П’ятниця, 06 грудня 2024
• Виписали з лікарні двох дітей, які отруїлися грибами у Копичинцях • Підпалили приміщення сільської ради біля Тернополя на замовлення… спецслужб росії • 12-річний хлопчик потрапив під колеса автомобіля • “Це була зразкова сім’я…” Ворожий безпілотник забрав життя тернополянина Віталія Ременця • Нічна атака “шахедом” по Тернополю: загинув 45-річний чоловік, є також важкопоранені • Латвійські партнери передали два автомобілі для військовослужбовців Тернопільщини • “Обірвалося на полі бою молоде життя …” Загинув захисник Євгеній Гнидка • Вбивство у Тернополі: грабіжник увірвався в будинок і зарізав подружжя… • Ресторани Тернополя забезпечують військових додатковим харчуванням • Вчителів запрошують взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» • Бучацька громада прощається із захисником Русланом Грицівим • 199 дітей цьогоріч розшукували поліцейські на Тернопільщині • Четверта смерть через гриби: сім’я на Тернопільщині втратила 13-річну дівчинку • У Тернополі віддали шану жертвам голодоморів в Україні • У Тернополі виступить “Лісапетний батальйон” • У Тернополі автобус наїхав на 23-річного хлопця • Зупинилося серце захисника із Чортківської громади • Воїн із Теребовлянщини отримав високу відзнаку від президента • Переселенка із Запоріжжя обійняла високу посаду в громаді на Тернопільщині • 18 листопада на Тернопільщині вимикатимуть електроенергію
Іван Чайківський без краватки

Опубліковано: 17 Жовтня о 10:00 970


Наш земляк, народний депутат Іван Чайківський стрімко увірвався в політичне життя України і відразу гучно заявив про себе. Тепер вже важко відрізнити, де Чайківський-бізнесмен, а де Чайківський-політик.


Очоливши на Тернопільщині політичну силу «За Майбутнє», яка згуртувала господарників, людей справи, Іван Адамович здобуває все більшу прихильність серед мешканців Тернопільщини. Що відомо нам про нього?

7 фактів з життя
1. Народився 29 травня 1972 року в селі Настасів Тернопільського району. Закінчив Тернопільське ПТУ № 10. З 1990 до 1992 року служив у Збройних силах України. У 2009-ому отримав ступінь магістра з економіки та менеджменту інвестицій у ТНЕУ. Був головою правління Товариства власників «Колос» у селі Настасів, там же створив підприємство «Агропродсервіс». У 2010 році був обраний депутатом Тернопільської районної ради. Чотири роки очолював обласну організацію «Аграрної партії України» на Тернопільщині, був заступником голови партії в Україні. З 2019-го — народний депутат України від групи «За Майбутнє». Секретар комітету аграрної політики і земельних відносин у Верховній Раді. З дружиною Тетяною виховали доньку Катерину і сина Павла. Мешкають у Великому Ходачкові.
2. Перші гроші заробив, працюючи у жнива на скирті в колгоспі, а також на картоплезбиральному комбайні. Це був 1992-ий рік. Зароблені кошти 22-річний Іван обміняв на $42. Разом із друзями поїхав до Мінська і на всі гроші накупив біжутерії, щоб продавати на ринку.
3. За 22 роки в агросекторі став своєрідним аграрним Ілоном Маском: заснував приватне підприємство, яке перше в Україні почало брати в оренду людські паї. В аграрний сектор потрапив випадково. У 1994-1997 роках мав у Тернополі гуртівню з продуктами харчування, торгував соусами, горошком, макаронами, маргарином. «З мого села на ринку теж були підприємці, зокрема, пан Василь мав невеликий магазин, пасажирський бус. Він часто повторював: «Іване, як шкода колгоспу в селі». Наші рідні там працювали. Господарство тоді було великим і розвинутим, згодом його розділили між 998 пайовиками… Там люди мене добре знали, і давай просити. Навіть не знаю, як мене вмовили, але погодився. З 5 кандидатів за мене проголосували
70 %. Це було 19 грудня 1998 року, на самого Святого Миколая. Отак у 26 років я став головою колгоспу», — розповів Іван Чайківський виданню Agropolit.
4. Історія ПАП «Агропродсервіс»: «Якось мені потрапив до рук журнал україно-американської компанії «Ронко», яка допомагала проводити в Україні розпаювання, — поділився спогадами Іван Адамович. — Прочитав статтю про фермера з Херсонщини, який на своєму паї почав вирощувати овочі, і вирішив взяти ще два паї. Покликав я нашого юриста. «Якщо моя бабця Оля має пай, а ми на базі нього заснуємо підприємство, то чи ми можемо ще добирати паї інших власників в оренду?» — запитую. Тоді ще були сертифікати, не було виділено землі в натурі, не існувало державних актів. Юрист наступного дня каже: «В принципі, можна». Відтак у лютому ми створили ПАП «Агропродсервіс», а 11 червня 1999-го зареєстрували перше приватне агропромислове підприємство в Україні».
5. Чому пішов у політику? «Моя мотивація проста: платники податків сплачують величезні кошти, а натомість отримують в село дві лампочки і то з великим цоколем, — з гіркою іронією відповів Іван Чайківський. — Компанія «Агропродсервіс» сплатила за 2019-ий рік 249 млн. грн. податків. Соціальна інфраструктура в селах, дитсадки, дороги — це все заслуга підприємців, які працюють там, а не депутатів, які привозять одне вікно у сільський клуб і під оплески перерізають червону стрічку. Фактично влада не допомагає бізнесу розвивати соціальну інфраструктуру в селі, а в підприємцях бачить лише дійних корів. Вихід єдиний: брати на себе відповідальність, йти в політику і змінювати ситуацію».
6. «Іван трепетно ставиться до сім’ї, родини. Він мудрий батько, з ним і я завжди раджуся. В «Агропродсервісі» працюють його брати, дружать і підтримують один одного. Синівською турботою оточена мама мого чоловіка, яка живе в Настасові в хаті, де народилися і виростали хлопці Чайківські. Мій батько після смерті моєї мами переїхав на Хмельниччину, але зимуємо завжди разом у Великому Ходачкові. Тут у нас тепло, майже не користуємося газом, чоловік заготовляє вдосталь дров для альтернативної системи опалення. Наш дім — наша фортеця. Іван жартує, що це Великоходачківська філія, а я тут директор», — розповіла в одному з інтерв’ю дружина народного депутата Тетяна Іванівна.
7. «Духовність — це віра, — переконаний знаний аграрій. — Ходжу до церкви попросити здоров’я для близьких, рідних, друзів, працівників компанії. У храмі можу бути один на один з собою. Людина без віри — шмат м’яса. Робота — це моє хобі, хобі — це моя робота. Звичайно, є дрібнички, які подобаються. Збираю ретро-тарілки з різних країн: з Австрії, Угорщини, Польщі… У мене є невеличка мрія — зробити музей сільського господарства. Вже почали збирати експонати: є плуг XVIII століття, бронзові сокири, посуд часів трипільської культури. Мій брат Віталій теж загорівся цим проєктом, дозбирує експонати: вже є старі парові двигуни з перших с/г машин. Найстаріший експонат із моєї колекції старожитностей — бронзові серпи ІІ-ІІІ тис. до н.е.».


Джерело: НОВА Тернопільська газета

Нещодавно опубліковане

За інформацією ДУ “Тернопільський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” другого грудня 2024 двох дітей, які, після отруєння грибами, перебували на лікуванні в НДСЛ “Охматдит” м. Київ виписали з лікувального закладу...


Рубрика: , Опубліковано: о 16:05


У ніч з 29 на 30 листопада у селі Петриків Тернопільського району навмисне підпалили приміщення сільської ради...


Рубрика: , , , Опубліковано: о 15:09


Про травмованого дванадцятирічного хлопчика надійшла інформація на спецлінію Заліщицького відділення поліції 2 грудня близько 9 ранку...


Рубрика: , , Опубліковано: о 12:16


У ніч з 1 на 2 грудня під час російської атаки на Тернопіль ворожий безпілотник влучив у багатоповерхівку...


Рубрика: , , Опубліковано: о 22:29


У ніч на понеділок, 2 грудня, російські окупанти завдали удару по багатоповерхівці в Тернополі. Внаслідок атаки загинув 45-річний чоловік, ще троє людей доправили до лікарень...


Рубрика: , Опубліковано: о 8:53



Теми дня
3 Грудня
2 Грудня
30 Листопада
28 Листопада