16 червня на засіданні Національної ради реформ Президент України дав зелене світло пенсійній реформі. З жовтня, а не з грудня, як планувалося раніше, мінімальні пенсії будуть підвищені, а також буде скасовано податок на пенсії.
Починаючи з 2018 року, буде поступово збільшуватись страховий стаж з 25-ти років до 35. Іншими словами, щоб заробити на пенсію, вам доведеться піти працювати з 25 років. А тепер пригадайте, з якого часу більшість з вас пішла працювати? Наприклад, усі мої ровесники пішли працювати з 18-20 років.
Головне, що пенсійний вік принципово не підвищуватимуть. На підвищенні пенсійного віку не наполягає і МВФ. «Можу відкрити таємницю: коли уряд завершував черговий меморандум з МВФ, я брав на себе ініціативу, і ми робили все можливе, щоб не дати нашим опонентам можливості завалити пенсійну реформу, штучно маніпулюючи з пенсійним віком. Вважаю основним досягненням, що для більшості пенсіонерів зазначений законопроект не передбачає підвищення пенсійного віку», — заявив на Раді реформ президент Порошенко.
Проект пенсійної реформи ще має прийняти Верховна Рада, і лише тоді пенсіонери можуть перевести подих. Чекати на підвищення пенсій їм доведеться всього кілька місяців. Якщо уряд прислухається до президента, то з жовтня для 9-ти мільйонів пенсіонерів з 12-ти пенсії зростуть від 200 до 1000 гривень. Це стало можливим через дві головні причини. Перша – загальне зростання економіки. Друга причина – це власне радикальне підвищення мінімальної зарплати, що відбулося з січня 2017 року.
За першу половину 2017 року внаслідок підвищення «мінімалки» до Пенсійного фонду вже надійшло додатково сплачених 7 млрд. грн. податків, до кінця року планується ще додаткових 5 млрд. грн. Ось і ресурс на підвищення пенсій. І це тільки початок. Але це не закриває «дірку» у понад 140 мільярдів гривень. А це майже половина Пенсійного фонду. Якщо не реформувати систему, то пенсіонери взагалі можуть залишитися без пенсій.
Попри очевидний позитив, який несе пенсійна реформа, у парламенті обов’язково знайдуться сили, які намагатимуться її блокувати. Передусім це популісти з “Батьківщини” та РПЛ, а також ревізіоністи з “Опозиційного блоку”. Пенсійну реформу, як і медичну, вони називають «геноцидом українців» і не інакше. Якщо підвищення пенсій і зарплат, покращення якості медичних послуг — це геноцид, то мені шкода таких політиків.
Володимир Манько, політичний експерт
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: пенсії, Президент, реформа