Неділя, 16 березня 2025
• Юний музикант Олександр Кайдаш із Тернополя підкорює міжнародні сцени • На підвіконні – вісім горщиків із коноплею. Тернополянину загрожує тюрма • Замість воювати… будували хату командиру. Четверо військовослужбовців постануть перед судом • «Війна швидко стала технологічною», – тернопільський гвардієць про досвід на фронті • У Тернополі перевидадуть послання митрополита Андрея Шептицького “Як будувати рідну хату” • Шевченкове слово лунало у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні • Трагедія на Чортківщині: три дні дитина сама перебувала у квартирі і померла… • На Лановеччині віднайшли давній церковний архів • У подружжя військовослужбовців 105-ої бригади народилася донечка • Важкопоранений захисник одружився з коханою в клініці • Передчасно помер директор Кременецької гімназії • Бучацькі рятувальники провели на пенсію колегу, обливши водою із пожежних рукавів • Втратила понад 100 000 гривень через один телефонний дзвінок • Син Ігоря Пелиха, який служить в ЗСУ, освідчився коханій • Росія вдарила по критичному промисловому об’єкту в Тернополі • Померла багаторічна викладачка Тернопільського мистецького коледжу Ельвіра Яковенко • У Тернополі розпочав роботу ветеранський простір «Незламні духом» • Навідника удару росії на Яворівський полігон засудили на 15 років ув’язнення • Отець Олексій Філюк прийняв у свою сім’ю четвертого сина • Вистрелив із вікна автомобіля… Тернопільські поліцейські знайшли порушника
Сергій Надал: «Громадський бюджет Тернополя — це справжній інститут прямого народовладдя містян»

Автор: Опубліковано: 17 Вересня о 10:00 43


Тернопіль — одне з перших міст в Україні, де запрацював «Громадський бюджет».


У Тернополі черговий рік поспіль реалізується важливий інститут прямого народовладдя, коли представники громади не лише контролюють владу, а й беруть пряму участь в керівництві містом. Мова йде про проект «Громадський бюджет», завдяки якому тернополяни самостійно вирішують, як витратити певну частину коштів з міського бюджету.

Що таке «Громадський бюджет»?

Ідея громадських бюджетів належить бразильській партії з Порту-Алегрі, яка декларувала принцип «низи вирішують, що робити верхам». Так з’явився бюджет участі (прототип теперішніх «громадських бюджетів»). Тобто мешканці бразильського Порту-Алегрі щорічно обирають проекти, які будуть втілені в їхньому місті. В кожному районі проводяться дебати, на яких мешканці визначають і обирають локальні і загальноміські проекти. Крім того, на цих же зборах кожен район делегує своїх представників до муніципальної бюджетної ради, яка вирішує, як розподілити гроші.

Як працюють «громадські бюджети» в Україні?

Як пояснив мер Тернополя Сергій Надал, бюджети участі («громадські бюджети») – одне з втілень принципу прямого вирішення громадянами питань місцевого значення. Сам принцип виписаний в «Законі про місцеве самоврядування» — коли частина коштів з міського бюджету йде на фінансування проектів і пропозицій мешканців міста. Автором проекту може бути громадянин віком від 16 років. Він повинен детально розписати проект: від ідеї – до витрат на його реалізацію. Один автор може подати тільки один проект, зібравши необхідну кількість підписів на підтримку своєї ініціативи. Після цього проект повинен отримати позитивну оцінку фахівців міськради або спеціально створеної експертної групи. Далі – фінальне голосування, на якому мешканці самі визначають, які проекти будуть реалізовані в їхньому місті.

Як діє «Громадський бюджет» у Тернополі?

За словами мера міста Сергія Надала, Тернопіль — одне з перших міст України, де був реалізований проект «Громадський бюджет». Він реально запрацював вже з 2017 року, а проекти подавали вже з 1 вересня 2016 року.

«Тернопіль — одне з перших міст в Україні, де запрацював «Громадський бюджет». І тепер я дуже сподіваюся, що позитивний приклад попередніх років буде продовжено і кошти отримають ті проекти, які будуть найбільш цікавими і корисними для міста, — каже Сергій Надал. — Мені також приємно, що влада і громада спільно працюють, щоб зробити наше місто ще кращим, ще комфортнішим.»

Нині у Тернополі триває прийом проектів на «Громадський бюджет’2019». Заявки від авторів проектів прийматимуть до кінця вересня, після чого, з 22 жовтня до 5 листопада, шляхом голосування визначатимуться найкращі проекти, які будуть реалізовані в Тернополі у 2019 році. До розгляду приймають проекти двох видів: «малі» — вартістю до 300 000 грн., і «великі» – від 300 001 грн. до 1 450 000 грн. Вони охоплять сфери безпеки і громадського порядку, велоінфраструктури, дорожного господарства, енергозбереження, комунального господарства, культури, навколишнього середовища, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, спорту тощо.

Детальна інформація — на сайті https://pb.rada.te.ua

 


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Музей національно-визвольної боротьби Тернопільщини запрошує краян 14 березня 2025 р. о 12 год відвідати заходи приурочені до Дня українського добровольця...


Рубрика: , , Опубліковано: о 23:17


Учень Тернопільської музичної школи Олександр Кайдаш підкорює українські та міжнародні сцени...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:53


Мешканцю Тернополя загрожує кримінальна відповідальність за вирощування коноплі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:32


Слідчі поліції Тернопільщини оголосили підозри військовослужбовцям за ухилення від військової служби...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 15:25


Які статуси обʼєднує поняття "ветеран" та який порядок отримання цих статусів — про це розповість експертка Українського ветеранського фонду, адвокатка Вероніка Кожемякіна під час вебінару «Ветерани: види статусів та порядок їх отримання»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 21:06



Теми дня
12 Березня
11 Березня
9 Березня