П’ятниця, 12 грудня 2025
• Під завалами загинула працівниця видавництва “Богдан” Ірина Чорненька • Чоловік на фронті, а дружина з сином рятувались від ракети в Тернополі • Від ракетного удару загинула працівниця Тернопільської ОВА • Страшні наслідки російської атаки на Тернопіль: 33 загиблих, 6 зниклих безвісти • Віталій і синочок Давидко загинули через російську атаку на Тернопіль • Росія вдарила по двох житлових будинках у Тернополі • Школярка з Тернополя стала лауреаткою премії імені Павла Тичини • Нападав на людей і грабував, а потім втік в Іспанію: судитимуть тернополянина • У ресторані “Пролісок” невідомі побили скло і пошкодили майно • Лялька-мотанка має глибоке коріння в українській культурі • На Шумщині виділили город у… зоологічному заказнику «Людвище» • Сила не має статі: тернопільська нацгвардійка розповіла про власний шлях у війську • Які громади на Тернопільщині найбільше допомагають захисникам? • У Кременці чоловік мало не загинув через удар дерев’яною балкою • Чорнобривці — на чай для захисників • Кардинал із Тернополя з українцями в Австралії здійняли гігантський прапор України • Олександр Вовкотеча із Підволочиська очолив Службу військового капеланства ЗСУ • У Бережанах пенсіонер вчадів через замикання настільної лампи • Священник із Вишнівецької громади розробив мобільний додаток для покаяння • Тернопільська «Посмішка» — серед найкращих на всеукраїнському фестивалі мистецтв
Сергія Притулу нагородили орденом «За заслуги»

Опубліковано: 13 Грудня о 16:00 353


У Міжнародний День волонтера, 5 грудня, Президент Володимир Зеленський підписав указ про нагородження 25 відомих українських волонтерів за вагомий внесок у посилення обороноздатності країни.


 Серед нагороджених — відомий співак Тарас Тополя, лідер «Пласту» Станіслав Андрійчук, засновник благодійного фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега і уродженець Збаража, відомий шоумен, ведучий та волонтер Сергій Притула. Нашого земляка нагородили “за громадянську мужність, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, зміцнення обороноздатності і безпеки української держави, активну благодійну та гуманістичну діяльність” орденом “За заслуги” III ступеня.

Від початку російсько-української війни Сергій Притула — активний волонтер, збирає матеріальну допомогу від небайдужих громадян і доставляє її українським військовим, часто відвідуючи їх у зоні АТО.  Частину грошей, зароблених виступами, він також витрачає на допомогу армії, купуючи для військових потреб автомобілі, ліки, прилади нічного бачення та іншу військову оптику.

6 грудня Сергій Притула написав на своїй сторінці в Фейсбуці:  «Ну, думаю, коли волонтерити, як не в День волонтера? Сів о 7 ранку за кермо, перехрестився і погнав на Світлодарку. Привіз гарну “цяцьку” розвідникам 9-го бату 59 бригади, щоб та потороч з-під Сизрані і Альмєтьєвська не мала спокою ні вдень, ні, особливо, вночі!

Зустрів старого друга, з яким познайомились ще за часів коли він був комбатом запорізького 37-го бату. “Соболь” з тих пір практично не змінився. Хіба зачіска:))))). Зараз штабує в 59-ій. Та і з комбригом, виявилося, дуже моцно заочно знайомі. Забрали вони мене до себе в їдальню, кажуть: “Їж”!

А тааааам… тьотя Леся приготувала пюре з котлетками! Той самий випадок, коли фраза “як у дитинстві”, доречна, як ніколи. То я ще й добавки взяв:)).

Ситий і щасливий подякував за гостину і погнав на Карлівку до “Лео”. Думаю, на усій лінії фронту немає підрозділу, який би не співпрацював із “Лео” чи його хлопцями. Це “очі з неба” наших військ. Практично з висоти пташиного польоту і навіть вище. Коротше, аеророзвідка і координування ведення вогню. Притарабанив йому два коптера. Перевірив наявність раніше придбаної Лелеки. Намітили плани на майбутнє. Заодно, щоб два рази не ставати, обмили “по піїсят” його “Богдана Хмельницького” і мій “За заслуги”.

Перед сном вслухались у канонаду в районі Авдіївської промки. Нарахували 50 приходів. Рахували 3 офіцери і я. Зранку в новинах передали, що наша сторона зафіксувала 23. Я думаю, що правильно вони роблять, що так повідомляють. Ну бо 23 —  воно якось ні те ні се. А сказали б 50 —  то деякі люди злякалися б і подумали, що у нас війна і зразу втомилися б від неї!

Зрання встав і погнав на Часів Яр. Брата обійняти. Брат Олег там служить у штабі ООС. Нас просто в бабусі росло
чотири онуки. Я і Василько — то сини моєї мами, а Олег і Вовка — сини маминої сестри. Але ми в дитинстві не ділилися на рідний/двоюрідний, росли вчотирьох, як одне ціле. Я найменший і в мене день народження 22 червня, Олег найстарший, і в нього день народження 9 травня. Соупадєніє? Не думаю:))) Брата обійняв, особовий склад з Днем ЗСУ привітав! Офіцери прийняли, обігріли, чайком напоїли, в путь благословили.

Трохи розминувся із президентом, який теж прилетів у “Часіки”, нагороджувати вояків. Але, думаю, може так і краще. Раптом він мій орден мав з собою, а я без піджака… куди чіпляти? На куртку :))) ? Не гарно, не пасує :)))!

Того поїхав на Київ. І поки їхав, думав собі, що серед державних свят для мене День ЗСУ поступово стає ну, якщо не важливішим за День Незалежності, то десь на одному рівні. Бо якщо не буде Збройних Сил України, то і Незалежності не залишиться.

Хороша у нас Армія. Люблю її. Вітаю з Днем ЗСУ!!!

Колись настане той день, коли я приїду чи подзвоню комбатам, комполка чи комбригам, і вони мені скажуть: “Дмитрович, вже нічого не треба —  все є!”.

Але поки цього не трапилось —  будемо збирати зі світу по нитці, по копійці, і будемо помагати!

У цьому місяці я зроблю зовсім мало закупок. Конкретно 2. Але на них піде десь в районі 750 000. Потім розпишу і покажу, на що. Ці гроші в мене є, але то все, що є. А запитів з цієї подорожі привіз немало. І не тільки від вищезгаданих підрозділів.

Тому, як завжди, попрошу трохи підсобити, хто скільки може. Щоб в новий рік увійти не з порожньою скарбничкою!

Друзі, дякую вам щиро за вашу допомогу і підтримку. І та державна нагорода, яка стала для мене сюрпризом по дорозі з Світлодарська до Карлівки, це теж наша спільна нагорода. Просто дали її кур’єру. Але там всі ваші старання за останні 5 років!

Люблю вас не менше ніж Армію! Працюємо, панове!!!»

ПриватБанк
Номер картки
5168 7420 6353 7207
№ рахунку 29244825509100
МФО 305299
ЄДРПОУ 14360570
Притула Сергій Дмитрович
ІПН 2975800618


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Внаслідок жахливого ракетного удару по Тернополю 19 листопада, загинула працівниця видавництва "Богдан" Ірина Чорненька...


Рубрика: , Опубліковано: о 11:22


Трагічний ранок 19 листопада назавжди змінив життя родини Геляс у Тернополі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:11


Галина Мацьків загинула під завалами зруйнованого російською ракетою будинку в Тернополі...


Рубрика: , , Опубліковано: о 9:00


22 листопада о 18:00 у Тернополі завершили пошуково-рятувальні роботи після масованого російського удару...


Рубрика: , , Опубліковано: о 20:16


Внаслідок ракетної атаки ворога на Тернопіль 19 листопада трагічно загинули Віталій Долиняк та його маленький син Давидко...


Рубрика: , , Опубліковано: о 11:52


Найпопулярніше цього тижня

Теми дня
23 Листопада
22 Листопада
19 Листопада
10 Листопада
24 Жовтня