Понеділок, 17 червня 2024
• 34 тисячі гривень видурили у пенсіонерки з Тернопільщини • “Пишаємось нашим татом!” Донька захисника з Тернопільщини зворушила привітанням • Шантажували подружжя і вимагали 4 тисячі доларів • “Тонко відчував своїх моделей”. Передчасно обірвалось життя відомого фотографа з Тернополя • “Пришвидшував” виготовлення паспортів: судитимуть чоловіка із Чорткова • Картину Івана Марчука продали за 300 тисяч доларів • Затримали тернополянина, який продав… гранату • Мер із Тернопільщини зустрівся в Німеччині із Зеленським і Шольцом • У заповіднику на Тернопільщині виявили рідкісну орхідею • Лавандова клумба – біля Степана Бандери у Тернополі • Тернополянин Ілля Маршалок – бронзовий призер чемпіонату України з боротьби самбо • Діти захисників із Тернопільщини вирушили в літній табір у Нирків • Вбивство у Почаєві: дружина не прокинулась після побиття чоловіком… • Після зливи міст у Струсові… поплив. Яка причина? • Родинне дерево – на пів стіни! На Тернопільщині привітали 100-річну ювілярку • «Тиждень донорства крові»: тернополян запрошують здати кров для захисників • У багажнику – туша косулі. Двоє мисливців з Тернопільщині порушили заборону на полювання • Привласнили понад 3,2 млн грн під час ремонту військового містечка • На Тернопільщині діють три літні оздоровчі табори для дітей • “Хто не зможе оплачувати за електрику за новим тарифом, отримуватиме субсидію”
Стандарти не потрібні в час війни?

Автор: Опубліковано: 8 Грудня о 14:01 357


«Тернопільстандартметрологія» невдовзі припинить діяльність через безглузді рішення уряду.


Тернополяни добре знають багатоповерхівку з буквою «С», що на вулиці Оболоня за Центральним речовим ринком. Містяни здебільшого приносять туди на повірку лічильники, виробники тестують там свою продукцію, організації перевіряють обладнання. «Тернопільстандартметрологія» — назва цього державного підприємства, витоки якого сягають 1939-го року, коли в місті було створено управління уповноваженого палати мір і ваг. У будівлі на вулиці Оболоня установа знаходиться з 1980-го. Проте 84-річна історія підприємства може зупинитися найближчим часом через заплановану у владних кабінетах реорганізацію. Уряд чомусь вирішив у час війни «поховати» потужні державні підприємства, хоча ті самі себе забезпечують і ще й наповнюють бюджет. Є інформація, що із 29 науково-виробничих центрів стандартизації, метрології та сертифікації по Україні планують залишити тільки сім. Тернопільське підприємство хочуть приєднати до аналогічного в Івано-Франківську. Невже Тернополю не потрібні стандарти?

«Кинули оком» на майно «Тернопільстандартметрології»

ДП «Тернопільстандартметрологія» на даний час перебуває у стані припинення діяльності. Про це відомо із ресурсу youcontrol. До кінця року підприємство має злитись із «Івано-Франківськстандартметрологією». Про це повідомили «Тернопільстандартметрології» цьогоріч влітку. Колектив підприємства сподівався, що все-таки на верхах не підуть на такий крок, який по суті буде початком кінця їх діяльності. Про ситуацію в тернопільських «стандартах» «НОВІЙ…» розповіли працівники підприємства. Днями журналісти навідалися в установу, щоб дізнатися про подальшу долю «Тернопільстандартметрології». Працівники, з якими вдалося поспілкуватися, висловили хвилювання за підприємство. Директор ДП «Тернопільстандартметрологія» Микола Тешнер відмовився коментувати доцільність реорганізації. Видно, що він теж не в захопленні від змін, які грядуть на підприємстві, але не може вплинути на наказ згори.
Навіщо Міністерство економіки України ліквідовує прибуткове ДП «Тернопільстандартметрологія»? Яка доцільність реорганізації? З наших джерел відомо, що під «крило» «Івано-Франківськстандартметрології» хочуть передати підприємства з Тернополя, Чернівців і Закарпаття. До нового року має бути здійснено злиття в єдину структуру.

«Прислали наказ про реорганізацію. А як має все відбуватися? Невідомо. Ніхто не радився з нами, не приїжджав на підприємство, щоб ознайомитись із нашою роботою», — зітхає одна з працівниць.

Реорганізація потягне за собою чимало змін, зокрема, скорочення частини працівників, обмеження повноважень, втрату клієнтів, зменшення доходів. Навіщо руйнувати добре налагоджену роботу «Тернопільстандартметрології» в такий важкий і непевний час війни? Адже підприємство не створює жодних труднощів для держави, бо є дохідним. Яка логіка приєднувати наше підприємство з добротною матеріальною базою до івано-франківського, яке знаходиться в орендованому приміщенні… дитсадка? Подейкують, що у владних кабінетах просто «кинули оком» на ласу будівлю «Тернопільстандартметрології», тому й бігом затіяли під прикриттям війни реорганізацію. А руйнувати щось, як відомо, не будувати.

Фото з архіву редакції.

«Стандарти» хочуть «загребти» в приватні руки

«НОВА…» надіслала запит у «Тернопільстандартметрологію», щоб дізнатись про доходи підприємства, суму сплачених податків, про зарплату працівників. Як нам повідомили, за 2022-ий рік підприємство сплатило 17 мільйонів податку, отримало 1 мільйон 750 тисяч гривень чистого прибутку. Середня зарплата в «Тернопільстандартметрології» — 17 тисяч гривень. Підприємство розвивається, покращує матеріальну базу на основі своєї господарської діяльності. Нічого не просить у держави, єдине — щоб не перешкоджали роботі. На підприємстві нині є близько 70 працівників. Було більше, але після повномасштабного вторгнення частина звільнилася і виїхала за кордон. Реорганізація може призвести до кадрової кризи, адже через нестабільність деякі фахівці вже підшукують запасні варіанти для працевлаштування, щоб не залишитись без засобів існування.
Знайти спеціалістів для «Тернопільстандартметрології» непросто. Щоб стати фахівцем у галузі стандартизації і метрології, потрібно роками здобувати досвід. Наскільки відомо, під час реорганізації в ліквідованих підприємствах скоротять адмінперсонал, бухгалтерію, відділ кадрів, юридичний відділ. Залишать тільки інженерів, які виконують поточну роботу із повірки. Усі адміністративні питання будуть вирішуватись дистанційно.

Фото з архіву редакції.

«По кожен документ, кожен рахунок потрібно буде звертатися в Івано-Франківськ. А якщо взимку знову почнеться блекаут — як зможемо комунікувати без світла, інтернету?» — обурюється працівник «Тернопільстандартметрології».

Виникла й інша вагома перешкода в роботі підприємства. Оскільки ДП «Тернопільстандартметрологія» нині в стані припинення діяльності, то не може брати участі в тендерах через майданчик держзакупівель Prozorro. Це блокує роботу підприємства. Клієнти занепокоєні, є ризик, що шукатимуть інші варіанти співпраці. Найпростіша альтернатива для клієнтів — звернутись до приватних підприємств, які надають такі ж послуги. Проте, як відомо, більшість таких приватників працюють непрозоро, приховують реальні доходи, не мають ні обладнання, ні досвіду якісно виконати перевірку обладнання чи продукції. На коліні виписують свідоцтва про результат перевірок. А від цього в подальшому залежить безпека, життя і здоров’я людей, які будуть користуватися тими чи іншими речами. «Стандарти» хочуть «загребти» в приватні руки, тому й прикриваються різними безглуздими реформами», — резюмує нашим журналістам інженер.

Керманичі Тернопільщини не відстоюють інтереси області

У Міністерстві економіки України «охрестили» науково-виробничі центри стандартизації, метрології та сертифікації, яким дали шанс на подальшу діяльність, «золотими». Нонсенс, але нині не можливо здійснити абсолютну реорганізацію підприємств цього напрямку в Україні, бо частина з них — на окупованій території. Проте це не сильно хвилює реформаторів, бо їх більше цікавлять прибуткові підприємства, ніж захоплені ворогом і роздерибанені.
«Тернопільстандартметрологія» забезпечена дороговартісним обладнанням, на яке потратили мільйони. Фахівці підприємства — мікробіологи, інженери, теплотехніки, електрики, стандартизатори, сертифікатори — перевіряють медичні прилади, ваги, лічильники, проводять лабораторні випробування сировини на якість, встановлюють фізико-хімічні, бактеріологічні показники. Будівля «Тернопільстандартметрології» споруджена з дотриманням вимог для проведення досліджень, забезпечена шумоізоляція та інші параметри.
Втрата такого потужного підприємства суттєво позначиться на різних сферах життєдіяльності Тернопільщини. Прикро, що ні керівництво області, ні народні депутати від нашого краю не відстоюють інтереси мешканців. Єдине, Тернопільська обласна рада зверталася до Верховної Ради щодо питання подальшої діяльності «Тернопільстандартметрології», але результату нема.

Фото з архіву редакції.

«Рішення про реорганізацію «Тернопільстандартметрології» — політичне. Яка доцільність забирати прибуткове підприємство в Тернопільщини? Значні напрацювання можуть бути втрачені, адже «золотим» керівникам на відстані буде не до наших нагальних проблем. Щоб підприємство розвивалося, ним треба жити щоденно, за нього треба вболівати. А все йде до того, що нашу будівлю просто можуть продати «з молотка», а фахівців порозганяти», — висловила свою думку працівниця ДП «Тернопільстандартметрологія».
Журналісти «НОВОЇ…» неодноразово телефонували у Міністерство економіки України, щоб отримати коментар щодо припинення діяльності ДП «Тернопільстандартметрологія», однак нас відфутболювали від кабінету до кабінету, врешті заблокували наш номер. Нам вдалося дотелефонуватися до директорки Департаменту з управління об’єктами державної власності Міністерства економіки України Галини Вашеки. Посадовиця вислухала наше запитання, але відмовилася коментувати по телефону. «НОВА…» надіслала запит у міністерство. Чекаємо на відповідь. Хочеться вірити, що нам все обґрунтують про «стандарти», а не надішлють стандартну відписку.


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

Мешканка Чортківського району довірилася аферисту і перерахувала на його карту понад 34 тисячі гривень...


Рубрика: , , Опубліковано: о 23:31


Зворушливий і щемкий допис у День батька написала про свого тата-військовослужбовця Анастасія Бобрівець із Тернопільщини...


Рубрика: , Опубліковано: о 17:12


Вимагали 4000 доларів неіснуючого боргу – повідомлено про підозру чотирьом особам на Тернопільщині...


Опубліковано: о 15:35


Передчасно обірвалося життя відомого у Тернополі фотографа, майстра світлин у стилі "ню", викладача школи «Автограф» Андрія Шкварка...


Рубрика: , Опубліковано: о 14:03


Через отримання неправомірної вигоди за вплив на працівника міграційної служби судитимуть мешканця Чорткова...


Опубліковано: о 12:00Теми дня
16 Червня
14 Червня
13 Червня
12 Червня