Максимально ефективно це можна зробити, лише допомагаючи роботодавцям створювати безпечні умови праці, дотримуватись стандартів та спільними зусиллями запобігати будь-яким нещасним випадкам на робочому місці.
За 10 місяців цього року страхові експерти з охорони праці Тернопільського міського відділення управління ВД ФССУ в Тернопільській області взяли участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці на 47 підприємствах м. Тернополя. Працюючи в колективах підприємств та організацій області, страхові експерти наголошують на тому, що коли хтось побачив небезпечну ситуацію поруч, варто попередити нещастя. Хтось не одягнув засоби індивідуального захисту, не виконав головні інструкції – потрібно зупинити, роз’яснити, можливо, це допоможе зберегти чиєсь здоров’я і життя.
Нещодавно завершили розслідування нещасного випадку з працівником ТОВ «Будсервіс». На місці роботи був трап і чоловік розпочав фарбування металевої конструкції посередині гаражного приміщення. Після завершення роботи він приставив до даху приміщення драбину, виліз на дах, щоб поправити шифер, але трап на нове місце не переніс, а йшов по дошці завширшки 15 см, яка лежала на шифері. Нога зіслизнула з дошки на шифер гаражного покриття, який проломився, і потерпілий впав униз в середину гаражного приміщення заввишки 4 м, отримавши через власну безпечність важку травму. На щастя, залишився живий.
Страхові експерти з охорони праці Тернопільського міського відділення доносять до свідомості працівників інформацію щодо особистої відповідальності за власну безпеку й оточуючих, а керівника – за безпеку праці колективу. Також звертають увагу керівників підприємств, які здійснюють свою діяльність у сферах із підвищеним ризиком настання нещасних випадків, на здійснення заходів щодо попередження виробничого травматизму.
Коли працівники при виконанні ремонтних робіт на вулицях та автошляхах, на будівництві та в інших місцях із підвищеним ризиком травматизму перебувають у захисних касках, світловідбивальних жилетах та інших засобах індивідуального захисту, вони передусім дбають про своє майбутнє.
На підприємствах, де суб’єктами господарювання є як юридичні особи, так і фізичні, спеціалістами відділення від початку року було надано 56 консультацій, спрямованих на вирішення питань збереження здоров’я працівників. Крім того, взято участь у проведенні 50 навчань з питань перевірок знань з охорони праці. Можливо, саме робота в колективах, яку проводять страхові експерти Фонду, не була марною: порівняно з минулим роком кількість випадків виробничого травматизму в м. Тернополі зменшилася на 23,6 відсотка.
За результатами аналізу настання нещасних випадків на виробництві в розрізі галузей економіки працівники відділення посилили роз’яснювальну роботу у сферах, в яких вони сталися. Зокрема, найбільша їх частка припадає на будівництво, надання транспортних послуг, розподіл електроенергії, сферу комунальних послуг.
Тепер в умовах військової агресії росії проти нашої країни, коли підприємства проводять релокацію, є випадки, коли роботодавець виключає зі штатного розпису посади спеціалістів служби охорони праці, ігноруючи безпеку праці.
Тому ще раз наголошуємо: страхові експерти з охорони праці відділень управління виконавчої дирекції Фонду в Тернопільській області завжди готові роз’яснити, проконсультувати, порадити, надати методичну допомогу з впровадження дієвої системи управління охороною праці на підприємстві.
Для консультацій просимо звертатися за адресою: м. Тернопіль, вул. Старий Поділ (колишня Танцорова), б. 51; 3-й поверх, каб. 307 або телефонувати за номером: (0352) 52-21-58.
Святослав Кітура, начальник відділу профілактики страхових випадків Тернопільського міського відділення УВД ФССУ в Тернопільській області
Джерело: НОВА Тернопільська газета