Субота, 26 жовтня 2024
• У Тернополі розвозили вночі на самокаті… наркотики • Українців попереджають про підготовку мітингів-провокацій у багатьох містах • Поліцейські Тернопільщини розшукують іноземців-порушників • Поліг у бою на Харківщині. На щиті повертається додому Степан Іванчук із Тернопільщини • Чотири роки тюрми – за фейкове повідомлення • На місці блокпосту на Тернопільщині спорудили фігуру Богородиці • Волонтери і ветеран війни з Тернопільщини доправили допомогу на фронт • «Все почалося з малини». Військовий із Тернопільщини створив найбільший ягідний кооператив в Україні • Чоловік з Кременеччини поцупив телефон у школярки • Власноруч написана ікона — відображення душі. У Тернополі розпочала роботу Школа іконопису Володимира Шерстія • Смертельна аварія на Збаражчині: автомобіль в’їхав у дерево… • 19-річний хлопець побив до смерті маминого залицяльника • Виїхав на узбіччя і врізався в дерево: помер 47-річний водій… • Трагедія у Скалаті: чоловік вирішив розібрати боєприпас часів Другої світової війни • Обірвалось життя викладача із Борщова Ігоря Андрійчука • 27 місяців російського полону. Додому повернувся воїн Сергій Бойчук із Тернопільщини • Козівська громада придбала автомобіль для воїна-земляка на Донеччину • Міського голову Почаєва Василя Бойка перевірять через лобіювання інтересів УПЦ МП • Співак Павло Нарцис відвідав дитячий будинок у Тернополі • Депутат держдуми росії Шолбан Кара-оол подав апеляцію до тернопільського суду
Скоро будемо мати «штуку»…

Опубліковано: 27 Вересня о 14:00 25


Найближчим часом готівкову масу грошей в Україні поповнять 5 мільярдів гривень
.


Це пов’язано з тим, що національний банк з 25 жовтня ц. р. вводить в обіг нову купюру номіналом 1000 гривень, перша партія якої запланована в обсязі 5 млн. штук, а надалі ці банкноти будуть друкувати залежно від замовлень банків і потреб економіки.

Як повідомили в НБУ, обличчям нової «штуки» є академік Володимир Вернадський — видатний український вчений, мислитель і громадський діяч кінця ХІХ і першої половини ХХ століття. За словами голови НБУ Якова Смолія, академіка Вернадського обрали з огляду на те, що в теперішньому банкнотному ряду гривні не представлені діячі науки. На зворотному боці купюри зображено приміщення Національної академії наук України, що розташоване на вулиці Володимирській в Києві.

До речі, 1000-гривнева банкнота в Україні уже ходила. Було це за часів УНР у 1918-20 роках, і тоді, звичайно, вона мала зовсім инший вигляд.

Деякі особливості

На новій банкноті домінує голубий колір. Її кольорова гама, дизайн і розмір допоможуть легко відрізняти номінал від инших купюр. Розмір банкноти — 75 на 160 мм, завдовжки вона на 6 мм більша від номіналу 500 грн.

Як стверджують в НБУ, нова «штука» надійно захищена від підробок. Оптично-змінний елемент SPARK має кінематичний ефект. При зміні кута освітлення на елементах зображень проглядається перехід від золотистого до нефритового відтінку. Крім того, банкнота має флуоресцентний, інфрачервоний і магнітний захист.

Для чого вводять?

Оптимізацію в НБУ пояснюють кількома причинами. Наприклад, надто велика кількість різних купюр і монет спричиняє плутанину в гаманцях і забирає багато часу при розрахунках готівкою. Є у нововведенні і економічне підґрунтя. У зв’язку із суттєвим зростанням цін на товари і послуги, а також збільшенням доходів громадяни майже не використовують дрібні монети і об’єктивно виникла необхідність у номіналі 1000 грн. В НБУ нагадали, що останній раз нову купюру — вартістю 500 грн. — вони запроваджували ще 13 років тому, в 2006 році, тоді середньомісячна зарплата була в межах 1000 грн. і розмінювалась двома банкнотами, а тепер для її виплати потрібно, як мінімум, 20 банкнот.

Економісти переконані, що вводити в обіг 1000-гривневу банкноту потрібно було ще чотири роки тому, коли за президентства Порошенка і «банкування» Гонтарєвої обвалилася гривня, і що дана новація не позначиться на інфляції.

«1000 гривень — це лише трохи більше 30 евро, — каже виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. — А в ЄС, і це при їхньому рівні безготівкових розрахунків, найкрупніша за номіналом банкнота — 500 евро, і там ніхто не говорить, що це багато. Нові гроші жодним чином не впливають на зростання цін, тому що інфляція залежить від кількості грошової маси в обігу, а не від номіналу банкнот.»

Дрібних монет не буде

А ось монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом вже з 1 жовтня ц. р. За інформацією НБУ, громадяни можуть без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти більших номіналів у всіх банківських відділеннях України упродовж наступних трьох років.

Поступово будуть вилучати з обігу і монети номіналом 25 копійок, а банкноти вартістю 1 і 2 гривні планомірно замінюватимуть на монети відповідних номіналів. З’являться найближчим часом також монети вартістю 5 і 10 гривень — і не сувенірні, а для звичного використання в обігу. Таким чином, після запровадження 1000-гривневої банкноти і вилучення з обігу монет вартістю 1, 2, 5 і 25 копійок номінальний ряд гривні зменшиться з 17 позицій до 12-ти.

До речі
Що можна купити за банкноту 1000 гривень?
недорогий мобільний телефон;
недорогу побутову техніку — витяжку, маленький водонагрівач чи мікрохвильовку;
турецькі або китайські джинси;
недорогий ювелірний виріб — золотий кулончик або срібні сережки;
2 пляшки нормального коньяку або віскі;
заплатити комуналку за 1-кімнатну квартиру;
скромний тижневий набір продуктів на 2 особи.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Linden Marathon
Нещодавно опубліковане

Зловмисників зупинили співробітники патрульної поліції, коли ті на самокаті пересувалися містом...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:11


У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України попереджають про підготовку мітингів-провокацій у містах України...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:00


Громадянина Азербайджану з підробними документами виявили в обласному центрі під час перевірки працівники міграційної поліції ГУНП в Тернопільській області спільно з співробітниками УДМС. Фігурант пред'явив посвідку на постійне місце проживання з ознаками підробки...


Рубрика: , , Опубліковано: о 15:19


Під час виконання бойового завдання у селі Кругляківка Харківської області 14 жовтня загинув військовослужбовець Степан Іванчук із села Синягівка Збаразької громади...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:27


Апеляційний суд залишив без змін вирок мешканцю Чортківщини, засудженому за неправдиве повідомлення про замінування адмінбудівлі поліції. Чоловік проведе у місцях позбавлення волі чотири роки...


Рубрика: , Опубліковано: о 13:00



Теми дня
24 Жовтня
23 Жовтня
22 Жовтня