Про це заявив міський голова Сергій Надал, виступаючи перед учасниками “круглого столу”, що відбувся 14 березня ц.р. у Тернополі, з питань обговорення проекту нового Податкового кодексу України, який нарекли ліберальним. У заході взяли участь також представники Тернопільської ОДА, ДФС, ВГО “Асоціація платників податків України”.
“Основа розвитку України – це сильні громади. А сильні громади можливі лише тоді, коли існує сильний прошарок малого та середнього підприємця. А потужний малий та середній бізнес можливий при сприятливій адміністративній політиці та податковому законодавстві”, — підкреслив Сергій Надал і наголосив, що мерія Тернополя у міру своїх повноважень буде створювати максимально сприятливі для розвитку малого та середнього підприємництва умови: “Ми у Тернополі ухвалили рішення про автоматичне поновлення угод про оренду землі для всіх добросовісних підприємців. Наразі розробляємо схожий документ щодо автоматичного продовження оренди комунального майна. На минулій сесії міської ради ми знизили ставку єдиного податку, зменшили ставку платежів для нежитлової нерухомості, нерухомого майна. Для першої групи підприємців податок складає 10 % від прожиткового мінімуму, для другої групи — 15%. Ставку податку на нерухоме майно для об’єктів нежитлової нерухомості знижено в два рази (ставка коливається від 1 % до 0,5 % залежно від типу нерухомості та місця її розташування), хоча законом передбачено максимальну ставку 1,5 %. Таким чином, ми сподіваємося, що ці новації допоможуть малому і середньому підприємцю розвиватися, попри складну економічну ситуацію в державі.”
Міський голова Тернополя також підкреслив, що поряд з реформою децентралізації мають відбуватися податкова та бюджетна реформи: “Податкове законодавство України має створити умови, коли малий та середній бізнес складає 70 % економіки держави. Така ситуація є у США, Канаді та більшості європейських країн. Більшість податків повинні залишатися на місцях і використовуватися на благо громади”, — зазначив Сергій Надал.
До речі, за показником сприяння малому і середньому бізнесу Тернопіль неодноразово потрапляв до різних міжнародних рейтингів. Так, підрозділ впливової британської газети The Financial Times” — журнал “fDi Intelligence” визнав наше місто одним із кращих в рейтингу малих європейських міст у 2016-2017 роках за показниками економічної ефективності та інвестиційної привабливості.
Прес-служба ТМР
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: громади, децентралізація, Тернопільщина