«У нас з’явилась мрія…» – ці слова найчастіше можна було почути з уст тернопільських волонтерів, які у вівторок, 5 грудня, зібралися у ЦДМІ ім.Довженка. Вони презентували власні благодійні проекти, які допомагають багатьом втілити мрії в реальність. Дату зустрічі обрали не випадково, адже щороку саме 5 грудня в усьому світі відзначають День волонтера. В Україні волонтерський рух набув особливої ваги у часи Революції гідності та в перші роки війни, саме завдяки згуртованості та безкорисливій допомозі звичайних людей вдалося відстояти суверенітет держави. Сьогодні волонтерські проекти охоплюють усі сфери життя.
«Україна Єдина», «Соціальне таксі», «Мрія на всіх», БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку», «Citrus LIFE», «Одежина», «Теплий дотик», «Центр благодійності», «Допомога від щирого серця», «Серія семінарів: права дітей з інвалідністю», «Файні внуки» – ось ті проекти, які презентували їхні автори.
«Цей рік у Тернополі минув під гаслом благодійності, тому ми дуже хотіли відзначити тих людей, для яких це не просто справа, це їхнє життя, – зауважила організатор заходу Оля Гордієнко. – Адже вони докладають максимум зусиль, щоб подарувати тепло іншим і дуже часто залишаються десь за кадром. Тож сьогодні присутні мали змогу познайомитись з ними і поспілкуватись».
Як розповів Сергій Кічула, керівник проекту «Citrus LIFE», завдяки благодійності вдалося зібрати кошти на придбання такого необхідного ультразвукового скальпеля для тернопільського онкодиспансеру.
«Ідея збирати гроші саме для допомоги онкохворим з’явилася після того, як я дізнався про історію канадського хлопця, який через рак втратив ногу, але організував благодійний марафон, щоб допомогти іншим людям перемогти цю недугу, – зазначив пан Сергій. – Ми не просто так назвали наш проект «Citrus», адже згідно з дослідженнями науковців саме лимон здатен затримувати розвиток ракових клітин. Відтак навіть запустили флеш-моб: охочі могли з’їсти четвертинку лимона й віддати нам 100 грн, інші три частинки треба було запропонувати своїм друзям. Якщо учасник відмовлявся скуштувати цього кислого фрукта, то мав віддати 200 гривень». Отак завдяки добрій справі та лимонам волонтери купили прилад за мільйон гривень, який врятує не одне життя.
Найбільше присутнім запам’яталася розповідь Лілі Проць про Сергія Ткачука, хлопчика, який пересувається на інвалідному візку, але він дуже хотів підкорити Говерлу. Так народився проект «Мрія на всіх». Відома спортсменка зібрала небайдужих і разом вдалося реалізувати це бажання Сергія.
«Більше півроку готувалися до підйому. Сергія Ткачука несли чоловіки, які спеціально тренувалися. Для транспортування хлопця обладнали спеціальне крісло, яке фіксували на спині. Разом із Сергієм вага становила близько півсотні кілограмів. А музичний гурт «Фіра» не тільки долучився до проекту, але ще й зняв кліп про цю мандрівку», – поділилася спогадами Ліля Проць.
Присутніх привітав заступник міського голови, автор ідеї відзначення волонтерів Тернополя Леонід Бицюра. Він зауважив, що «волонтерство – це стан душі, коли тобі болить чужа біда, а про інших думаєш більше, ніж про себе. Тож необхідно продовжувати розвивати культуру благодійництва в Тернополі та Україні, щоб усі розуміли, що волонтерство – це найперше готовність до взаємопідтримки, волонтером може бути кожен, незалежно від віку, станіd та можливостей.»
Оксана Хома
Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: волонтери