“Це непопулярні заходи, але ми вимушені їх вживати, щоб запобігти поширенню хвороби. Тому прошу з розумінням ставитися до певних обмежень, як-от дистанційне навчання для учнів старших класів. Після того, коли пандемія піде на спад, ми повернемося до нормального навчання і нормального життя”, — зазначив Сергій Надал.
Заходи безпеки, що їх з цього тижня запровадив у Тернополі штаб з протидії коронавірусу, наступні:
– Тимчасово призупиняється робота дитячих розважальних центрів та ігрових кімнат. Заклади громадського харчування можуть працювати в режимі літніх майданчиків або на доставку їжі.
– Робота торгових центрів дозволена за умови контролю на вході, що передбачає температурний скринінг та дотримання протиепідемічних заходів, зокрема, не більше однієї особи на 10 кв. метрів, соціальна дистанція щонайменше 1,5 м у черзі. За дотриманням цих заходів безпеки мають стежити самі підприємці разом з представниками поліції й національної гвардії. Штаб рекомендує також збільшити кількість працюючих кас, щоб уникнути великих скупчень людей.
– Продовжує діяти заборона на масові культурні і соціальні заходи. Якщо планові спортивні заходи відбуваються у приміщенні, то вони мають проходити без глядачів. На вулиці допускається кількість глядачів, які займають 50 % місць.
– Дитячі садочки працюють у звичному режимі. До школи також можуть ходити учні молодших класів. Діти середньої та старшої школи, а також учні професійно-технічної системи освіти навчаються на дистанційній формі. Разом з тим обмежено дозволено проведення практичних занять для професійної технічної освіти у лабораторіях та майстернях у складі груп до 15 осіб.
– Богослужіння мають відбуватися на свіжому повітрі. У храмах рекомендується використовувати засоби дезінфекції. Місцеві телеканали транслюватимуть пасхальні Богослужіння у прямому ефірі.
Що робить мерія додатково?
У рамках програми «Здоров’я громади» з міського бюджету виділено на страхування лікарів 500 000 гривень. Це сприятиме збереженню достатньої кількості фахівців. Крім того, днями додатково виділено майже 1,5 мільйона гривень для придбання кисневих концентраторів та моніторів спостереження. Попри пандемію, у місті стабільно працюють соціальні служби, працівники яких надають допомогу потребуючим, зокрема, купують ліки, продукти, допомагають оплачувати комунальні рахунки.
Яка загальна ситуація?
У Тернополі з початку епідемії захворіли на коронавірус 16675 осіб. З них 13100 одужали і 238 померли. Протягом доби нині фіксують близько 100 нових випадків захворювання на COVID-19 і близько 60 тих, хто одужав. На даний момент у лікарнях Тернополя перебувають 279 хворих на COVID-19, з яких 245 потребують кисневої підтримки через маску або кисневий концентратор, 5 пацієнтів підключені до апаратів ШВЛ. За всіма показниками у Тернополі, на щастя, краща ситуація порівняно з навколишніми містами.
Джерело: НОВА Тернопільська газета