Четвер, 21 листопада 2024
• Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію • Понад 400 маскувальних сіток відправили на фронт волонтери із Великої Березовиці • Аварія у Тернополі: автомобіль “Toyota” проїхав на червоний сигнал світлофора • Понад 12 млн гривень взяв киянин за неякісні спальні мішки для тернопільських шкіл • Молодь із Борщева проводить благодійні ярмарки для підтримки воїнів • “Ділки” з Тернопільщини незаконно переправляли чоловіків через кордон • На Тернопільщині жінки складають половину кандидатів до лав Сил оборони • “Її вишиванки – гордість усієї родини”. Віра Присіч із Тернопільщини відсвяткувала 90-річчя • Артистці з Бережан Інні Калинюк присвоїли високе звання • Трагедія у Копичинцях: третя смерть через гриби… • Тернопільські поліцейські врятували 72-річну тернополянку • У пожежі на Кременеччині загинув чоловік • У Тернопільській духовній семінарії відбулася зустріч освітян та священників • П’яний водій у Тернополі повалив дорожній знак • “Зібрали рекордну суму”. У школі на Тернопільщині провели благодійний ярмарок • Працівники Тернопільської митниці склали 62 протоколи про порушення митних правил • 13 громад стали новими учасниками «Марафону лип» від «Контінентал»
«Пташка», «Мішаня» і «Лемко» – на волі!

Автор: Опубліковано: 28 Вересня о 10:49 135


Україна обміняла понад 200 полонених на кума путіна.


«Вдома! Господи! Це найкраща земля в світі!» — звільнений з полону український військовий цілує рідну землю. Це відео зворушує. У ніч на 22 вересня Україна повернула з російського полону 215 людей, 108 із них — військові полку «Азов». Обмін відбувався у декілька етапів на різних локаціях. Серед українців, які повернулися, — військовослужбовці, прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, бійці територіальної оборони, митники та цивільні особи. Серед звільнених також 10 іноземців, які воювали за Україну і яким погрожували стратою. Повернулися з неволі додому й наші земляки — парамедик-доброволець Національної гвардії України Катерина Поліщук («Пташка») із Шумщини, боєць батальйону морської піхоти 36-ої окремої бригади Михайло Діанов («Мішаня») з Тернополя та майор полку «Азов» Арсен Дмитрик («Лемко») із Бережан. Взамін Київ віддав Москві кума володимира путіна віктора медведчука, якого обміняли на 200 людей. Окрім того, ще п’ятьох українських командирів з «Азовсталі» — Сергія Волинського, Святослава Паламара, Дениса Прокопенка, Олега Хоменка, Дениса Шлегу — обміняли на 55 російських полонених.
«Слава Україні! Щиро вдячний усім за привітання, — звернувся до читачів у Фейсбуці Михайло Діанов після повернення додому. — На жаль, не можу відразу подякувати кожному особисто. Ще не прийшов до тями. Треба багато часу для того, щоб звикнути до того, що я — вдома. Зараз вирішується питання мого повного відновлення після поранень. Потрібно зробити декілька операцій, потім — фізіотерапія і т.д. Головне, що живий».
«І все на світі треба пережити, і кожен фініш — це, по суті, старт. Кожен захисник Маріуполя повернеться додому. Кожен клаптик української землі буде відвойований. Ми повернулися, щоб боротись далі! Дякую всім за теплі слова привітань і підтримки. Дякую за боротьбу за мою волю. Зализуємо рани і — в стрій. Якщо перестану усміхатися — я вмерла. А я — жива. Я в Україні. Ми зробили це разом. Але це лише початок», — написала «Пташка».
«Я — в Україні! Обіймаю вас усіх!» — такими були перші слова до матері Арсена Дмитрика, який перебував у полоні в Оленівці.
У соцмережах з’явилося фото Михайла Діанова — худий, виснажений, покалічений, але незламний. Під час оборони Маріуполя він був поранений у руку, однак після виходу з «Азовсталі» належної медичної допомоги у полоні не отримав. У коментарі «Українській правді. Життя» сестра Михайла Діанова розповіла подробиці про відсутність лікування у полоні та стан здоров’я брата: «Фізичний стан, звичайно, важкий, а моральний… Михайло дуже сильний. Він безмежно радий, що повернувся. Каже: йду і дихаю чистим, вільним повітрям. Зараз основне — поставити його на ноги. Лікар у військовому госпіталі подивився. Наразі операцію проводити не будуть, бо найперше йому потрібно набрати вагу. Михайло зараз має набиратися сил».
Після відновлення Михайлові мають прооперувати руку: у ній не вистачає 4 сантиметри кістки. На окупованих територіях йому, як і багатьом іншим пораненим, не надавали належної медичної допомоги. Апарат Ілізарова витягнули з руки без наркозу іржавими плоскогубцями. У соцмережах оголосили збір коштів на лікування Михайла — за добу зібрали понад 6 млн. гривень! Потім рідні припинили збір, оскільки в Інтернеті шахраї почали поширювати фейкові рахунки нібито для допомоги морпіху.
Повернулася з полону і медикиня з Рівненщини Мар’яна Мамонова, яка навчалася у Тернопільському національному медичному університеті ім. І.Я. Горбачевського. Жінка несла службу в 36-ій окремій бригаді морської піхоти 501-го батальйону в Бердянську. Перебуваючи під обстрілами у підвалі «Азовсталі», вона дізналась про вагітність. На щастя, народила вдома — 25 вересня на світ з’явилася її донечка, яка, по суті, теж була в полоні…
На даний час росія утримує в полоні ще 2,5 тисячі українців, серед яких багато цивільних. Про це повідомила віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук. Залишаються в полоні й деякі військові з Тернопільщини, про долю яких наразі невідомо. Знаємо, що в ніч на 29 липня був зруйнований один із бараків виправної колонії в окупованому російськими силами селищі Оленівка на Донеччині. Загинули щонайменше 50 українських військовополонених, яких там утримували. Серед них могли бути і бійці «Азову». Україна досі не отримала офіційних списків загиблих військовополонених в Оленівці.
«Треба ставити питання руба і вимагати відпустити наших військових, а також цивільних. Цивільні мають бути повернені, а не обміняні. Серед них є дуже багато жінок. Якщо врахувати, що з «Азовсталі» вийшла 131 жінка, то уявіть собі, скільки жінок ще в неволі. Повернули лише декількох. Жінок треба визволяти, адже з ними поводяться жахливо — знущаються, б’ють, катують. Світ не має мовчки дивитися і спостерігати, коли вбивають українок», — наголосила Верещук.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , , , ,

Нещодавно опубліковане

У Чортківській громаді чергова болюча втрата - 19 листопада зупинилося серце 54-річного військовослужбовця Павла Савки із села Росохач....


Рубрика: , Опубліковано: о 21:09


Головний сержант — командир гармати 45-ої окремої артилерійської бригади Збройних Сил України, мешканець с. Кровинка Теребовлянської громади Віталій Сирляк відтепер повний кавалер ордена «За мужність»...


Рубрика: , Опубліковано: о 15:01


У Чортківській міській раді високу посаду обійняла переселенка із Запоріжжя Алеся Васильченко...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 10:00


У понеділок, 18 листопада, внаслідок ракетного обстрілу обʼєктів енергетики, за розпорядженням НЕК «Укренерго» на Тернопільщині запроваджується графік погодинних вимкнень...


Рубрика: , Опубліковано: о 22:04


Уже понад рік у Великій Березовиці, що біля Тернополя, плетуть маскувальні сітки і відправляють на фронт...


Рубрика: , Опубліковано: о 9:00



Теми дня
20 Листопада
17 Листопада
15 Листопада
12 Листопада