Неділя, 22 грудня 2024
• Дар’ю Коменду звільнили з посади директорки Новосільської спеціальної школи • У Тернополі затвердили Програму розвитку та підтримки волонтерства на 2025-2027 роки • Чоловік із Микулинців вкрав на вокзалі в перехожого сумку • Помер викладач ЗУНУ Віталій Мельник • Як запобігти вербуванню дітей ворожими спецслужбами? • Смертельна аварія біля Смиківців: загинула 45-річна жінка • «Будьте й надалі для нашого народу світильником Божої правди», — глава УГКЦ до владики Василя Семенюка з нагоди ювілею • У Тернополі господарі викинули собаку з четвертого поверху • Російська ракета пошкодила промисловий об’єкт на Тернопільщині • За замах на замовне вбивство зловмисникові загрожує до 15 років ув’язнення • «Допомагаємо тим, у яких війна забрала все…» У Тернополі провели благодійну акцію для переселенців • У День волонтера понад 30 тернополян здали кров для фронту • «Прийняв із послуху нашого Синоду бути слугою Христовим”. У Тернополі відбулася інтронізація архиєпископа Теодора Мартинюка • Головну ялинку в Тернополі засвітила донька Героя Тараса Петришина • «Дівчина з обкладинки» у селі під Тернополем: 2 мільйони американців дивляться, як живе українська хуторянка • Іван Яцків загинув від обстрілу ворога на Сумському напрямку • У Тернополі відзначили волонтерів, які допомагають українським захисникам • Виписали з лікарні двох дітей, які отруїлися грибами у Копичинцях • Підпалили приміщення сільської ради біля Тернополя на замовлення… спецслужб росії • 12-річний хлопчик потрапив під колеса автомобіля
Степан Барна: «Кожна велика справа має розпочатися з малого, але впевненого кроку»

Опубліковано: 8 Січня о 14:24 40


У понеділок, 26 грудня, Степан Барна прозвітував про діяльність обласної адміністрації у 2016 році на прес-конференції.


Місце зустрічі з тернопільськими журналістами — приміщення Тернопільського аеропорту — було обране не випадково, адже цьогоріч влада області здійснила, видавалося, неможливе: розроблено і затверджено проект землеустрою, завдяки якому всі 156 гектарів землі тепер належать Тернопільському аеропорту, та сертифікований аеродром, який тепер може приймати пасажирські та вантажні літаки (нещодавно це успішно довели два найголовніші літаки країни — “Борт №1” президента Петра Порошенка та “Борт №2” прем’єра Володимира Гройсмана). Однак аеропорт став лише однією ланкою в багатогранній діяльності ОДА за рік. Отже, слово Степану Барні.

Четверте місце в Україні за динамікою прямих інвестицій

— Цього року економіка Тернопільщини стабілізувалася, — констатує Степан Степанович. — Отже, область демонструє покращення у сфері соціально-
економічного розвитку і входить до десятки кращих в Україні за динамікою зростання. Підприємства та організації активізували свою роботу і у січні-вересні 2016 р. вклали у розвиток економіки на 40,9% більше, ніж торік, а саме 2,8 млрд. грн.

Важливим є те, що майже 60% від загального обсягу капітальних інвестицій вкладено саме в розвиток реального сектора економіки Тернопільщини (сільське господарство та промисловість). А це – нові елеватори, фруктосховища, тваринницькі комплекси, сільськогосподарська техніка, виробничі лінії та обладнання. Динаміка прямих іноземних інвестицій дала приріст і вивела Тернопільщину на четверте місце в Україні.

Ми маємо чудові показники зростання експорту товарів як до Європи, так і до країн Азії. Експорт до Грузії, наприклад, склав понад 800%, до Литви — майже 200%, а з Білоруссю обсяг експорту збільшився утричі.

Нові потужності агропромислового комплексу

— За обсягом виробництва валової продукції сільського господарства Тернопільщина посіла восьме місце в Україні. В цій галузі у нас також спостерігається приріст: за 11 місяців 2016 року всіма категоріями господарств вироблено продукції на суму 7,9 млрд. грн., що склало 103,6%.

Порівняно із загальноукраїнським показником у 2016 році маємо успішні результати у харчовій та переробній галузях. Якщо по Україні приріст складає лише 1,9 %, то в Тернопільській області цей показник — 14,7%.

Про стабільність та перспективи розвитку агропромислового комплексу Тернопільщини свідчить те, що цього року розширено ряд потужностей, серед яких:

– Хоростківський цукровий, Ковалівський спиртовий та Теребовлянський молокопереробний заводи;
– Тернопільський м’ясокомбінат;
– завод з переробки сої та пташник у Тернопільському р-ні;
– тваринницькі приміщення для ВРХ у Підволочиському р-ні;
– репродуктор для свиноматок у Підгаєцькому р-ні;
– елеватори у Тернопільському та Бучацькому р-нах.

Створено також два сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи з ягідництва та збирання молока у Бережанському р-ні.

456 проектів регіонального розвитку

— Рекордними цьогоріч стали вкладення державних інвестицій у соціальну інфраструктуру Тернопільщини. Будуються та вводяться в експлуатацію нові школи, садочки, медичні заклади, очисні споруди, водогони тощо. Динаміка за останні два роки просто вражає.

Загалом у 2016 році ми втілювали 456 проектів регіонального розвитку:

– 209 проектів — за рахунок субвенцій на здійснення заходів із соціально-економічного розвитку окремих територій — обсяг фінансування 53 млн. грн.;
– 194 проекти — за рахунок субвенцій на розвиток інфраструктури громад – обсяг фінансування 141,5 млн. грн.;
– 53 проекти — за рахунок Фонду регіонального розвитку та співфінансування з місцевих бюджетів — обсяг фінансування 93,6 млн. грн. та 24,7 млн. грн. відповідно.

Фонд місцевих бюджетів — 2 млрд. грн.

— Обсяг загального фонду місцевих бюджетів склав понад 2 млрд. грн. Порівняно з минулим роком це на 42,5% більше. Додатковий ресурс місцевих бюджетів цього року склав 748,9 млн. грн.

Більше того, Тернопільщина перевиконала план стосовно надходження всіх основних видів податків та зборів. За січень — листопад загалом отримано 2,004 млрд. грн. Таким чином план виконано на 118,5%.

В об’єднаних громадах з’явилося більше коштів

— Тернопільщина була і залишається лідером щодо створення об’єднаних територіальних громад — тепер їх у нас 36. Що таке “децентралізація в дії” уже відчувають мешканці нашого краю. Цифри говорять самі за себе:

на розвиток інфраструктури у 2016 році громади Тернопільщини отримали 141,5 млн. грн., а разом із цим отримали і можливість самостійно розставити пріоритети та спрямувати ці кошти на вирішення найбільш нагальних потреб. Ми бачимо також динаміку і у власних доходах бюджетів громад: у 2015 р. — 86,5 млн. грн., а у 2016 р. — 344,2 млн. грн., тобто, зростання на 257,7 млн. грн.

Надходження до бюджету від малого і середнього бізнесу — 940 млн. грн.

— Зберігається і динаміка зростання бажаючих відкрити власну справу. В результаті системної реалізації заходів із підтримки бізнесу протягом 2016 року в області зареєстровано понад 3 тисячі фізичних осіб-підприємців та 402 юридичні особи. За результатами 2016 року надходження від малого та середнього бізнесу до зведеного бюджету сягнуть 940 млн. гривень.

Цьогоріч ми розробили концепцію створення Центрів підтримки підприємництва в області, у тому числі консультаційних центрів в об’єднаних територіальних громадах. Досягнуто попередньої домовленості з Програмою “Польська допомога” щодо створення таких центрів та навчання фахівців. Розпочалась також робота зі створення Агенції регіонального розвитку.

Майже 150 тисяч послуг надано через ЦНАПи

— У 2016 році ми продовжили активно впроваджувати електронне урядування, збільшили кількість та покращили якісь надання адміністративних послуг, навчились значно економити завдяки прозорим закупівлям.

У 21 ЦНАПі розширили спектр послуг – в результаті протягом січня-листопада 2016 року ми надали їх 148,8 тисячі, що на 45% більше, ніж у 2015-ому. Розширюється спектр послуг — нині через ЦНАП можна отримати до 140 послуг, до 23 послуг в електронному вигляді.

Система PROZORRO дозволила зекономити 17 млн. грн.

— Тернопільщина стала лідером у процесі електронного урядування. Запровадження цієї системи змінює саму сутність відносин влади-бізнесу-громадян та є одним із інструментів протидії корупції. Нині за допомогою порталу Ternopil.igov.org.ua можна он-лайн отримати 103 електронні послуги, серед яких і послуга “Захисти бізнес”. Робота з електронізації послуг триває й поширюється на всі сфери.

Значно спрощено доступ бізнесу до державних закупівель. Тернопільщина активно долучилася до системи PROZORRO — з початку запровадження системи зекономлено понад  17 млн. гривень. За аналітичними даними даної системи, в області за допомогою системи електронних закупівель станом на 13 грудня 2016 року  444 організаторів оголосили 4776 закупівель. Очікувана вартість закупівель — 2,8 млрд. грн.

У будівництво доріг — понад 300 млн. грн.

— Проведено заміну верхніх шарів асфальту на 52 км автомобільних доріг, влаштовано поверхневу обробку на 36 км, ліквідовано понад 376 кв. м  ямковості. Але наша основна стратегія — це магістральні автошляхи національного та міжнародного значення.

Важливо, що в ремонті доріг розпочали освоєння сучасних євротехнологій, що дозволить збільшити експлуатацію полотна до 7-10 років. Крім того, дбаємо про збереження доріг, тому одними з перших в Україні почали використовувати сучасний ваговий комплекс нового зразка.

Енергозберігаючих проектів майже на 100 млн. грн.

— Тернопільська область майже на 70% може замінити споживання  природного газу альтернативними джерелами енергії, тому ми рухаємося вперед у цьому напрямку. Всього на даний час у бюджетній сфері області реалізовано 158 енергоефективних та енергозберігаючих проектів на загальну суму 98,8 млн. гривень (з них 80,4 млн. гривень — з Державного бюджету).

У 2016 році котельні 21-ої бюджетної установи та організації переведено на використання альтернативних видів палива (відходи деревини). Загальна вартість впроваджених проектів — 1,8 млн. грн.

За рахунок впровадження  енергоефективних заходів з початку року зекономлено понад 4,5 млн. куб. метрів природного газу та 2,2 млн. кВт/год. електроенергії.

42 новенькі шкільні автобуси

— Цьогоріч загальне фінансування закладів освіти зросло на понад 10%.

Ми реалізували 30 проектів з відбудови та ремонтів шкіл і дитячих садочків, активно впроваджували енергозберігаючі технології: перевели на альтернативні види палива 26 котелень, замінили на енергозберігаючі понад дві тисячі вікон та понад 300 дверей.

Розпочали реформу і професійно-технічної освіти. Цього року Тернопільщина активно ділилася досягненнями з освітянами Луганщини і налагоджувала міжрегіональний діалог.

В області створено 12 опорних шкіл, на розвиток яких спрямовано понад 15 млн. грн. Навчальні заклади області отримали понад 700 комп’ютерів, тобто практично у кожній сільській школі буде комп’ютерний клас.

А найголовніше, що в школах області додалося 42 новенькі шкільні автобуси, і це на 40% більше, ніж у 2015-ому.

Перший в Україні мілітарний комплекс січовим стрільцям — на Лисоні

У році, що минає, проведено понад десять масштабних дійств у сфері культурного розвитку, збереження національної пам’яті та етнічної самобутності.

Найбільш колоритною етноподією року став щорічний фестиваль “Дзвони Лемківщини”, який зібрав понад 30 тисяч гостей та учасників. Наступного року плануємо зробити його триденним. Не можемо не згадати про фестивалі “Братина” і “В Борщівськім краї цвітуть вишиванки”.

Найбільш знаковим заходом всеукраїнського рівня стало відзначення 100-річчя боїв за гору Лисоня. У рамках підготовки було створено перший в Україні мілітарний комплекс січовим  стрільцям. Нацбанк виготовив ювілейну монету, а “Укрпошта” – конверт та марку. Митці віддали шану своєю творчістю, повністю розмалювавши каплицю. Радіолюбителі рознесли славу про звитяги українського війська у понад 100 країн світу. Для юних патріотів організували таборування та вишколи. Видовищною була і реконструкція бою.

У цьому році розпочали реформу бібліотечної мережі. Найважливішим у ній є не просто зберегти заклади, а створити в області бібліотеки нового зразка — з доступом до сучасних мережевих технологій, які також будуть простором для проектної діяльності.

Загалом фінансування заходів культури цього року на Тернопільщині збільшилося на 30%.

Кількість отримувачів субсидій збільшилася в 1,6 раза – тепер це понад 210 тисяч домогосподарств краю

— Соціальний захист населення продовжував бути в центрі нашої уваги. Порівняно з минулим роком значно покращили показники із призначенням субсидій. Нині цим механізмом економії коштів користуються понад 210 тисяч домогосподарств Тернопільщини, а це в 1,6 раза більше, ніж за відповідний період минулого року та у 6,7 раза більше, ніж в опалювальний період 2014/2015 років.

Важливим цього року стало те, що добровольці Тернопільщини, які брали участь у бойових діях в ході проведення АТО, почали отримувати статус учасників бойових дій.

Тернопілля — центр релігійного паломництва

— Тернопільщина продовжує привертати до себе увагу як центр релігійного паломництва. Цьогоріч унікальною подією в духовному житті нашого краю та всієї України став з’їзд 20 найбільших Марійських духовних центрів Європи у Зарваниці. Така подія відбулася вперше в Україні і має важливе значення для нашої церкви і народу.

У цьому році вкладали в третинний рівень медицини

— Стратегічна увага в області зосереджена на створенні умов для надання спеціалізованих медичних послуг. Потім підуть далі – фінансуватимуть вторинний рівень медицини, тому продовжується виділення коштів для університетської лікарні, де буде кардіоцентр, відкриваються спеціалізовані відділення – хіміотерапевтичне, травматологічне та інші. Довгоочікуваною подією стало завершення реконструкції інфекційного відділення МЛШД. Вартість проекту — понад 9,5 млн. грн., більше половини цих коштів – обласний ресурс з Фонду регіонального розвитку.

На Тернопільщині у році, що минає, також розпочали реформаторський проект зі створення диспетчерського центру екстреної медичної допомоги, програмне забезпечення якого дасть змогу мінімізувати швидкість приїзду до пацієнта.

Отож, вважаю, що рік був цілком успішним для нашого краю. Звісно, були певні труднощі, але крок за кроком ми їх долаємо і впевнено рухаємося вперед, адже кожна велика справа розпочинається з малих, але впевнених кроків.


Джерело: НОВА Тернопільська газета
Позначки: , ,

Нещодавно опубліковане

Сьогодні Тернопільська обласна рада звільнила Дар’ю Коменду з посади директорки Новосільської спеціальної школи, що в Скориківській громаді...


Рубрика: , Опубліковано: о 20:04


17-18 грудня у Тернополі пройде мистецький фестиваль «Додому на Різдво»...


Рубрика: , , Опубліковано: о 10:25


3 грудня на засіданні 45-ї сесії Тернопільської міської ради було затверджено Програму розвитку та підтримки волонтерства на 2025 – 2027 роки...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:19


31-річному раніше судимому жителю Микулинець загрожує до восьми років позбавлення волі за вчинення майнового злочину...


Рубрика: , Опубліковано: о 10:00


17 грудня у Тернополі відбудеться форум «Молодь Ветерани», який стане платформою для об'єднання досвіду та нових ідей...


Рубрика: , , Опубліковано: о 14:17



Теми дня
18 Грудня
15 Грудня
14 Грудня
13 Грудня