросив дозволу потримати її. Одягнув халат, бахіли і зайшов до палати. Взяв на руки немовля і розплакався… Приходила мати, яка має двох синів, а хоче ще дівчинку. «Дозвольте забрати собі це сонечко!» — з теплотою в серці просила наша працівниця, молодша медична сестра, яка виховує шестеро дітей — п’ятьох хлопців і дівчинку. Багато інших людей цікавились, чи можна удочерити підкинуте немовля, проте пояснюємо, що ми не вирішуємо це питання, з цим потрібно звертатися згодом до будинку дитини. Вірю, що дитина буде щаслива у Бога! Дівчинка абсолютно здорова, спокійна, гарно їсть.
Вигодовуємо сумішшю HIPP Combiotic, тож нема коликів, розладів. Наразі підкинута дівчинка підписана в нас як «невідома», ім’я та прізвище їй дадуть представники соціальних служб. Торік у нашому пологовому будинку мати залишила хлопчика з вродженою вадою. Колись частіше відмовлялися у пологовому від немовлят, тепер — рідко. Нині більшість дітей бажані, підвищився рівень життя, пропагують відповідальне батьківство.
Уже цього тижня служба у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради визначиться з іменем для підкинутої дівчинки, зареєструє свідоцтво про народження і вестиме діалог з потенційними удочерителями.
— Не дивно, що підкинуту дівчинку хочуть удочерити чимало краян, адже останніми роками рідко відмовляються від новонароджених. Проте першочергове право на це мають особи, які перебувають у міській черзі потенційних усиновителів. Таких сімей у Тернополі нині 19, — зазначила начальник служби у справах неповнолітніх та дітей Тернопільської міської ради Зоряна Здеб. — Маємо ще хлопчика, народженого торік восени, який переніс кілька важких операцій, проте ще ніхто не зголосився його усиновити. У Тернополі є ще діти, які підлягають усиновленню, але вони перебувають під опікою або в прийомних сім’ях, а кандидати здебільшого хочуть маленьких дітей. Стосовно підкинутої дівчинки, то наразі готуємо проект рішення виконавчого комітету про її реєстрацію, виготовимо свідоцтво про народження. Наступний крок — влаштування до будинку дитини. Кожен із кандидатів-усиновителів має свій номер у спеціальній міській черзі. Якщо, скажімо, перший кандидат відмовиться удочерити дівчинку, будемо пропонувати наступним. Першою у міській черзі є одинока жінка, на другому місці — подружжя, яке вже виховує двох діток. Якщо всі міські кандидати відмовляться, передамо анкету дитини на обласний рівень, а далі — на всеукраїнський. Ця процедура прописана постановою Кабінету Міністрів. Протягом двох місяців мама підкинутої дівчинки ще має можливість повернути дитину, підтвердивши батьківство за рішенням суду та аналізом ДНК. Якщо вже буде рішення суду про удочеріння іншими людьми, то біологічна мама не зможе повернути дитя.
Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро!»