Родос — один із найпопулярніших курортів Греції. У туристичному сезоні 2019 року вітчизняна компанія ТРG проклала до цього острова зручний повітряний маршрут Київ — Діагорас. Рейси здійснював перевізник «Windrose». Українських туристів приймала «Аmbotis Holidays» — професійна, надійна команда Греції, яка знає всі тонкощі відпочинку на Родосі і готова запропонувати найкращий сервіс у цьому регіоні — від вибору готелів до екскурсій із супергідами. Така співпраця між двома країнами гарантувала справді незабутній відпочинок на Родосі.
Родос — це і чудове море, і райські краєвиди, і багата морепродуктами середземноморська кухня, і стиль життя мешканців острова, який змушує кожного переосмислити власне життя. Достатньо тижня, щоб емоційно прив’язатися до Родосу і, повернувшись додому, заощаджувати кошти на чергову подорож до… Родосу.
Родзинка сонячного острова
Родос розташований поруч із Туреччиною, точніше, за 18 кілометрів від курорту Мармарис. Між країнами існує поромне сполучення. Родос омивається Середземним та Егейським морями, і це є його основною родзинкою. Уявіть, з одного боку острова дме вітер і піднімає хвилю, з іншого — панує повний штиль. Тому острів притягує до себе дві категорії туристів: тих, хто любить релаксуючий відпочинок, і екстремалів-серфінгістів. Отож, середземноморське західне узбережжя облюбували літні люди та пари з дітьми, а східне, що навпроти Туреччини, егейське, заполонили спортсмени й любителі серфінгу. Щодо туристичного сезону, то він триває на Родосі від квітня до листопада. Приміром, у жовтні вода прогрівалася до +26, а повітря до +31. 300 днів на Родосі сонячні, а відтак — пляжні.
Звичайно, найкраще відпочивати у так званий низький сезон, коли ціни на проживання падають. Скажімо, восени можна підібрати пристойні готелі, де ціна на тиждень стартує від 1.400 євро. Для європейців це зовсім недорого. Восени готелі заповнені гостями з Німеччини та Польщі. Нашим співвітчизникам варто скористатися послугою раннього бронювання, що десь на 30% дешевше, ніж у сезон.
Чим цікавий Родос?
Ще у 70-их роках минулого століття тут не було ані добрих доріг, ані туристів. Мешканці Родосу займалися звичними справами — вирощували оливки і рибалили. Нині на острові мешкають 120 тисяч осіб. Однак ці острів’яни мають історію, якою гордився б не один великий народ. Скажімо, саме на Родосі, у містечку Ліндос, виникла перша у світі імперія з першим у світі флотом. Мешканці Ліндоса першими у світі побудували амфітеатр і акведук. І уся історія не просто на папері. Відвідайте Ліндос і на власні очі побачите фрагменти історичних пам’яток. До речі, весь острів встелений археологічними цінностями. Для науки це плюс, але для мешканців острова, які хочуть побудувати житло, це велика проблема, адже існує заборона на будівництво у місцях археологічних знахідок, тому острів’янам заради власної користі доводиться приховувати те, що розкопали на власних ділянках.
Арістотель Онассіс і Родос
Хтозна, як би склалося життя на сучасному Родосі, якби не Арістотель Онассіс, грецький магнат, який одружився на вдові президента США Кеннеді. У 70-их роках він запалився ідеєю побудувати на острові віллу. Так з’явився перший шикарний готель «Miramare». Відтоді вся європейська бізнесова й політична еліта насолоджувалася родоським «раєм на Землі». Арістотель Онассіс планував вразити гостей ще й злітною смугою, яка б починалася з морського узбережжя, але уряд Греції не дав дозволу на її спорудження. Донині берегова лінія належить державі. Всі пляжі Греції є безкоштовними.
Нині на Родосі налічується 500 готелів, 50 із них — вищого класу. Ще п’ять готелів відкриються у 2020 році. До речі, деякі із них є справжніми зразками архітектури. Серед них — «Mayia Exclusive Hotel sha 5*» і «Esperos Village Blue 2 spa 5*».
Готель «Mayia» — найдорожчий на Родосі. Збудований він у сучасному стилі. Над його проєктом працювали топові дизайнери. Територія готелю багаторівнева, з терасами і басейнами. Вночі готель обрамлює кольорова підсвітка.
«Esperos Village» розташований поблизу відомого курорту Фаліракі. Готельний комплекс розміщений на скалі у національному парку. Із усіх вікон видно море. Територія готелю потопає у хвої, до того ж скрізь вільно ходять качки, павичі. Деякі частини готелю нагадують зоопарк — рідкісний вид диких косуль викликає захоплення.
Поцілунок двох морів
Вражень від Родосу безліч, і одне з них — подорож на південь острова, де розташована Мекка серфінгістів — мис Прасонісі, природний феномен, де зливаються два моря — Егейське й Іонічне. Узимку морські води зливаються воєдино, а влітку — відходять, оголюючи піщаний перешийок. Це унікальне місце на планеті. Унікальне і небезпечне водночас, оскільки підводні течії підступні і забрали вже не одне життя відчайдухів.
Цікаво, що поряд із екстремалами на мисі проводять навчання і натовські солдати. Осінь для них — час військово-тренувальних зборів. Наші туристи вирішили скористатися моментом і поспілкуватися із військовими. Ті дозволили не тільки зробити спільне фото, а й дали бінокль, щоб краще роздивитися мис Прасонісі.
Курорти Родосу
На острові є кілька популярних курортів, серед них — Фаліракі і Ліндос. Фаліракі розташований за 14 кілометрів від столиці острова і за 10 від аеропорту. Це модний молодіжний курорт, де туристам пропонують розваги на будь-який смак. Пляж протяжністю 4 кілометри вважається найкращим на острові.
Ліндос — найвідоміше древнє місто на архіпелазі. Античний акрополь привертає величезну кількість туристів, а основний пляж міста завжди багатолюдний. Для любителів тихого відпочинку — затишні невеликі пляжі на південь від міста.
Секрет Родосу
Родос вразив не тільки природою. Тут познайомилася із нашими співвітчизниками, які успішно влаштувалися на роботу у готельному бізнесі. Заробітки у них невеликі — від 800 євро. Але справа навіть не у грошах. Родос вабить українців своєю атмосферою. Тут немає метушні. Тут цінуються добре вино і привітні люди. До речі, на острові часті невеликі землетруси, але їх легше переносити, аніж «землетруси» людських стосунків. Напевне, у цьому весь секрет Родосу.
Оксана Гончарук
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: подорож, Родос, туризм