Міський голова Тернополя Сергій Надал переконаний, що саме такі свята формують міцну основу незалежної держави та допомагають боротися з брехнею інформаційних воєн.
“Тернопіль традиційно відзначає цей день, оскільки у нас проживає велика кількість як героїв, які боролися за Україну в минулому, так і героїв, які брали і беруть участь у теперішній російсько-українській війні. Для багатьох це не просто дата у календарі, а родинна історія. Тому, очевидно, Тернопіль має бути одним з перших у відзначенні Дня героїв”, — каже Сергій Надал.
Як відомо, День героїв уперше відзначили в Україні на честь засновника ОУН Євгена Коновальця, який, на думку міського голови Тернополя, якнайкраще уособлює постать героя. 23 травня 1938 року полковника Коновальця підступно вбив у Роттердамі агент НКВС. Через три роки, під час Другого великого збору ОУН, було запроваджено на його честь День героїв. Свого часу Євген Коновалець сказав: “У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії”. Герої — це ті, хто творить історію, попри страх, труднощі, зневіру. Герої — це та когорта людей, які піднімають за собою маси. До героїв належать і ті, хто воював у лавах УПА, і ті, хто захищав свободу та гідність на Майдані, і ті, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає Україну на Сході. Нема сумніву, без жертовної діяльності цих людей не було б пробудження українців ані у 1991-ому, ані у 2014-ому, переконаний Сергій Надал.
“На жаль, навіть на четвертому році війни проти України здійснюється інформаційна агресія, яка спрямована на приниження українців, — зазначає міський голова. — До таких актів агресії належить антиукраїнська діяльність російських телеканалів. Вони просякнуті зневагою до українських героїв, хочуть очорнити їх славну пам’ять. У відповідь ми маємо робити все, щоб належно вшанувати наших героїв. Тернопільська міська рада ухвалила рішення про офіційний статус червоно-чорного стяга воюючої України, бо під цим стягом боролися і продовжують боротися сьогодні кращі сини і дочки нашого народу. Минулого року ми також ухвалили рішення про пільги для учасників добровольчих батальйонів щодо оплати за комунальні послуги, адже, на жаль, досі багато з тих, хто першим пішов на війну, не отримав належної уваги з боку держави. А ще міська рада запровадила доплати для ветеранів УПА. Це, вважаю, крок не так економічний, як духовний. Тим самим ми показуємо, як нам важливі наші герої і як ми їх шануємо.”
Сергій Надал переконаний, що без героїв і символів не може бути самостійної та сильної України. Саме тому ворожа Росія намагається підживлювати історичні антиукраїнські міфи про Мазепу, Петлюру, Бандеру, Коновальця, Шухевича і багатьох інших героїв України. Поневолення починається зі знищення символів нації, до яких належать національна пам’ять, мова, культура і ті ж герої. Тому сьогодні особливо важливо виявляти повагу до наших героїв. «Без цього не буде ані сильної Української держави, ані економічного розвитку в інтересах українського народу, бо такий розвиток можливий лише у самостійній та самоврядній державі, — наголошує Сергій Надал. — Отож, коли нам говорять, що “хліб” важливіший за свободу і самоповагу, маємо пам’ятати, що спочатку втрачається свобода, а тоді і добробут.”
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: День Героїв, Сергій Надал